Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] bzyczenie koło światła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101342)

angelion 26-05-2010 21:16

bzyczenie koło światła
 
Jako nowy na forum witam serdecznie wszystkich razem i każdego z osobna:)

Kupiłem miesiąc temu Focusa. Wczoraj zauważyłem mały, ale wkurzający defekt- przy odpalonym silniku słychać bzyczenienie z okolic lewej lampy(stojąc przodem do maski). To dzwięk porównywalny z bzyczniem/piszczeniem cewki wysokiego napięcia w tv. W kabinie go nie słyszę. Szukałem na forum, jednakże nie znalazłem odpowiedzi, co jest tego przyczyną... Bardzo liczę na Wasza pomoc.

Wojtek 26-05-2010 21:24

Odp: bzyczenie koło światła
 
Może to silniczek reflektora pracuje cały czas ? Ja tak miałem w Masterze.
Wyjmij kostkę z lampy i posłuchaj.
Mimo , że cały czas pracował światła normalnie się ustawiały i nie drgały.

marekki_2004 26-05-2010 22:25

Odp: bzyczenie koło światła
 
stawiam na pompę wspomagania. Niech ktoś Ci pokręci kierownicą, jeżeli będziesz słyszał zmianę natężenia tego dźwięku, to masz rozwiązanie problemu.

damiasek 26-05-2010 22:26

Odp: bzyczenie koło światła
 
W skrajnych polożeniach kierownicy to tak piszczy wspomaganie.

Pozdrawiam
Damian

angelion 27-05-2010 09:04

Odp: bzyczenie koło światła
 
Cytat:

Napisał marekki_2004 (Post 1444388)
stawiam na pompę wspomagania. Niech ktoś Ci pokręci kierownicą, jeżeli będziesz słyszał zmianę natężenia tego dźwięku, to masz rozwiązanie problemu.


faktycznie - gdy kręcę kierownicą zmienia sie wysokość dzwięku. Czy da radę to naprawić czy też trzeba kupić nową? Jeśli chodzi o wspomaganie to działa idealnie...

kim 27-05-2010 09:52

Odp: bzyczenie koło światła
 
Co do wspomagania to raczej ten typ tak ma :(
Nie inwestuj w nową pompę do póki z tą nie ma problemów - poszukaj na postów w focusie i c-maxie (było ich sporo).
jeszcze jedno - czasami natężenie dźwięku jest zależne od wybranego trybu wspomagania (jeśli masz możliwość zmiany).

pretorian2 27-05-2010 11:33

Odp: bzyczenie koło światła
 
u mnie bzyczenie przy lampie od roku bo od roku mam foczke, płyn na max, ten typ tak ma. Czytałem, że niektóry "z tym" jeżdzą od nowości i aboslutnie sie nic nie dzieje, zero oznak padania pompy, jeździć i się nie przejmować, jak padnie to na allegro tanio można kupić...

angelion 27-05-2010 13:50

Odp: bzyczenie koło światła
 
Dzięki za szybkie odpowiedzi na moje pytanie:)

Zostawię jak jest a do mechanika pojadę jak całkiem padnie.

pozdrawiam

tdj 30-10-2010 21:35

Odp: bzyczenie koło światła
 
Nie chce zaczynac nowego watku wiec sie podepne.

Czy istenieje jakis sposob na 'wyciszenie' dzwieku od wspomagania, prawda jest, ze przy zmianie trybu ton dzwieku sie zmienie i paradoksalnie najmniej slyszalny jest przy najwiekszym wspomaganiu ( tryb komfort).
Dodatkowo silniczek od wspomagania slychac nawet nie ruszajac kierownica - to jest wkurzajace. Przy ruszaniu kierownica ton pisku sie zmienia.
Plyn jest na maxa, wszystko dziala OK, tylko to piszczenie mnie irytuje...

Corleon 30-10-2010 22:53

Odp: bzyczenie koło światła
 
u mnie ten dźwięk również występuje. U kolegi który jakiś czas temu wymieniał na nówkę pompę wspomagania tak samo.
Po prostu jak już wcześniej koledzy mówili...ten typ tak ma(i wiele innych jeszcze rzeczy...niestety;D)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.