Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] td rano ciężko pali (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96583)

móndek 03-04-2010 12:28

td rano ciężko pali
 
Wita.
Tak Wiem. Było o tym wiele razy i czytałem. Piszę, bo jak znam życie, to pewnie mam inaczej.

Rano mimo grzania (można i 5razy) świec, odpala wtedy gdy go pokręcę ze dwa, trzy razy przez jakieś 10-15sek. Zanim zatrybi kopci(chyba szaro)- odpali i przestaje(dymek tylko przy przyspieszaniu).
Problem występuje rano lub po długim postoju, czyli jak zimny.(zrozumiałe). Potem pali za każdym razem, zanim zdążę przekręcić kluczyk.
Myślałem, że to świece. Wyjąłem- grzeją się do czerwoności. (?)
Paliwo jest - kopci jak smok.
Ale - grzeje się czerwony kabel prądowy przed kostką od listwy świec (dlaczego? połączenia sprawdzałem), prąd do świec dochodzi.
Pozdrawiam

GrzegorzD 03-04-2010 15:21

Odp: td rano ciężko pali
 
szary dym przy zapalaniu swiadczy o zapowietrzaniu się. wywalić szybkozłaczki na filtrze, ominąć podgrzewacz. to juz powinno pomoc.

móndek 03-04-2010 15:27

Odp: td rano ciężko pali
 
Dzięki za odpowiedź.
Który to podgrzewacz?

GrzegorzD 03-04-2010 15:35

Odp: td rano ciężko pali
 
obok filtra paliwa na bloku silnika jest czarne pudełko do ktorego dochodza przewody paliwowe i kostka.

móndek 03-04-2010 15:40

Odp: td rano ciężko pali
 
Wiele razy zastanawiałem się cóż To takiego.
Dzięki.
Wesołego Zająca

WitekG. 04-04-2010 09:56

Odp: td rano ciężko pali
 
Miałem bardzo podobne objawy. Okazało się, że jedna świeca wcala nie paliła. Wymieniłem wszystkie i pali od jednego ;-)

wujek75 04-04-2010 11:29

Odp: td rano ciężko pali
 
Cytat:

Napisał móndek (Post 1404489)
Tak Wiem. Było o tym wiele razy i czytałem. Piszę, bo jak znam życie, to pewnie mam inaczej.

...a dlaczego ma być inaczej? masz inny silnik od tych co my mamy w swoich mondeo? ) :) :) - zamiast "wiele razy czytać" przeczytaj raz ale ze zrozumieniem i do dzieła posprawdzać to co masz wskazane do sprawdzenia, wszystko jest opisane na forum - bezsensem jest któryś już raz z kolei zakładać temat dotyczący starego problemu i zaśmiecać forum...
Cytat:

Napisał móndek (Post 1404489)
Ale - grzeje się czerwony kabel prądowy przed kostką od listwy świec (dlaczego? połączenia sprawdzałem), prąd do świec dochodzi.

...ano dlatego się grzeje, że najprawdopodobniej któraś ze świec ma zwarcie...

Emmm 04-04-2010 13:50

Odp: td rano ciężko pali
 
wujek75 wyluzuj :) . Niedoświadczony użytkownik, jeszcze się nauczy ...
Wesołych świąt

wujek75 04-04-2010 20:52

Odp: td rano ciężko pali
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1405306)
wujek75 wyluzuj . Niedoświadczony użytkownik, jeszcze się nauczy ...

...sorki Emmm :) ale "niedoświadczonych" (albo raczej leniwych) mamy ostatnimi czasy tu pełno, nikomu nie chce się czytać to co inni napisali (doświadczyli) wcześniej, szkoda bo to z tego forum, które jest skarbnicą wiedzy robi się śmietnik - każdy wali po linii najmniejszego oporu :( ...

davideee 04-04-2010 20:57

Odp: td rano ciężko pali
 
wujek75- niestety tak juz jest lepiej pujsc na skruty niz czytac i szukac :) ale to juz w natuze czlowieka :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.