Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144285)

darmodziej 19-11-2011 14:51

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Mogli zmienić jakiś element, np. rolki lub sam pasek, co podniosło trwałość, ale co ma do trwałości paska skrzynia biegów, która jest do tego silnika przykręcona?

olek11 19-11-2011 15:19

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
kolego jak bendziesz mial info z serwisu jak jest z wymianom to zapodaj na forum sam jestem ciekawy mondek moj ma lekko ponad 100tys i jest z przed czerwca

kosa351 19-11-2011 16:40

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Postanowiłem napisał maila do tego niemieckiego serwisu. Jak ktoś zauważył z pieczątek nic nie wynika prócz tego, że był wykonany przegląd. Zapewne w swojej bazie mają, co było zrobione. Niemieckiego języka nie znam. Postanowiłem więc skorzystać z google translatora. Może ktoś pomoże i sprawdzi czy to tłumaczenie trzyma się kupy i można coś z niego zrozumieć.

Oryginał
Cytat:

Witam,
jestem właścicielem Forda Mondeo MK4 o numerze VIN:WF0GXXGBBG8C29088
Za poprzedniego właściciela samochód był serwisowany w Państwa firmie. Obecnie samochód ma na liczniku ~140 000km i chciałbym się dowiedzieć czy był wymieniony już pasek rozrządu. W załączniku skan książki serwisowej. Ostatni serwis miał miejsce 17.08.2010 roku.
Czy są Państwo wstanie podać mi taką informację?
Tłumaczenie
Cytat:

Hallo,
Ich besitze einen Ford Mondeo MK4 VIN: WF0GXXGBBG8C29088
Der Vorbesitzer des Wagens war bedient in Ihrem Unternehmen. Derzeit ist das Auto auf dem Zähler ~ 140 000km und ich würde gerne wissen, ob sie schon den Zahnriemen erwähnt. In Anhang Scan Scheckbuch. Der letzte Gottesdienst fand am 17.08.2010 Jahr.
Können Sie mir diese Information?
Odnośnie kosztów. W jednym z łódzkich salonów (Mieszek) powiedzieli za wymianę rozrządu + filtr 2000zł. Uczciwa to cena?

lepki 19-11-2011 17:18

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Ja z częściami (pasek rolki i pompa wody) i robocizną zapłaciłem w serwisie 1100zł w lutym tego roku, nie był to serwis Forda tylko Fiata autoryzowany, ale fakturę i gwarancję mam.

misiekxyz 19-11-2011 20:32

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał lepki (Post 1739992)
Ja z częściami (pasek rolki i pompa wody) i robocizną zapłaciłem w serwisie 1100zł w lutym tego roku, nie był to serwis Forda tylko Fiata autoryzowany, ale fakturę i gwarancję mam.

Przy jakim przebiegu wymieniłeś rozrząd? Jeden z seriwsu powiedział że nie ma tam pompy wody? ;/ "Fachowcy" ;D

lepki 20-11-2011 07:06

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Ja nigdy nie jestem pewien przebiegu jak kupuję auto z drugiej ręki, mam książkę serwisową z wpisami itp., przebieg niyby udokumentowany 70kkm ale dla własnego spokoju wolałem wymienić, mechanik stwierdził że zużycia części praktycznie nie było widać no i daty na wszystkich rolkach i pompie były 2007 czyli nie był jeszcze robiony.

kosa351 20-11-2011 11:45

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał lepki (Post 1739992)
Ja z częściami (pasek rolki i pompa wody) i robocizną zapłaciłem w serwisie 1100zł w lutym tego roku, nie był to serwis Forda tylko Fiata autoryzowany, ale fakturę i gwarancję mam.

To brzmi o 900zł lepiej niż w ASO Forda. Jutro podzwonię do innych serwisów i popytam o ceny.

PS.
Na allegro zestaw rozrząd + pompa wody za 310zł.http://allegro.pl/rozrzad-pompa-ford...899731472.html

misiekxyz 21-11-2011 18:05

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał olek11 (Post 1739920)
kolego jak bendziesz mial info z serwisu jak jest z wymianom to zapodaj na forum sam jestem ciekawy mondek moj ma lekko ponad 100tys i jest z przed czerwca

Byłem dzisiaj w dwóch serwisach. Ogólnie mówiąć byli bardzo zdziwieni że w 2.0 tdci automat pasek wymienia się co 100 000 tyś! Byli święcie przekonani że co 200 000 tyś.
Nie ma więcej wałkować przebiegu....Gdyby nie post na forum bym nie wiedział ;D
Pytałem się jakie to koszty - 1100 zł (po lekkim rabacie) z pompy wody (kpl.ok. 1400 zł). Przeważnie pompa jest dobra....( w 90%)-tak twierdzi serwis.
Mam takie pytanko: Byłem uczony że jak wymieniać pasek rozrządu to razem z pompą wody? KPL.rozrządu Orginał czy zamiennik? np. CONTI-TECH (róznica w cenie ok. 160 zł) + pompa wody

TOMAS 21-11-2011 18:40

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Jak założysz zamiennik to pamiętaj że przebieg między zmianami paska powinien być mniejszy niż na oryginale.

misiekxyz 21-11-2011 18:54

Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci
 
Cytat:

Napisał olek11 (Post 1739920)
kolego jak bendziesz mial info z serwisu jak jest z wymianom to zapodaj na forum sam jestem ciekawy mondek moj ma lekko ponad 100tys i jest z przed czerwca

Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1740993)
Jak założysz zamiennik to pamiętaj że przebieg między zmianami paska powinien być mniejszy niż na oryginale.

Wiem wiem. A co z pompą wody? Jak jest dobra to wymieniać czy zostawić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.