Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   felgi focus (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181283)

rumak85 30-04-2013 09:38

felgi focus
 
Witam
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem forda focusa mk2 2005r poj 1,4. Niestety samochodzik jest na zimowych kapciach i chce założyć letnie opony, 205/50/16. Do tego potrzebuje odpowiednie felgi wiem że u mnie jest rozstaw śrub 5x108 i to wszystkie dane jakie posiadam. Nie chce wiejskiego tuningu gdzie felga wystaje jeszcze 10mm poza obrys samochodu. A z tego co mi wiadomo to jest ważny rozmiar ET którego nie znam. Może wy macie jakiś dane albo zdjęcia jakie fele mają wasze foczki co bym mógł odgapić od was i zamontować w swojej foce
pozdrawiam

JUŻ KUPIŁEM, SPRZEDAWCA OBIECYWAŁ ŻE FELE BĘDĄ PASOWAŁY, A WY CO O TYM MYŚLICIE?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lismen12 30-04-2013 23:15

Odp: felgi focus
 
1 załącznik(i)
beda pasowaly
ja mam akurat 17" z oponami 205/50 R17 ale z tego co wiem to w tym wzorze też są 16"

rumak85 01-05-2013 08:20

Odp: felgi focus
 
to dobrze bo juz się martwilem. Zastanawia mnie tylko jedno, rozmiar et. Im wiecej czytam tym mniej wiem. Znalazlem jakas tabele nawet ale z niej wynika ze odpowiedni rozmiar do tego samochodu to et 40 .

mario13 01-05-2013 09:51

Odp: felgi focus
 
Cytat:

Napisał rumak85 (Post 2005527)
Znalazlem jakas tabele nawet ale z niej wynika ze odpowiedni rozmiar do tego samochodu to et 40 .

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lismen12 01-05-2013 14:34

Odp: felgi focus
 
według mnie 52,5 to takie optymalne osadzenie :) Zreszta w tabelce tez taki jest :)

MAG 11-05-2013 09:27

Odp: felgi focus
 
Fabrycznie ET jest do kitu delikatnie mówiąc.
Koła są wtedy bardzo głęboko schowane w nadkolach, co wyglada tak sobie, kiedy pomiędzy blotnik a opone możesz wsadzić rękę ...

Dlatego jeśli chcesz aby auto wyglądało ciekawiej, zastosuj ET przynajmniej 10-15mm mniejsze niż fabryczne

Miroo 23-05-2013 22:25

Odp: felgi focus
 
Cytat:

Napisał lismen12 (Post 2005476)
beda pasowaly
ja mam akurat 17" z oponami 205/50 R17 ale z tego co wiem to w tym wzorze też są 16"

Cześć!
Mam identyczne!

Ale na zimę chcę kupić felgi stalowe i odpowiednie opony z zachowaniem "stylu" jaki mam...

mogę Cię prosić o radę co byś wybrał? (czyli jakie felgi stalowe i jakie oponki?).

Pozdrawiam

MAG 28-05-2013 08:34

Odp: felgi focus
 
Styl i stalowe felgi do Focusa to jak dla mnie dwie rzeczy, ktore ze soba nie maja wiele wspolnego g:D

Co innego jakbys mial terenowke albo jakiegos youngtimera i do takiego auta zapakowal poszerzane felgi stalowe - wtedy i owszem, miodzio by bylo, ale do Foki ...



Wracajac do meritum pytania - opony 205/55/16 (najwiekszy wybor i najlepsze ceny) i wg mnie jakiekolwiek fabryczne (albo markowe aftermarketowe) alusy uzywane - przyzwoite 16-tki do Forda znajdziesz juz za 5-6stowek i bedzie to wygladalo o niebo lepiej niz stalaki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.