Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Eksploatacja - wymiany okresowe oleje, płyny i inne częsci. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271933)

slivka 04-12-2009 09:56

Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
witam,
jest juz temat ile kosztuje olej - brak odpowiedz
ja natomiast chcialem zapytac jaki powinien byc ten olej:)
jesli ktos wie jakiej firmy poleca serwis itp
mnie sie wydaje ze tam jest 5w30 ale nie szkodzi zapytac

dzieki za wszelkie info

ja74 04-12-2009 15:25

Odp: Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
podobno 5w30 tak mi tez w salonie powiedzieli i castrola

Kriss1 05-12-2009 18:19

Odp: Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
Cytat:

Napisał ja74 (Post 1303888)
podobno 5w30 tak mi tez w salonie powiedzieli i castrola

Nie jestem specem od olejów, ale w większości serwisów (nie tylko Ford) odradzają tą markę. Wcześniej jeździłem Paskiem B6 i Audi A6 niestety na castrolu, który mi w serwisach odradzali. Ponieważ Niemcy leją Castrol long life, więc z racji przebiegu nie zmieniałem (nagar), a i team vw wiążą umowy z tym producentem. Ponoć castrol pozostawia mnóstwo nagaru. A nasze paliwo wiadomo jakie jest... Mi polecali mobila lub shella. :razz:

kugojasiek 25-12-2009 21:42

Odp: Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
A ja sie dziwię, że Ford zaleca do tego auta olej w klasie 5W30. Ja po konsultacji z serwisem będę chciał jeździć raczej na 0W50, bądź 5W50. Dziwię się też, ze przeglądy serwisowe i wymiana jest zalecana tak rzadko. Możemy zakładać, że nowoczesne oleje wytrzymają takie odstępy kilometrowe, ale jeżeli chodzi o filtry to lepiej wymieniać je co jakieś 15-20 tyś. km.
Jeżeli zaś chodzi o firmy olejowe to raczej nie ma znaczenia jakiej marki lejemy oleje - wszystkie są bardzo podobne do siebie.
Jeżeli ktoś przywiązuje dużą uwagę do jakości oleju, to lepiej kupować go samemu w hurtowniach. Należy zwrócić uwagę na kody kreskowe na opakowaniu i wybrać taki, który nie zaczyna sie od 5. Wynika to z tego, ze zachodni producenci olejów mieszają swoje dodatki z bazą olejową z polskich rafinerii. Na zachodzie korzystają z innej bazy.

emare37 30-12-2009 08:33

Odp: Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
elf excellium 5w50 4l- 90 zeta
ford formula F 5w30 5l - 100 zeta (osobiscie uwazam ze to dobry olej choc ja jezdze na E a wiec F nowsza generacja szczegolnie zalecana do silnikow wysokopreznych z filtrem DPF)

zbig67 30-12-2009 08:56

Odp: Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
A co sadzicie o tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :?:

emare37 30-12-2009 09:42

Odp: Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
Cytat:

Napisał zbig67 (Post 1320642)
A co sadzicie o tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :?:

raz mialem mobila i nie chce na to patrzec
przeszedlem na shella w poprzednim aucie
w fusionie wymieniam co 2 lata olej fordowski i silniczek smiga
uwazam, ze nie ma co kombinowac

kugojasiek 30-12-2009 16:47

Odp: Jaki olej 2,0 TDCI AWD
 
Taki sam dobry jak każdy inny w tej klasie. Jak to mówią "jeden pies" :p

mczelej 18-07-2015 09:46

Wymiana oleju silnikowego po zakupie - jaki wybrać ?
 
Hej,
niedawno zakupiłem Fora Kugę '08 z przebiegiem 129kk km.
Właśnie zamierzam wymienić w nim olej silnikowy - znalazłem poradnik odnośnie olejów do fordów: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Czy w takim wypadku lepiej zastosować olej z klasy premium czy ekonomicznej ? Czytałem, że oleje syntetyczne przy starszych rocznikach mogą wyrządzić szkody.
Dodam, że nie wiem jaki obecnie olej jest tam wlany - czy to również ma wpływ na wybór nowego ?

Dzięki za pomoc
--
Maciek

Basra 18-07-2015 10:16

Odp: Wymiana oleju silnikowego po zakupie - jaki wybrać ?
 
Witam

Zalecany olej SAE 5W-30 WSS-M2C913-D.Alternatywny olej SAE 5W-30 WSS-M2C913-C.Przy wymianie oleju+filtr olejowy,zalewasz 5,5 litra.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.