Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282383)

tomus80 17-06-2018 18:28

Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu
 
Witam
Mam problem z moim Focusem 1.6 100km benzyna. Auto z 2008roku po lifcie.
Problem polega na tym, że gdy dodaje gazu (ale tylko gdy szybko wcisnę gaz) słychać krótkie syknięcie jakby powietrze. Gdy gazu dodaje powoli to jest ok. Syknięcie słychać tylko przy szybkim naciśnięciu gazu i tylko na początku potem jest ok. Brzmi to jakby powietrzne gdzieś się dostawało bokiem. Gdy wyjąłem filtr powietrza to syknięcie było głośniejsze. Może ktoś coś podpowie.
Z góry dzięki za wskazówki. :)

lucas4891 17-06-2018 21:16

Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu
 
Mozesz popsikac jakims odtluszczaczem w spreju miedzy filtrem a silnikiem w czasie jego pracy. Jak zassie specyfik w mijscu nieszczelnosci to mu sie obroty podwyzzsza

Gregi86 18-06-2018 06:31

Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu
 
na poczatek do sprawdzenia polaczenie filtra powietrza z przepustnica, wezyk od separatora oleju, ewentualnie zle zamknieta obudowa filtra powietrza

tomus80 18-06-2018 09:25

Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Gregi86 (Post 2994248)
na poczatek do sprawdzenia polaczenie filtra powietrza z przepustnica, wezyk od separatora oleju, ewentualnie zle zamknieta obudowa filtra powietrza

Ten syk to właśnie jakby z okolic przepustnicy, obudowę już rozkręciłem i wszystko wygląda ok

Gregi86 19-06-2018 04:39

Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu
 
a nie masz przekreconych srub w obudowie i nie uchyla sie przy zaciaganiu powietrza? ewentualnie pod obudowa wezyk od separatora oleju jest caly?

arli209b 30-06-2018 18:38

Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu
 
Ja miałem też coś takiego na przepustnicy nie zakręcona opaska przewodu do filtra powietrza,ale piszesz że rozbierałeś. Miałem tak luźną ta rurę że ręka ja zdjolem. Teraz też jest taki efekt stuknięcia, ale myślę że to musi tak być, powietrze przepływa m momencie uchylenia przepustnicy zasysane jest do silnika małą szczelina więc tak będzie. Sprawdź wszystkie opaski przy przepustnicy i filtrze powietrza. Chyba że między przepustnica a glowicą. Przepustnice demontowałeś????

tomus80 01-07-2018 06:15

Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu
 
Cytat:

Napisał arli209b (Post 2999831)
Ja miałem też coś takiego na przepustnicy nie zakręcona opaska przewodu do filtra powietrza,ale piszesz że rozbierałeś. Miałem tak luźną ta rurę że ręka ja zdjolem. Teraz też jest taki efekt stuknięcia, ale myślę że to musi tak być, powietrze przepływa m momencie uchylenia przepustnicy zasysane jest do silnika małą szczelina więc tak będzie. Sprawdź wszystkie opaski przy przepustnicy i filtrze powietrza. Chyba że między przepustnica a glowicą. Przepustnice demontowałeś????

Nie demontowałem przepustnicy. opaski niby wszystkie dokręcone ale może coś przeoczyłem Jeszcze zobaczę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.