Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] jaki akumulator do 1.6 zetec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143723)

mjprzem 14-11-2013 07:29

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Cytat:

Napisał hokus (Post 2106266)
Co tu się zastanawiać, Motocraft ci tyle wytrzymał to jest najlepszy, te inne wytrzymują zwykle 3-5lat.

Zywotnosc akumulatora zalezy od jego zapasu pojemnosci i mocy w stosunku do poboru pradu.

ZADEN NOWY akumulator o tej samej pojemnosci nie wytrzyma tego samego co oryginał o tej samej pojemnosci-nie dla tego ze jest gorszy ale dlatego ze:!!!!!!

stary samochod zuzywa na rozruch wiecej prądu jak nowy!!!!

nie powinno sie wkladac minimalnych akumulatorów do starszych aut bo to czystya głupota,

a przynajmniej z zapasem 10-20% bo zazwyczaj o tyle spada wydajnosc silnika pompek i rozrusznika przy odpalaniu samochodu-a dotego dochodza straty mocy na kablach zasniedziałych bo im starsze kable tym czesto słabiej przewodzą bo w technologi bezołowiowej niema juz kabli lutowanych.

skwoo 27-11-2013 15:16

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Witam chciałem odświeżyć temat i proszę o rade jaki akumulator kupić do mk1 1.8 16v nie za drogi ale też nie najtańszy syf :)

ziuka13 27-11-2013 15:26

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 2107149)
Zywotnosc akumulatora zalezy od jego zapasu pojemnosci i mocy w stosunku do poboru pradu.

ZADEN NOWY akumulator o tej samej pojemnosci nie wytrzyma tego samego co oryginał o tej samej pojemnosci-nie dla tego ze jest gorszy ale dlatego ze:!!!!!!

stary samochod zuzywa na rozruch wiecej prądu jak nowy!!!!

nie powinno sie wkladac minimalnych akumulatorów do starszych aut bo to czystya głupota,

a przynajmniej z zapasem 10-20% bo zazwyczaj o tyle spada wydajnosc silnika pompek i rozrusznika przy odpalaniu samochodu-a dotego dochodza straty mocy na kablach zasniedziałych bo im starsze kable tym czesto słabiej przewodzą bo w technologi bezołowiowej niema juz kabli lutowanych.

a co jeśli aku jest minimalne. można coś uszkodzić przy odpalaniu, bądz przy jakiejś innej czynności?

mjprzem 28-11-2013 07:26

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
jesli aku jest minimalne to:
-bedzie mial nizsze napiecie na rozruch-szybciej beda sie w zimie zapalaly kontrolki od pozostalych systemow i bledy wyskakiwaly, bedzie gorzej odpalal, bedzie bardziej przez to zuzywal sie rozrusznik i kolo 2 masowe jesli wystepuje.
-przy duzych obciazeniach pradowych-duzy nadmuch+klima -napiecie bedzie bardzo nisko spadalo na niskich obrotach-bede zarowki slabiej swiecily
-z malym akumulatorem i 90A alternatorem-mozna zapomniec o grzaniu przedniej szyby na wolnych obrotach bo to bardzo wykańcza akumulator
-maly akumulator bedzie mial mniejsza zywotnosc
-maly akumulator bedzie mniej prądu odzyskiwał podczas ładowania w czasie jazdy!!!!! -to jest cenna uwaga wbrew pozorom tego co inni myslą!!!!!!!!!
-auto do jazdy na krotkich dystansach powinno miec wiekszy a nie mniejszy akumulator!!!!

Ogólnie-uszkodzic sie nic nie powinno(ale są pewne ale!) choc jest wieksze ryzyko na skoki napiecia w instalacji wiec, napewno moga sie zaróweczki szybciej przepalac, oraz faktycznie pomimo tego ze niby uszkodzic sie nic nie powinno to jednak nalezy pamietac ze elektronika nie lubi skoków napiecia tylko stabilny prąd...ale raczej dopoki akumulator jest na tyle mocny ze odpala zimny silnik to bez wiekszego obciazenia napiecie powinno byc w miare stabilne w instalacji (poza wlaczeniem np. swiatel, mocnego nadmuchu i tylnej szyby-jesli mamy maly alternator to to juz bedzie problem)

skwoo 28-11-2013 08:10

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Może wyślecie jakiegoś linka z akumulatorem który polecacie do 1.8?

mjprzem 28-11-2013 09:39

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
a jakie masz wyposazenie samochodu?
mysle ze marka dzisiaj niema znaczenia-patrz na pojemnosc bo jesli masz przednia szybe podgrzewana i tego uzywasz to moim zdaniem minimum 70Ah, bo alternatory w ff1 sa za slabe uzywania przedniej szyby na postoju jak samochod sie rozmraza.

