Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana termostatu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75780)

king 03-08-2009 22:12

Wymiana termostatu
 
witam, koledzy proszę o pomoc przy wymianie termostatu, proszę o info gdzie go szukać, jaki najlepiej założyć, co z odpowietrzeniem układu, silnik 2,0 z 1996roku.

stachumal 04-08-2009 10:38

Odp: wymiana termostatu
 
Witam. Więc jeżeli chodzi o termostat to polecam tylko oryginalny kupiony z serwisu ( koszt ok 46 zł) a co do schematu to poszukaj na forum na pewno były do silnika 2.0 i 2.3 .

Jak nie będziesz mógł poszukać to daj znać - pomogę.

Jeżeli chodzi o odpowietrzenie to termostat ma malutki otworek który po zamontowaniu musi znajdować się na godzinie 12:00 . W czasie jazdy sam układ się odpowietrza więc pozostaje tylko kontrolowanie i dolewanie płynu.

Pozdrawiam Staszek.

king 24-09-2009 14:08

Odp: wymiana termostatu
 
witam wracam do tematu, jesli moge prosić Staszku to proszę o pomoc jak go wymienić, gdzie w ogóle jest termostat.
pozdrawiam.

kristoof 25-09-2009 11:23

Odp: wymiana termostatu
 
Termostat jest z prawej strony silnika patrzac od przodu auta poniżej cewek zapłonowych,odkreca sie albo imbusem albo torxem, nie pamietam juz. Ja kupiłem termostat Wahler, podobno bardzo dobry, jak narazie niemam problemow, pozdrawiam

king 16-10-2009 22:55

Odp: wymiana termostatu
 
ile czasu może zająć nagrzanie sie silnika do temperatury 30'C, w moim przypadku jazda na 2-3 biegu po wiosce bocznymi drogami około 3km, czy to jest normalne?

malagaf15 13-11-2009 23:29

Odp: wymiana termostatu
 
witam termostat jest pod cewkami, ja też zalożyłem Wahler i nie nazekam,wymieniłem sobie sam ,tylko do odkręcenia torksow musisz uważać bo trzeba dobrze dobrać klucz inaczej zerwiesz śrube i narobisz sobie roboty,pozdrawiam

zbyszek1234522 21-11-2009 17:12

Odp: wymiana termostatu
 
Rozgrzanie silnika 2,0 na przestrzeni 2-3 km jest noralne galaxy mój po tym czasie przełancza się na gaz

jedna_brew 18-02-2010 07:48

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał malagaf15 (Post 1288316)
witam termostat jest pod cewkami, ja też zalożyłem Wahler i nie nazekam,wymieniłem sobie sam ,tylko do odkręcenia torksow musisz uważać bo trzeba dobrze dobrać klucz inaczej zerwiesz śrube i narobisz sobie roboty,pozdrawiam

ale trzeba odkręcić cewki, czy da się dojść od dołu?. jeśli trza odkręcić cewki, to czy w tym celu nalezy zdejmować pokrywę zaworów? czeka mnie wymiana termostatu (a przynajmniej jego sprawdzenie, kiedy się otwiera) ponieważ po 20 km jazdy temp. płynu wynosiła 70 stopni i nie chciała rosnąć.

malagaf15 18-02-2010 14:28

Odp: wymiana termostatu
 
niema potrzeby ruszać pokrywy zaworów,TYLKO CEWKI,pod nimi jest bardzo łatwy dostęp do pokrywy termostatu.(uwaga na odpowiednie torksy muszą być bardzo spasowane do śrób!!!)pozdrawiam.

jedna_brew 18-02-2010 20:21

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał malagaf15 (Post 1366058)
niema potrzeby ruszać pokrywy zaworów,TYLKO CEWKI,pod nimi jest bardzo łatwy dostęp do pokrywy termostatu.(uwaga na odpowiednie torksy muszą być bardzo spasowane do śrób!!!)pozdrawiam.

podziękował :one:

ferdek1962 18-02-2010 21:07

Odp: wymiana termostatu
 
Jestem swieżo po wymianie termostatu nie trzeba nawet ruszac cewek U mnie odkręciłem tylko reduktor gazu i mechanik doszedł bez problemu Powinien być kanał bo trzeba podłoge silnika od spodu odkręcić (spuszczenie płynu)Cała wymiana trwała z odpowietrzeniem ok 1 godz koszt 35zł termostat +30zł wymiana W moim przypadku kasa wyrzucona w błoto Miałem wrażenie że słabo sie nagrzewa silnik okazało sie ze termostat małem jak nowy z lutego 2006 a nowy nic nie pomógł Uwaga nie wyrywać z obudowy temostatu jest zabezpieczenie!!!

