Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117982)

Glenroy 22-12-2010 11:25

Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
Witam!

Chciał bym doposażyć swoją foczkę w podgrzewaną przednią szybę i podgrzewane dysze spryskiwaczy, tak żeby działało to tak jak fabryczna instalacja.
Nie mam poprowadzonej wiązki ani do szyby, ani do spryskiwaczy. Samą wiązkę mogę kupić bez większych problemów ale domyślam się, że do tego potrzebna jest też jakaś centralka itp.
Jeśli ktoś mógł by mi powiedzieć jakich elementów będę potrzebował był bym bardzo wdzięczny :)

AQT24 22-12-2010 12:02

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
Najlepiej byłoby sie zapytac dobrego mechanika lub nawet elektryka. Nigdy nie robiłem czegoś takiego,wiec moja wiedza jest znikoma. Wszystkie potrzebne części znajdziesz w sklepach internetowych:)

pretorian2 22-12-2010 12:28

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
Szyba, oryginał w ASO ok. 1800 pln / zamiennik pilkingtona ok.800-900 może taniej, potem wiązka, z tym, że te kable od szyby i dysz łączą się z tą wiązką z niebieską kostką w module gem. Wymiana tej wiązki to najgorsza robota bo chyba musiałbyś deskę ściągać, chyba, że masz speca i dołoży Ci brakujące kabelki we wiązke wg. schematu. Potem moduł gem, pytanie co on na to, nie doczytałem jeszcze tej kwesti, bo są takie które nie obsługują, a są takie które obsłużą, dużo zależy od wersji wyposażenia w jakiej był zamawiany. Aha i jeszcze kwestia czy samochód przed czy po lifcie, bo jak po to jest pełny CAN.

Glenroy 22-12-2010 14:50

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
Niestety właśnie przed liftem ;) całym montażem zajmował by się już elektryk więc samo grzebanie bardzo mnie nie martwi :) . A czy da radę sprawdzić czy gem to obsłuży zanim zacznę cokolwiek z tym kombinować? Wiem, że samochód jest w jakiejś bogatrzej wersji, ale w jakiej dokładnie to nie mam pojęcia ;P

Na dniach jakoś podjadę do elektryka zapewne żeby dopytać się dokładnie co z czym, ale na początek chciał bym posiąść jakąkolwiek wiedzę na ten temat :)

bobek007 22-12-2010 15:33

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
najlepiej pojedz do aso, tam masz sklep i od razu ceny ci podza, wypytaj tez co trzeba kupic i tyle, przeciez nie musisz u nich tego robic, tak samo czesci kupowac, ale bedziesz mial wiedze co kupic :)

Matych 22-12-2010 17:26

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
Miałem założyć podgrzewaną szybę u siebie ale nie zdążyłem przed zimą -problem polega na tym że -jeśli samochód nie był w nią wyposażony fabrycznie to nie ma instalacji a przynajmniej jej większej części np .tej wiązki od bezpieczników w komorze silnika.Połączenie z GEM też jest problematyczne ,ktoś mi mówił (nie wiem ile w tym prawdy)że montowano alternatory o innych parametrach-ale w to bym nie wierzył.Wymyśliłem sobie opcję że szybę podłączę po wstawieniu(umówiłem się na 1000 zł. zas zybę pilkingtona wraz z wklejeniem)bezpośrednio do akumulatora przez przekażniki a sterować nimi będzie gotowy modułem który można kupić od polskiego producenta -jest to włącznik czasowy który możemy ustawić na dowolny czas i po tym czasie się wyłączy-koszt ok 40zł oczywiście całość zabezpieczamy bezpiecznikami -rozwiązanie to jest prostsze do samodzielnego montażu i powinno hulać.WESOŁYCH ŚWIĄT

pretorian2 22-12-2010 18:40

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
kolego Glenroy obczaj sobie ten temat z rosyjskiego forum

tłumaczenie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oryginał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dobrze jest się tam zarejestrować i wtedy będzie można przeglądać różne linki typu "hidden text" , gdyż po przez translatora one się nie otwierają.

Dla Ciebie to lepiej, że masz przedlifta, moim zdaniem dzieki temu "dokładki" nie są aż takie problematyczne jak po lifcie, np. mondeo mk4, ciężko coś dołożyć jak masz wersję "słabszą" niż titanium. Jak coś to moge podrzucić schemat elektryczny na pv. Osobiście mam fabryczną podgrzewaną szybę+skryskiwacze+czujnik poziomu płynu. Mam też sprawdzonego dostawce części używanych, wszelkiej maści do foczki, info na pv :)

Glenroy 24-12-2010 12:56

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
pretorian2 jeśli możesz to rzuć schemacikiem :) chętnie zobaczę jak to powinno prawidłowo wyglądać :)

Po świętach jadę do elektryka, jeżeli okaże się, że będą z tym jakieś większe problemy to może zdecyduję się na coś podobnego jak pisał kolega Matych.

Dzięki za zainteresowanie tematem :)
Wesołych Świąt wszystkim życzę! :D

Matych 25-12-2010 09:31

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
W razie jakby co to tu masz namiary na producenta przekażników -Wesołych Świąt.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

qweras 08-02-2011 19:27

Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę
 
Witam,
podłączam się do tematu. Mam mkII (ghia) i po kamyku też musiałem wymienić przednią szybę. Po zdemontowaniu starej, notabene rewelacyjnej - ciemna zieleń, w lecie samochód sie prawie nie nagrzewał i nie było żadnych odblasków kokpitu, a samochody jadące z przeciwka mnie nie oślepiały. Pan wymieniający szyby wmówił mi, że wymieniana szyba to zwykła szyba od ff mkII, co jak się okazało było nieprawdą. Ale wracając do tematu, ponieważ miałem, podobno całą instalację, zdecydowałem się na wymianę na podgrzewaną. Niestety po wymianie i podłączeniu w miejscu zaślepki przełącznika, oraz włożeniu brakujących bezpieczników okazało się, że grzanie nadal nie działa, tzn. oprócz braku grzania szyby na przełączniku nie włącza się dioda grzania, ale za to po włączeniu świateł mijania przełącznik ładnie się podświetla na zielono jak pozostałe. W związku z tym moje pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Coś czytałem o przekaźniku, ale w mkII nie mogę go zlokalizować, by sprawdzić czy go mam czy nie, oprócz tych dwóch bezpieczników w instrukcji nic odnośnie takiego przekaźnika nie znalazłem dotyczącego przedniej szyby. Na forach mondeo coś piszą o ustawieniach dotyczących odblokowania włączenia ogrzewania, ale nie wiem jak to się ma do ff mkII, nadmieniam, że jest to wersja z nawigacją Denso. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.