Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] słabe ładowanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112506)

krystus 18-10-2010 09:02

słabe ładowanie
 
Bawilscie sie w wymiane szczotek lub regulatora w alternatoże?
Bo u mnie na jałowych obrotach ładowania brak,ale jak przekrocze 1300 obr. to sie pojawia i im wieksze obroty to tym wieksze ładowanie do max 14.1 v .Na forach opisuja że wymiana lub zdiecie alternatora to koszmar.Połowe silnika trza zdiąc i nawet koło odkrecic prawe. Może jest jakis łatwiejszy sposób?

jakob61 18-10-2010 17:36

Odp: słabe ładowanie
 
Witam.
Osobiście doradzam wybudowanie całego alternatora i dokładne go sprawdzenie!!!! .... jest to trochę skomplikowana operacja, ale bardzo możliwe że Twój altek wymaga wymiany prócz szczotek również pierścieni ślizgowych na wirniku a o łozyskach i kole pasowym tak tylko wspomnę! no i w związku z tym musisz go mieć na stole i najlepiej na stole jakiegoś fachowca w tej dzidzinie. Mnie ten remont 2 lata temu kosztował 200 zł + robocizna 100zł. z tym że wysypało mi się łożysko i altek był nieżle zdemolowany .

tom.jan 18-10-2010 19:34

Odp: słabe ładowanie
 
Nie taki znowu koszmar. Sam to przerabialem,i jak nie masz dwoch lewych rak, to mozna go wyjac w godzinke z okladem(bez pospiechu).Jakob slusznie pisze ze lepiej to zrobic.Pol silnika nie zdejmujesz,jest to gdzies opisane,chyba nawet ze zdjeciami.Pozdrawiam i powodzenia.

waldemarh 19-10-2010 15:26

Odp: słabe ładowanie
 
W moim przyczyną była zardzewiał śruba wychodząca z altewrnatora do której przykręcony jest przewód.

krystus 19-10-2010 20:30

Odp: słabe ładowanie
 
a sprawdzaliscie ładowanie? jakie macie napiecie na jałowym? ja mam tyle co ma aku. jak gdzies wyjade za miasto to ładnie go ładuje. w miescie jestv gożej. Może ktoś zmieżyc i mi dac znac. Znajomy ma benzyne i na jałowym ma 14,10 v ale chodził na ssaniu.Może też w benzynie byc innaczej.Pozdrawiam

Dłubek 19-10-2010 20:56

Odp: słabe ładowanie
 
Na rozgrzanym silniku, na biegu jałowym bez świateł mam 14.1V, jak włączę światła to 13.8V. Po dodaniu gazu wartości nie zmieniają się. Są stałe. Altek do roboty.

krystus 14-11-2010 17:30

Odp: słabe ładowanie
 
Witam.Zdjąłem interkuler,całkiem proste.I ukazał sie swietny dostep do alternatora.Rozebrałem alternator i okazało sie ze padła mi dioda prostownicza 1 szt. z 6. Regulator jest OK. Wiecie czy można gdzies dostac takie diody?

krystus 22-11-2010 19:17

Odp: słabe ładowanie
 
Witam ponownie.Alternator wymieniłem na nowy. Na początku myslałęm ze wymiana to cieżka sprawa,ale okazałe sie całkiem prosta. Po wymianie na jałowym mam 14.6 V. Dziekuje za pomoc i rady.Pozdrawiam

piootr78 22-11-2010 19:34

Odp: słabe ładowanie
 
Witam te nasze auta tak maja ladowanie na biegu jałowym 14,1V to norma nie należny się martwic.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.