jacor777 24-02-2010 16:44

Odp: wymiana termostatu
 
Pod termostatem jest gumowy dystans, uszczelka należy sprawdzić jego stan przed montażem bo może się okazać że termostat trzyma ale płyn przedostaje się pod uszczelka co wydłuża nagrzewanie się silnika.

piomich 13-11-2011 20:42

Odp: wymiana termostatu
 
Jestem świerzo po wymianie termostatu i dodatkowo wymieniłem czujnik temperatury który steruje wskaźnikiem pod zegarami(na starym były ciągłe zmiany wskazania). Ale niestety nadal silnik nie nagrzewa się optymalnie, wskaźnik praktycznie nie wchodzi na pole NORMAL.
Niby założyłem nową uszczelkę dystansową pod termostatem ale chyba jest to wina wadliwego termostatu (założyłem Wahler) albo właśnie nieszczelności pod termostatem.
Będę musiał w najbliższym czasie znów zajrzeć do termostatu i wszystko sprawdzić.

galo 15-11-2011 21:23

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał zbyszek1234522 (Post 1294822)
Rozgrzanie silnika 2,0 na przestrzeni 2-3 km jest noralne galaxy mój po tym czasie przełancza się na gaz

A mój przy minus 15 na gaz wskokuje po 1km.

gorny7 15-11-2011 21:42

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał galo (Post 1737738)
A mój przy minus 15 na gaz wskokuje po 1km.

e tam
to akurat niedokladne porównanie jak sobie ustawisz temperature przełaczania na gaz na 0C to ci po po odpaleniu przełączy a nie będzie nic mówiło o szybkości nagrzewaniu silnika, czy parownika, zreszta jak wyjedziesz z garażu to to i -30 mu nie szkodzi

galo 15-11-2011 22:12

Odp: wymiana termostatu
 
Temperaturę przełączania mam chyba, 35* bo przy niższej, jeśli się przełączy to silnik nierówno pracuje a te przełączanie po 1km przy minus 15 to jest po postoju pod chmurką nie w garażu.
Jednym z powodów tak szybkiego przełączania na gaz jest pewnie to, że płyn idzie mi szeregowo najpierw na parownik a potem na nagrzewnice i jeszcze dodatkowo mam elektrozawór na tylną nagrzewnicę, ale o tym tutaj napisałem.

Cytat:

Napisał galo (Post 1737732)
Ja mam rozwiązane ten problem w ten sposób, że założyłem na zasilaniu tylnej nagrzewnicy elektrozawór, który puszcza obieg dopiero jak temperatura silnika będzie w polu NORM a jak spadnie to znowu zamyka steruje tym termostat elektroniczny. Oryginalnie był trójnik z termostatem na wężach zasilających przednią i tylnią nagrzewnice, ale on otwierał się przy temperaturze 50* a to na pewno jest zbyt niska temperatura.

i takie przeróbki potrafią wiele zdziałać.

Dodam jeszcze, że latem w największe skwary muszę przejechać 100 – 200 m żeby wskoczył na gaz wiec nie mam zbyt niskiej temperatury przełączania na gaz.

PiotraChorzów 16-11-2011 09:46

Odp: wymiana termostatu
 
Galo możesz coś więcej napisać o rozwiązaniu z elektrozaworem :)
Gdzie wstawiałeś , jak podpinałeś elektrykę , jak rozwiązałeś sterowanie może jakieś fotki lub schematy :)

maciek90 16-11-2011 10:52

Odp: wymiana termostatu
 
Elektrykę można podpiąć pewnie pod zasilanie dmuchawy z tyłu, jest ona przecież włączana przyciskiem z konsoli.
Sama lokalizacja raczej nie ma większego znaczenia, ważne żeby zatrzymać obieg. Na wysokości tylnych drzwi jest odcinek gdzie są węże zamiast rurek, tam chyba najprościej jest zamontować zawór.

