Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Uszczelniacz walu korbowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172132)

PieroBoss 23-12-2012 12:28

Uszczelniacz walu korbowego
 
Witam wszystkich posiadaczy Mk4 . Bylem ostatnio na przegladzie w ASO ( przeglad na 140000 tys ) i znalezli w moim mondku wycieki oleju z uszczelniacza walu korbowego z przodu jak i z tylu . Sa to nale moczenia na stanie bagnetu prawie od wymiany do wymiany nie zaowazalne ale koles powiedzial ze z przodu saczy olej na pasek rozrzadu i zalecal by wymiane owego uszczelniacza wraz z calym rozrzadem bo teraz moze pasek sie zaoliwic i przeskoczyc o zabek a wtwdy tragedia murowana . Co Wy na to ? Mial moze ktos taki przypadek ? Pozdrawiam

aprox99 23-12-2012 12:49

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Chodzi chyba o Simmerringi na wale korbowym?Jeden jest za skrzynią biegow,jak on to stwierdzil?Zrzucił skrzynię?Co nie mają gdzie pieniędzy zarobić??.Piszesz: od wymiany do wymiany niezauważalne na bagnecie,tzn.jest ok.Jak niezauważalne to nie może się sączyć albo coś przeoczyłem? chyba mówisz że się lekko poci?Nie ma idealnego ,suchego silnika chyba ze przy kupnie nowego.

p_swiderski 23-12-2012 12:59

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
2 dni temu wymieniali mi ten uszczelniacz pomiędzy skrzynią a silnikiem. Cały dzień roboty, sam uszczelniacz kilkadziesiąt złotych.
Powiedział mi, że bez sensu to robić jak się nie wymienia sprzęgła i dwumasy, bo robota na darmo.

jaculek63 23-12-2012 13:20

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Cytat:

Napisał p_swiderski (Post 1926726)
2 dni temu wymieniali mi ten uszczelniacz pomiędzy skrzynią a silnikiem. Cały dzień roboty, sam uszczelniacz kilkadziesiąt złotych.
Powiedział mi, że bez sensu to robić jak się nie wymienia sprzęgła i dwumasy, bo robota na darmo.

I tu się z tobą zgodze też mam problem z tylną wału w mk3 ale póki dwumasa i sprzęgło ok. to nie ruszam.Pozdrawiam.:wink:

PieroBoss 23-12-2012 13:25

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Tak właśnie simmering ten z tylu sobie oszczedze ale ten koło paska rozrządu wymienię . Oleju mi troszkę ubyło ale minimalnie. Jak stwierdził koło rozrządu było widać a między skrzynia a silnikiem było trochę mokro więc powiedział że to napewno ten simmering bo już kilka przypadków mieli

Wojtek7 03-03-2013 16:03

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Mnie to też chyba czeka. PieroBoss jaki jest koszt wymiany tego simmeringu.

PieroBoss 03-03-2013 18:13

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Ja robilem to w serwisie forda wiec troche drogo bylo , odrazu wymienili mi kapletny rozrzad z papa wody i ten szeroki pasek od alternatora itp plus rolki . Calkowity koszt 2100 zl po niby rabatach . W nieautoryzowanym warsztacie napewno bedzie taniej . Pytalem o koszt wymiany tego drugiego simmeringu ( silnik skrzynia biegow ) to powiedzial okolo 1600 zl .pozdrawiam

jendrekmak 03-03-2013 22:18

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Cytat:

Napisał PieroBoss (Post 1926708)
znalezli w moim mondku wycieki oleju z uszczelniacza walu korbowego z przodu jak i z tylu

Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1926718)
Chodzi chyba o Simmerringi na wale korbowym?

kolego aprox.. to jest jedno i to samo a po polsku mówi się uszczelniacz. czy na uszczelniacze zaworów też mówisz simmeringi?
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1926718)
Jeden jest za skrzynią biegow,jak on to stwierdzil?Zrzucił skrzynię?

nie, wystarczy zobaczyć jaki kolor ma olej.

mrk26 04-03-2013 15:31

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Cytat:

nie, wystarczy zobaczyć jaki kolor ma olej.
i dalej...
jak jest czarny to z silnika a jak nie jest czarny jak smoła a nawet calkiem jasny to ze skrzyni ;)

Markoo 04-03-2013 17:10

Odp: Uszczelniacz walu korbowego
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1969045)
jak jest czarny to z silnika a jak nie jest czarny jak smoła a nawet calkiem jasny to ze skrzyni

ale by kolory oleju rozróżnić to chyba musiało by się lać jak z wiadra .... z silnika sączy się prosto a ze skrzyni ma do pokonania jeszcze "miednicę" skrzyni a tam pył kurz i inne zanieczyszczenia. Trudno chyba będzie prawidłowo ocenić kolor.
Ale jak się tylko sączy to nie ruszać, wymienić od rozrządu i tyle, ja tak bym robił, zostawić na inną okazję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.