Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 PB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142143)

m_g 23-10-2011 08:46

Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 PB
 
Czytam w necie ,rozmawiam z ludźmi i ile głosów to tyle opinie :mrgreen:

1. Reguluje się za pomocą podkładek , nie szklanek
2. Reguluje się za pomocą szklanek i ich rotacją
3. ASO mówi: Co to regulacja w tych silnikach

No i jeszcze jedno: Książka WKŁ pod tytułem "sam naprawiam mondeo mk3" mówi:

"Wałki rozrządu sterują zaworami za pomocą popychaczy hydraulicznych. Układ rozrządu jest bezobsługowy, luz zaworów nie wymaga regulacji w ramach czynności obsługowych"



Trochę ot zrobię bo ta książka ma jeszcze jeden dziwny tekst
"Do sprawdzenia poziomu oleju należy ustawić samochód na poziomym podłożu. Silnik musi być ciepły"
Piszą tam że po zgaszeniu silnika trzeba odczekać około 2 min. i wtedy mierzyć stan oleju ?? O co chodzi ??


Moje mondeo ma 229 tys przebiegu, chodzi równo i cichutko nic nie hałasuje ? Zakładam w piątek gaz i nie wiem czy regulować czy nie :)

bolek-tarnow 23-10-2011 09:19

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Cytat:

Napisał m_g (Post 1725396)
1. Reguluje się za pomocą podkładek , nie szklanek
2. Reguluje się za pomocą szklanek i ich rotacją
3. ASO mówi: Co to regulacja w tych silnikach

ad. 1. podkladki byly w zetecu z czarną pokrywa zaworow w mdo mk2
ad. 2. zgadza sie plus ewntualnie dokupienie brakujacych. moze wyjsc tak ze wystarczy je podmienic miedzy soba i nie bedzie trzeba kupowac nowych
ad. 3. tez spotkalem sie z ta opinia w ASO - sprawdzone po nr VIN. nawet kiedys chcialem by mechanik mi to sprawdzil i sciagnal pokrywe zaworow i stwierdzil, ze tam jest hydraulika (pokrywa zaworow srebrna), w mdo mk3 z czarna pokrywa na bank sa szklanki - sprawdzane w mk3 mojego taty.

m_g 23-10-2011 09:30

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
U mnie też jak się ściągnie tą osłonę silnika górną ,to widać czarne listewki na silniku i wskazuje na to , że ja też mam tą wersję czarną,aczkolwiek może się mylę ??


Chciałbym poznać jeszcze trochę opinii na temat tej regulacji :)
A ktoś do tego oleju się wypowie i mierzenia ? :mrgreen:

bolek-tarnow 23-10-2011 09:43

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
tu masz obszerny temat i tam wypowiadaja sie osoby, ktore wykonywaly regulacje zaworow w swoich mk3 - przeczytaj caly temat
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

black_time 23-10-2011 09:55

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Czego nie rozumiesz w sprawdzaniu stanu oleju?Robi się dokładnie tak jak to napisałeś,czyli silnik ciepły,czekasz z 2-5 minut i sprawdzasz na bagnecie ile jest oleju.Jak sprawdzisz rano na zimnym to będzie go troche więcej.

bolek-tarnow 23-10-2011 10:04

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Cytat:

Napisał black_time (Post 1725424)
Czego nie rozumiesz w sprawdzaniu stanu oleju?Robi się dokładnie tak jak to napisałeś,czyli silnik ciepły,czekasz z 2-5 minut i sprawdzasz na bagnecie ile jest oleju.Jak sprawdzisz rano na zimnym to będzie go troche więcej.

chodzi o to ze wszyscy twierdza, ze powinno sie sprawdzac na zimnym silniku. ogolnie sadze ze sprawdzenie na zimnym silniku powinno dac wynik w poblizu max na bagnecie, a na cieply (jak to jest podane wyzej) w polowie podzialki min - max i wtedy taki stan oleju jest optymalny.

TOMAS 23-10-2011 10:20

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
JA tylko tak wspomnę 1 temat = 1 zagadnienie

To o czym mowa szklanki czy jak sprawdzić poziom oleju??

bolek-tarnow 23-10-2011 10:52

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1725435)
To o czym mowa szklanki czy jak sprawdzić poziom oleju??

o szklankach oczywiscie :)

HPL 23-10-2011 10:58

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
W MKczy w silnikach 1.8 czy 2.0 (benzyna) czy dekiel zaworów metalowy czy plastikowy, regulacja zaworów odbywa się po przez wymianę szklanek (na grubsze lub cieńsze) nie występuje w nich żadna regulacja hydrauliczna lub też na płytkach

m_g 23-10-2011 11:08

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
No to dobrze wiedzieć, chyba będę musiał się do tego przymierzyć :), bo lepiej was słuchać niż ASO czy książki jakieś :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.