Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] kręci a nie zapala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119471)

sesshoumaru83 10-01-2011 18:21

kręci a nie zapala
 
Panowie . Mam duży problem z foką 1.6 100 km ( 1999r) Mianowicie w sobotę umyłem autko. Wstawiłem do garażu. Dzisiaj rano wsiadam przekręcam kluczyk. Rozrusznik kręci a silnik nie zapala. Akumulator został sprawdzony i jest OK, filtr paliwa latem był wymieniony. Przebieg autka to 205 tyś km. W czym może być ból??

Rafał A.(antek) 11-01-2011 06:37

Odp: kręci a nie zapala
 
uzupełnij profil

jest poaliwo i iskra?

sesshoumaru83 11-01-2011 06:57

Odp: kręci a nie zapala
 
Paliwo jest. Dzisiaj po pracy sprawdze świece i cewke.

Rafał A.(antek) 12-01-2011 03:07

Odp: kręci a nie zapala
 
wyłacznik udrzeniowy pompy paliwa nie wyskoczył? słychac pompe paliwa? dioda od immo gasnienormalnie? nie mruga szybko/kodu błedu? bezpieczniki sprawdzone?

sesshoumaru83 12-01-2011 07:23

Odp: kręci a nie zapala
 
Rozwiązanie problemu okazało się banalne. Przewody na świecach były winne calego zamieszania.

driver110 12-01-2011 20:40

Odp: kręci a nie zapala
 
Prawie 100% wilgotność powoduje tego rodzaju usterki. Niestety zamienniki przewodów wysokiego napięcia nie wytrzymują zbyt długo i należy wymieniać je średnio co dwa lata.

Jeżeli miałeś oryginały to wynik mega dobry.

misiasty7 14-01-2011 21:03

Odp: kręci a nie zapala
 
koledzy podpinam sie pod temat, problem pojawil sie jakis czas temu kiedy to auto odpalalo juz przy 0'C z bólem(2-4 krecenia) przy czym nie było tego zaskakiwania tylko samo krecenie rozrusznika(tak mi sie wydaje, nie znam sie za dobrze). Az do dzis, znowu grubo na plusie, odpalil pod chwili przy 20km/h zgasl ale jakos pojchalem na szczecie maly odcinek. Po probie zaplanie po 2h juz nie odpalil, podczas krecenia miga kontrolka swiec? czy moge miec pewnosc ze to swiece czy obstawiacie cos jeszcze? Bede wdzieczny za pomoc, za kilka dni czeka mnie dalsza trasa i potrzebuje autka.

Rafał A.(antek) 14-01-2011 22:11

Odp: kręci a nie zapala
 
wtryski? :)

stabol 14-11-2012 10:11

Odp: kręci a nie zapala
 
mam podobny problem. auto cały czas jeździło. wieczorem postawiłem pod domem, rano wsiadam, przekrecam kluczyk i juz nie pali. Rozrucznik kręci. ale nie słychac pompy paliwa.
wyciagłem wtyczke z pompy i po sprawdzeniu miernikiem wyszło ze nie dochodzi napiecie. Myslalełem ze to immo, ale z tego co sie dowiedziałem, to jak immo sie zawiesi, to rozrusznik nie kreci. bezpieczniki tez ok. pomału kończą mi sie pomysły.
moze ktos z Was miał taki przypadek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.