Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nie odpala. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206495)

robert456 14-06-2014 16:37

Nie odpala.
 
Mam taki problem. Od miesiąca jak samochód postoi w garażu to nie działa radio. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystko oki. Zawsze trzeba było poruszać żółtym kablem aby zaczęło grać. Radio nie jest te fordowskie tylko panasonica jakieś. I po tym jak udało się je załączyć grało jeden dzień, a jak już postał w garażu ze 3 dni to już nie grało i odnowa zabawa z tym kablem. Wcześniej łączyłem go na izolację i pomyślałem że może coś się tam rozłącza. Dzisiaj pojechałem do znajomego i zlutował mi te kable. I już u niego pod domem nie mógł zapalić silnik i radio przestało działać. Po przekręceniu kluczyka coś tam kręci ale nie może zaskoczyć.Odpaliliśmy go z popychu to od razu zaskoczył. Wróciłem do domu i chciałem zobaczyć czy zaskoczy (udało się za trzecim jakimś razem). Później chciałem jechac do mechanika aby do niego zajrzał. I znowu problem z odpaleniem. To go znowu popchneliśmy i dopiero zadziałał. Pojeździłem troche po mieście ale wszystko było już zamknięte. Zrobiłem jakieś 10 km i schowałem go do garażu. Chciałem zobaczyć czy jak trochę się przejedzie czy zaskoczy. No i udało się. A teraz po godzinie znowu trzeba pchać albo kręcić aż mu się uda załapać. I teraz moje pytanie jest takie czy muszę akumulator wymienić czy w czymś innym jest problem? Radio cały czas nie działa choć jest właściwie podłączone. Bezpieczniki też chyba w porządku.
Model: Fiesta Mk6
Rocznik 2006 benzyna 1.3
akumulator ani razu nie był wymieniany.
Mam dwa auta i ten sporadycznie jest używany

TSRules 14-06-2014 17:45

Odp: Nie odpala.
 
to może być wszystko, ciężko doradzić przez neta, miernik w dłoń i sprawdzić masę, napięcie na aku, może radio za dużo bierze prądu, sprawdzić układ zapłonowy, świece, kable, cewkę to na poczatek

marko52 15-06-2014 12:42

Odp: Nie odpala.
 
Podejrzewam akumlator - kupiłem kiedys nową centre,wyjeżdżałem bardzo rzadko i co jakiś czas mósiałem go doładowywać prostownikiem, na gwarancij chciałem go oddać . no i powiedziano mi że akumlator jest okej i że na postoju akumlator też się rozładowuje w jakimś stopniu a nie odpalajac autka nie bylo możliwości ładowania przez altka, i do tej pory nie wiem czy ten akuml. był 100 procentowy, wytrzymał tylko 3 lata- od tej pory omijam ten sklep z daleka.pozdrawiam,

stasiek49 16-06-2014 15:37

Odp: Nie odpala.
 
3 lata to i tak OK

TSRules 16-06-2014 15:49

Odp: Nie odpala.
 
przez przesadyzmu mam centrę plus już piaty rok, przy podstawowych zasadach użytkowania nie ma problemu wytrzyma i nast. pięć

marko52 16-06-2014 17:37

Odp: Nie odpala.
 
Te trzy lata to była makabra szczególnie zimą,ciagle go doładowywałem-podczas ładowania kwas w celach był przezroczysty tak że było widać płytki z ołowiem- nie mącił się osadem jak bąbliło, sprawiał wrażenie że nowy napewno jest, uzupełniałem ubytki wodą destyl. o styki też dbałem, był cały suchy i nie było żadnego przebicia- a jednak był trefny, kupujac drugi problem się sam rozwiazał - myślę że któraś cela na płytkach miała słabe przebicie i się powoli rozładowywał- jednym słowem był to bubel.

stasiek49 17-06-2014 07:12

Odp: Nie odpala.
 
Cytat:

Napisał TSRules (Post 2227186)
przez przesadyzmu mam centrę plus już piaty rok, przy podstawowych zasadach użytkowania nie ma problemu wytrzyma i nast. pięć




bywają wyjątki są robione w wtorki,środy,czwartki

robert456 21-06-2014 16:14

Odp: Nie odpala.
 
Okazało się że nie odpalał przez uszkodzony bendix. Akumulator był trochę rozładowany, ale jest w porządku. A w radiu siadł bezpiecznik. Dzięki za próbę pomocy :D. A aku mój ma 7 lat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.