Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=161404)

marcinzachara 09-07-2012 20:53

wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Witam, mam problem, mianowicie przy 80km/h samochód a szczególnie drążek skrzyni biegów wpada w wibracje. Focusa mam z salonu mam oryginalny przebieg 140tyś do tej pory kompletnie nic nie było robione przy zawieszeniu. Diagnosta stwierdził, że w zawieszeniu nie ma żadnych luzów... Skłania się ku uszkodzonym przegubom wewnętrznym?? Ale kazał się dowiedzieć czy moim Focusie jest sprzęgło dwu-masowe, a mam silnik 1.6 benzyna...?? POMÓŻCIE, bo do serwisu nie uśmiecha się mi jechać...

korek007 10-07-2012 06:59

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Cytat:

Napisał marcinzachara (Post 1850453)
...przy 80km/h samochód a szczególnie drążek skrzyni biegów wpada w wibracje.,,,Diagnosta ... Skłania się ku uszkodzonym przegubom wewnętrznym?? Ale kazał się dowiedzieć czy moim Focusie jest sprzęgło dwu-masowe, a mam silnik 1.6 benzyna....

Witam
Przy uszkodzonych przegubach wewnętrznych drgawek dostaje cały samochód (odczuwa się to nawet na podłodze), ale przy przyspieszaniu. Po zdjęciu nogi z pedału gazu drgania ustają. A jak jest u Ciebie? Jeżeli diagnosta zastanawia się, czy w tym silniku 1,6 benzyna jest koło zamachowe dwumasowe, to może trzeba zmienić diagnostę?

marcinzachara 10-07-2012 10:20

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
U mnie jest dokładnie jak piszesz... Najbardziej czuć na drążku zmiany biegów ale w podłodze też czy w całym aucie. Problem jest tylko gdy auto przyśpiesza, gdy puszcze gaz albo wcisnę sprzęgło problem ustępuje... Chociaż dziś byłem w sklepie motoryzacyjnym (takim cenionym sklepie u mnie w mieście) i właściciel powiedział, że głownie sprzedaje łożysko na tą dłuższą oś a nie przegub wewnętrzny... Wiec co teraz??

korek007 10-07-2012 10:43

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Poszukaj zamienników na alledrogo. Ja na takim jeżdżę od 3 lat. Sprawdź jeszcze to łożysko podpory prawej półosi oraz tylne tuleje przednich wahaczy.

Fuzbal 11-07-2012 11:40

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Ja w mkI wymienilem pol zawieszenia w tym wlasnie przeguby, ale problem pozostal, nadal jest bicie przy przyspieszaniu w okolicach 80/110, bylem z tym w kilku miejscach i nikt nie wie co tak naprawde jest nie tak, rozmawialem tez z osoba ktora z mkI byla z tym samym problemem w ASO i nawet tam nie pomogli :O

korek007 11-07-2012 13:26

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Cytat:

Napisał Fuzbal (Post 1851181)
Ja w mkI wymienilem pol zawieszenia w tym wlasnie przeguby, ale problem pozostal...

Może któraś z półosi w jakichś dziwnych okolicznościach się skrzywiła (choć to raczej mało prawdopodobne) ?

pawello99 11-07-2012 15:13

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Jak przy przyśpieszaniu to na 100% przeguby wewnętrzne i to łożysko podpory półosi. Przerabiałem temat w moim mkI.

korek007 11-07-2012 18:02

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Cytat:

Napisał pawello99 (Post 1851277)
Jak przy przyśpieszaniu to na 100% przeguby wewnętrzne ....

Fakt. Kolega "Fuzbal" wprawdzie napisał, że wymienił przeguby, lecz nie określił, które (wewnętrzne czy zewnętrzne).

marcinVFR800 12-07-2012 15:40

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Witam! Pozwolę podpiąć się do tematu i zapytać czy u mnie też może być to samo co u kolegi marcinzachara? U mnie całe auto wpada w wibracje kiedy depnę mu na 3 biegu oraz kiedy jadę na stałym gazie po przekroczeniu 110 km/h - w tych obu przypadkach najbardziej odczuwalne są te wibracje. A dzieje się to w Focusie mk1 1.8 tddi.
Z góry dzięki za odpowiedź :)

korek007 12-07-2012 19:58

Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.
 
Cytat:

Napisał marcinVFR800 (Post 1851739)
..U mnie całe auto wpada w wibracje kiedy depnę mu na 3 biegu oraz kiedy jadę na stałym gazie po przekroczeniu 110 km/h ..

Podstawowe pytanie - czy po zdjęciu nogi z pedału gazu drgania ustają?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.