Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] woda w samochodzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132804)

PieroBoss 09-06-2011 20:49

woda w samochodzie
 
Witam wszystkich na forum , od 4 tygodni jestem posiadaczem Forda Mondeo 2.0 Tdci 140 ps 2007 roku . Po ostatniej ulewie zauwazylem ze pod dywanikiem kierowcy i pasarzera z tylu jest mokro i to sporo , mial juz ktos taki przypadek ? We srode mam termin w fordzie beda szukac nieszczelnosci . Mam gwarancje wiec mysle ze obejdzie sie bez wiekszych kosztow . Za rade z gory dziekuje Pozdrawiam

zedar 09-06-2011 21:35

Odp: woda w samochodzie
 
witam. mialem to samo. okazalo sie ,ze przeciekala przednia szyba w gornym lewym rogu. po 4 wizycie w aso w koncu naprawili. walcz zeby wymienili ci wykladzine i filc ktory jest pod pedalami ,bo bedzie bardzo smierdzialo.

Pozdrawiam

kundziel 10-06-2011 06:20

Odp: woda w samochodzie
 
nie szczelna szyba albo nieszczelności na obudowie filtra kabinowego :)

Dallascity 10-06-2011 07:41

Odp: woda w samochodzie
 
Cytat:

Napisał kundziel (Post 1667228)
nie szczelna szyba albo nieszczelności na obudowie filtra kabinowego :)

A można temu jakoś zaradzić? U mnie czasami po myciu tez widać wodę z przodu pod wycieraczkami.

kundziel 10-06-2011 07:48

Odp: woda w samochodzie
 
ja u siebie zdjąłem podszybie wyjąłem cały filtr wraz z obudową wyrzuciłem starą uszczelkę, która jest pomiędzy ścianą grodziową a obudową i dałem szeroki pasek kleju do szyb (może być również jakiś silikon lub uszczelniacz) ważne, żeby pasek był dość wysoki/szeroki tak aby dobrze uszczelniło.

Jeżeli przecieka szyba to nie trzeba jej wycinać i na nowo wklejać. Wystarczy silikonem pociągnąć dookoła, starając się aby silikon doszedł do kleju. i po kłopocie :D

Ps. może być jeszcze taki przypadek, że obudowa filtra jest pęknięta. Jak zdejmiesz obudowę do obejrzyj ją dokładnie.

wojtbf1 10-06-2011 19:03

Odp: woda w samochodzie
 
Cytat:

Napisał kundziel (Post 1667266)
ja u siebie zdjąłem podszybie wyjąłem cały filtr wraz z obudową wyrzuciłem starą uszczelkę, która jest pomiędzy ścianą grodziową a obudową i dałem szeroki pasek kleju do szyb (może być również jakiś silikon lub uszczelniacz) ważne, żeby pasek był dość wysoki/szeroki tak aby dobrze uszczelniło.

Jakbyś chciał zauważyć to temat dotyczy mondeo MK4, a tu filtr kabinowy nie jest na podszybiu tak jak w MK1 i MK2 .......

berater 10-06-2011 19:12

Odp: woda w samochodzie
 
Cytat:

Napisał wojtbf1 (Post 1667516)
a tu filtr kabinowy nie jest na podszybiu tak jak w MK1 i MK2 .......

Czy nawet w mk3.

PieroBoss 20-06-2011 21:19

Odp: woda w samochodzie
 
Szyba przednia byla juz wymieniana wiec moze spartaczyli wymiane , w sobote jade do forda zobaczymy co znajda .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.