ziuka13 28-11-2013 16:28

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 2115153)
jesli aku jest minimalne to:
-bedzie mial nizsze napiecie na rozruch-szybciej beda sie w zimie zapalaly kontrolki od pozostalych systemow i bledy wyskakiwaly, bedzie gorzej odpalal, bedzie bardziej przez to zuzywal sie rozrusznik i kolo 2 masowe jesli wystepuje.
-przy duzych obciazeniach pradowych-duzy nadmuch+klima -napiecie bedzie bardzo nisko spadalo na niskich obrotach-bede zarowki slabiej swiecily
-z malym akumulatorem i 90A alternatorem-mozna zapomniec o grzaniu przedniej szyby na wolnych obrotach bo to bardzo wykańcza akumulator
-maly akumulator bedzie mial mniejsza zywotnosc
-maly akumulator bedzie mniej prądu odzyskiwał podczas ładowania w czasie jazdy!!!!! -to jest cenna uwaga wbrew pozorom tego co inni myslą!!!!!!!!!
-auto do jazdy na krotkich dystansach powinno miec wiekszy a nie mniejszy akumulator!!!!

Ogólnie-uszkodzic sie nic nie powinno(ale są pewne ale!) choc jest wieksze ryzyko na skoki napiecia w instalacji wiec, napewno moga sie zaróweczki szybciej przepalac, oraz faktycznie pomimo tego ze niby uszkodzic sie nic nie powinno to jednak nalezy pamietac ze elektronika nie lubi skoków napiecia tylko stabilny prąd...ale raczej dopoki akumulator jest na tyle mocny ze odpala zimny silnik to bez wiekszego obciazenia napiecie powinno byc w miare stabilne w instalacji (poza wlaczeniem np. swiatel, mocnego nadmuchu i tylnej szyby-jesli mamy maly alternator to to juz bedzie problem)

No to ten co mi sprzedał autko to chyba zrobił podmianke bo wsadzony był 390A 43Ah.
I jako że miałem półroczny z poprzedniego auta to podmieniłem na 360A 44Ah
No i nie wiem co teraz. 300 zł czy nawet więcej nie swędzi mnie żeby wydać na nowy aku. W aucie jest klimatronic, el. szyby. Koło 2 masowe? chyba niema benzyna 1.6 (nie znam się na tym :( )

slawek_s 28-11-2013 18:00

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Skoro masz półroczny akumulator to mimo, że prąd rozruchu jest poniżej zalecanego moim zdaniem tę zimę da radę; klimy przecież i tak nie będziesz używał, bo w niskich temperaturach nie załączy się.
U mnie już w ubiegłym roku w ASO Forda sugerowali mi wymianę akumulatora (cena w serwisie powalała), a ja przejeździłem do teraz (dziś 10-cio latek).
Poczyniłem jednak już odpowiedni zakup [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], bo wczesnym ranem z temp. poniżej 0 st C i dwudniowym postoju, gdyby nie odpalił za pierwszym razem to drugiej szansy mógłbym nie mieć.

mjprzem 29-11-2013 07:23

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Cytat:

Napisał ziuka13 (Post 2115443)
wsadzony był 390A 43Ah.
I jako że miałem półroczny z poprzedniego auta to podmieniłem na 360A 44Ah...

znajomy mial taki albo i mniejszy w 1,4 fiacie tym nowym-2letnim-oryginalny!!!!
5km-do pracy- i co tydzien mu sie kontrolka od akum. zaswiecala ze nie naladowany.

wsadzil 55Ah i 2x wiekszy rozruch i mowi ze teraz moze dopiero jezdzic bez ladowania

to taka uwaga abyscie nie sugerowali sie tym co wsadza sie fabrycznie do nowych samochodow bo czasami to jest jakas paranoja jak producenci koszta potrafią obcinac.

ziuka13-ten nowszy akumulator jest jeszcze gorszy od starego-bo ma mniejszy prad rozruchu-a to jest parametr wazniejszy jeszcze bardziej od pojemnosci bo to on okresla ile akumulator moze dac mocy i jak szybko sie bedzie ładował!!!

ps. sprzedawcy tak robia -sprzedają byle co bo tak sie interes kreci-lepiej sprzedac 2 x maly akumulator niz 1x duzy bo wiekszy zysk.

Bad2004 29-11-2013 18:32

Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec
 
Mnie wczoraj padł oryginalny akumulator Motorcrafta i na szybko kupiłem taki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zobaczymy ile pociągnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.