Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263563)

Skijumper 10-05-2017 14:32

1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Witam. Posiadam wersje focusa MK1 TDCi 1.8. Objawy, które mnie niepokoją to:
- samochód ma problem z odpaleniem tzn. odpala zawsze jednak czasem kręci z 10 sekund i doperio zalapuje. Kluczowe jest, że im niższa temperatura powietrza tym jest gorzej. W lato problem praktycznie nie występuje. Druga sprawa, gdy już odpali, pochodzi parę minut to przez najbliższe kilka godzin odpla prawidłowo.
- nie występują żadne spadki mocy
- zdarza się, że gasnie na niskich biegach (2 najczesciej) jeśli silnik jest nierozgrzany, jednak bardzo rzadko się to zdarza
- silnik pracuje nierówno (nie zawsze, ale często się zdarza)
- nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale tłumik jest dziurawy, zdarzają się dziwne problemy z elektryka? typu radio samo się włącza, godzina sama się przestawia, często jedną żarówka nie świeci (nie jest to wina żarówki)

Byłem z tym u mechanika i stwierdził, że jest to pompa wtryskowa. Nie ufam mu jednak, bo już kilka razy odwalił manianę. Co sądzicie, co mogę zrobić w tej sytuacji. Dodam, że jestem całkowitym laikiem w tej dziedzinie.

Pozdrawiam!

Lukasz2525 10-05-2017 16:49

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Prawdopodobnie spalone świece żarowe. Koszt czterech nowych oryginalnych Forda w sklepie internetowym to niecałe 160 zł + koszt wymiany u mechanika, a powinien palić od strzała.

J@colo 10-05-2017 19:50

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Mechanik jak stwierdził że to pompa wtryskowa, otworzył maskę i popatrzał na silnik? Tak jak wyżej, sprawdź świece i szczelność połączeń przy filtrze.

Skijumper 10-05-2017 22:24

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Nie mam pojęcia jak to sprawdzał. Oddałem razem z innymi defektami, stwierdził, zewszytsko zrobił, ale tego nie bo za dużo wyjdzie w stosunku do wartości auta..

Skijumper 21-02-2020 08:59

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Wracam do tematu i w skorcie:
- problem dalej występuje i każdy rozkłada ręce - mechanicy, elektryk.
- świecie zarowe wymienione, delikatna poprawa tylko.
- nadal żadnych spadków mocy, żadnych innych defektów
- problem pojawia się już w każdych warunkach, bez względu na temperaturę zewnętrzną

Ma ktoś jakiś pomysł? Samochód docelowo jedzie na szrot bo sprzedać 16 letniego, uszkodzonego Focusa to mało prawdopodobna wersja..

Jaryska 21-02-2020 12:13

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
A żadnemu mechanikowi nie przyszła mysl, że silnik może juz miec słaba kompresje, i jak jest chłodno ,to tak zapala.
Jak chcesz jeszcze 3 setki dołożyc, to sprawdż, i może wtedy już nie bedziesz dokładał, tylko z czystym sumieniem zaprowadzisz na szrot.

Sokółłł 21-02-2020 21:06

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Nieszczelność na szybkozłączkach filtra paliwa - konkretnie oringi w nich znajdujące się.

szneider 21-02-2020 21:12

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
W pierwszej kolejności ja bym sprawdził rozrusznik.

KubuśWariat 23-06-2020 09:27

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Cytat:

Napisał Sokółłł (Post 3226712)
Nieszczelność na szybkozłączkach filtra paliwa - konkretnie oringi w nich znajdujące się.


mozna je wymienic, czy cale szybkozlaczki?

Sokółłł 23-06-2020 20:10

Odp: 1.8 tdci odpala a nie tak jak trzea ?
 
Można je wymienić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.