Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wypalanie dpf (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325913)

Kambel 21-12-2021 07:24

Wypalanie dpf
 
Witam, dziś zauważyłem wypalający się dpf podwyższone obroty, wentylatory włączone napewno proces miał miejsce, niestety musiałem zgasić samochód, nie miałem innego wyjścia, wróciłem do auta po 4-5 minutach maksymalnie i wentylatory już nie działały, moje pytanie brzmi czy wypalanie mogło się nie powieść przez to ? Zawsze jak zauważam ten proces nie gaszę silnika był to pierwszy taki incydent, odpaliłem auto później i żadnej kontrolki, wygląda że jest ok. Drugie pytanie, czy w focusie jest coś takiego, że jak zgasze auto podczas wypalania to pozniej gdy odpalę to ten proces się wznowi, czytałem że np. jakieś tam Citroeny tak mają. MK3 1.6 TDCi 115km

przeeemek 21-12-2021 07:28

Odp: Wypalanie dpf
 
Nic mu nie będzie jeśli zdarzy się, że wyłączysz silnik w czasie wypalania.
Wypali się następnym razem, ale żeby wypalanie się rozpoczęło musi być silnik rozgrzany. Czyli nie będzie to od razu po ponownym rozruchu. Komputer sam o tym decyduje kiedy rozpocząć wypalanie.

cezarg1410 21-12-2021 07:49

Odp: Wypalanie dpf
 
Wypalanie się nie powiodło i... nie ma to żadnego znaczenia.
W dogodnym momencie PCM ponowi proces i tyle.

Wprawdzie mam 2.0, ale kompletnie nie wnikam w to czy się wypala czy nie - po prostu gaszę i idę - zdarza mi się przerwać procedurę wypalania 2-3 razy z rzędu.
Póki co nie zauważam negatywnego wpływu na DPF. Nie dajmy się zwariować. To auto ma być dla nas, a nie my dla niego :)

Slawko 21-12-2021 07:53

Odp: Wypalanie dpf
 
Cytat:

Napisał Kambel (Post 3386751)
napewno proces miał miejsce

na pewno to Kopernik nie żyje, choć i tu są wątpliwości.
Takie zachowanie auta wcale nie świadczy o wypalaniu DPFa.
U mnie podczas takiego zachowania, nie ma wypalania DPFa, wiem, bo mam podpięty interfejs i foscana. Natomiast jak jest wypalanie DPFa, to gdyby nie forscan, to nawet bym nie zauważył.

cezarg1410 21-12-2021 07:55

Odp: Wypalanie dpf
 
Cytat:

Napisał Slawko (Post 3386760)
Natomiast jak jest wypalanie DPFa, to gdyby nie forscan, to nawet bym nie zauważył.

A w jaki to sposób Forscan informuje Ciebie o wypalaniu?

Slawko 21-12-2021 07:57

Odp: Wypalanie dpf
 
Obserwuje, DP SOOT , DP LOAD i temperaturę za DPFem. Te dwie pierwsze wartości spadają, a temp. wzrasta do ponad 600st.C. Standardowo jest do 300.

przeeemek 21-12-2021 07:58

Odp: Wypalanie dpf
 
To chyba kwestia jaki silnik i rocznik, bo nie w każdym się da to podejrzeć.

cezarg1410 21-12-2021 08:00

Odp: Wypalanie dpf
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ok to się zgadzam
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w mk3 raczej w każdym

Slawko 21-12-2021 08:08

Odp: Wypalanie dpf
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , wysyła, tylko trzeba podpiąć jakiś interfejs wraz z programem i "czytać"

przeeemek 21-12-2021 08:11

Odp: Wypalanie dpf
 
Wierzę. Mam i interfejs i program. Tyle, że ja mam C-Max z 2009. Tapatalk dużo upraszcza i nie zauważyłem, że w grupie focusa piszemy [emoji16]. Starsze focusy mają te same silniki, wiele podobieństw i podobne problemy, dlatego też tutaj jestem. Tych nowszych nie znam. A silniki już nowocześniejsze i rozwiązania inne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.