Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184216)

TTT 15-06-2013 11:50

Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Witam. Przymierzam się do wymiany mojej floty - z MK3 na MK4. Wpadło mi w oko takie mondeo - z linku powyżej. Co sądzicie o tym mondku. Po zdjęciach ktoś może coś o nim powiedzieć? Zna ktoś może sprzedającego - NEO Marek Kowalewski ?

Z góry dzięki za opinie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
T

czeslaw555 15-06-2013 12:00

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
VAT 23% tutaj przynajmniej nie powinno być kłopotów, przebieg jak na auto po flotowe może i ciut niski , samo auto na fotkach nieźle się prezentuje. Postaraj się o VIN

zyga_wr 15-06-2013 14:52

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
Wpisz w googlach neo--2010 i na forum bezwypadowy.net masz opinię o tym sprzedającym.

Sam się nagrzałem na to dokładnie auto - mam do niego niecałe 50km, a szkoda mi czasu :)

TTT 15-06-2013 16:39

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
2009 rok i 100 000 km to w niemcowni mało realny przebieg. Dlatego też tak myślałem, że jest trochę skręcony - pytanie tylko z ilu. Chciałbym zobaczyć go na żywo, obejrzeć tę książkę serwisową. Dzwoniłem do sprzedającego, nie odebrał, ale później sam oddzwonił, co nie każdy sprzedający robi. Gość przez telefon spoko. Pytałem się o możliwość sprawdzenia auta w serwisie forda w Poznaniu - powiedział że nie ma najmniejszego problemu. Ale i tak auta jest zadatkowane więc pewnie się sprzeda. Ogólnie bardzo fajne auto i fajna wersja (z webasto!!!). No ale nie ma co się napalać.

Ale znalazłem coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

"nie ta moc silnika - 115KM, a nie 140KM jak w ogłoszeniu, no ale to drobna pomyłka,

Korekta licznika 160229->109334"

bartoszek 15-06-2013 17:21

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
Witam!

100 kkm na Niemca z 2009 też realne. Ja kupiłem auto które z niemiec przyjechało 09.2012 ze stanem licznika 101kkm. Auto z 11.2009. Stan ;licznika i serwis sprawdziłem telefonicznie a później mailowo w salonie w którym był kupiony i serwisowany.
Zgadzało się wszystko z naklejkami na słupku i z książką.
Auto jeździło w firmie farmaceutycznej. Ma nawet holder na stałem z ładowaniem i anteną do telefonu. silnik 2.0 115km, wersja Titanium plus pakiety.

W serwisie nawet powiedzieli mi, że prawe drzwi były malowane i faktycznie wszędzie lakier 80-90 a tam 120.
Fak za autem pojechałem ponad 500km w jedną stronę, ale czasami się opłaca. A i oczywiście dałem duuużo powyżej średniej za ten rocznik i wyposażenie. Ale zastosowałem zasadę, której jeszcze mnie ojciec nauczył: "synu, na gów.. cię nie stać. kupisz g. albo taniej a później dołożysz albo kupisz kolejny."

Czasami warto "przepłacić" - tu celowo cudzysłów - i mieć coś w mirę pewnego i spokojną głowę, niż potem się martwić.

Pozdrawiam,
BL

kasztan 15-06-2013 19:44

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
Co do sprzedawcy, to widzę, że od czasu do czasu pojawia się na forum pytanie o samochód, który ten pan sprzedaje. Ja już parę razy się wypowiadalem - m.in. tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Także - uważaj i nie napalaj się na auto :-)

zyga_wr 15-06-2013 20:45

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
No ja jego aukcje obserwuję od ok. 3-4 miesięcy i sporo aut sprzedał, jednak muszę przyznać, że na prawdę ma szczęście w poszukiwaniu aut w Niemczech - nie miał jeszcze auta z przebiegiem większym niż 140tys km. Od 2008-2011r zawsze przebiegi ok. 90-120tys. km.
Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale na prawdę zalecam ostrożność i rozwagę.
Tak jak pisałem też się "nagrzałem" na tego Titanium S, jednak mam kogoś, kto mnie sprowadził na ziemię ;)

Wajdos10 15-06-2013 22:04

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
Nie wiem ile kosztują poflotowe samochody ale z prywatnych rąk na mobile.de właśnie widziałem ten sam rocznik wersja Ambiente 2.0 TDCi Automat 117 tyś km z prywatnej ręki 46 158 zł a gdzie zarobek sprzedającego i opłaty. Więc sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie co z tym samochodem jest nie tak. Czy miał jakieś "przygody" czy korekcja licznika, cena niewykonalna.

TTT 16-06-2013 05:48

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
Panowie, takie pytanie - czy w ASO Forda przy podpięciu kompa mają teraz możliwość sprawdzenia oryginalności przebiegu? Bo dzwoniłem do ASO w Poznaniu i przegląd auta przed zakupem kosztuje 370 zł (250 diagnostyka ogólna, czyli np hamulce, zawieszenie, grubość powłoki + 120 diagnostyka komputerowa).

TOMAS 16-06-2013 07:23

Odp: Bardzo proszę o pomoc - Mondeo 2009 Titanium S
 
Nie ma możliwości sprawdzenia oryginalności przebieg podpinając do kompa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.