PiotraChorzów 16-11-2011 12:06

Odp: wymiana termostatu
 
Maciek
Wcześniej pisałem że nie posiadam wyłącznika na konsoli brak również pokręteł na podsufitce w okolicach słupka a rurki mam stale gorące .
W momencie "odpalenia" nawiewu-ogrzewania automatycznie zaczyna działać wentylator w tylnej nagrzewnicy.
I dlatego moje pytanie jak to rozkminić - podpiąć .

galo 16-11-2011 21:04

Odp: wymiana termostatu
 
Ja mam taki zawór wpięty na powrocie w komorze silnika w okolicy wyjścia rurek z przedniej nagrzewnicy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale prawie każdy inny pojedynczy też może być tylko trzeba uważać na jakieś badziewia, bo kiedyś kupiłem nowy do fiesty to końcówki się odkształciły na obejmach i potem pojawiły się wycieki.
Ja założyłem podwójny, bo potrzebny jest mi taki przy montażu webasto, ale do zwykłego odcięcia wystarczy pojedynczy.
A elektrozaworem steruje taki termostat

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tylko cewka zaworu załączana jest przez przekaźnik sterowany tym termostatem, ale może być nawet zwykły termostat z kapilarą do bojlera a nawet termostat bimetaliczny np. 90*



Cytat:

Napisał PiotraChorzów (Post 1737959)
W momencie "odpalenia" nawiewu-ogrzewania automatycznie zaczyna działać wentylator w tylnej nagrzewnicy.
I dlatego moje pytanie jak to rozkminić - podpiąć .

No tego to jeszcze nie rozwiązałem, ale miałem zamiar rozciąć kabel zasilający albo masowy od zasilania tylnej nagrzewnicy i połączyć przekaźnikiem, którego załączałby mój termostat.

stachumal 03-12-2011 09:34

Odp: wymiana termostatu
 
Witam.
Zauważyłem iż wskażnik temperatury cieczy chłodzącej się jakby blokuje.
Tzn : najpierw jadę ok 15 km i temperatura nawet nie drgnie i nie z tąd ni z owąd wskazówka strzela do litery N. po przejechaniu kolejnych kilku km wskazówka opada na zero ( tak jak by był zimny) cykl ten się powtarza.

Czy jest to wina termostatu?( dlaczego max temp dochodzi do litery N?)
Co jeszcze może być odpowiedzialne za takie wskazywanie temp.

Problem pojawił się od niedawna. Temp zamarzania płynu -35
Pozdrawiam Staszek

djibiza 03-12-2011 10:16

Odp: wymiana termostatu
 
Czujnik temp. płynu chłodniczego dający sygnał do wskaźnika. Koszt niewielki, około 30 zeta, umieszczony w obudowie termostatu, a dokładniej pod samym termostatem. Wymiana bez kanału, wyrobisz się w 30min jak masz dryg to mechaniki :D Czy w ciągu tych pierwszych 15KM kiedy wskazówka nie rusza się leci ciepłe powietrze?

stachumal 03-12-2011 12:04

Odp: wymiana termostatu
 
tak leci ciepłe powietrze.

galo 03-12-2011 17:05

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał stachumal (Post 1746890)
Zauważyłem iż wskażnik temperatury cieczy chłodzącej się jakby blokuje.

Brak styku na kostce – uszkodzony kabel też może powodować podobne objawy.

grzegorz68 28-12-2011 21:33

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał djibiza (Post 1746905)
Czujnik temp. płynu chłodniczego dający sygnał do wskaźnika. Koszt niewielki, około 30 zeta, umieszczony w obudowie termostatu, a dokładniej pod samym termostatem. Wymiana bez kanału, wyrobisz się w 30min jak masz dryg to mechaniki :D


no to ładnie....jestem po zabiegu:>objawy podobne jak u stachumal tyle ze mi juz wskażnik w zegarze przestał się podnosic .Zona zaprowadziła auto do naprawy o 9 odebrała o 17 i mamy o 220 zł mniej.

djibiza 28-12-2011 21:54

Odp: wymiana termostatu
 
o fuck....masakra Stary

grzegorz68 28-12-2011 22:38

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał djibiza (Post 1757743)
o fuck....masakra Stary

no cóż...boli...ale nauka na przyszłośc...Nieautoryzowany Serwis Forda więc pewnie dlatego:>

sp9wlc 29-12-2011 06:57

Odp: wymiana termostatu
 
a w dieslu jak przebiega wymiana, trzeba na coś zwrócić uwagę? gdzie znajduje się termostat?

wojtekn 29-12-2011 07:21

Odp: wymiana termostatu
 
1 załącznik(i)
sp9wlc lokalizacje termostatu masz na rysunku :wink:

DDiablo 29-12-2011 10:45

Odp: wymiana termostatu
 
Ja wymieniłem termostat( oryginał już się nie domykał) przy okazji jak wymieniałem pompę wody, a tak to trzeba wywalić pompę wspomagania żeby się do niego dostać.

sp9wlc 29-12-2011 11:40

Odp: wymiana termostatu
 
liczyłem, że będzie jakiś ukryty knif, ale ddiablo potwierdza operację z pompą wspomagania, no cóż, wielkie dzięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.