Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190983)

kawakmx99 03-10-2013 18:52

Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Po wymianie nie chce odpalic potrzebuje bardzo szybko pomocy bo jutro musze miec sprawne auto.

Snajper_881 03-10-2013 19:23

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Bo powinno się zalać paliwem wcześniej nowy filtr.
Sprawa dziwna, bo wiele razy widziałem jak bez zalania wszystko chodziło tak jak powinno, owszem, zdechł silnik ale odpalił po kilku sekundach kręcenia, normalna sprawa. Żeby odpowietrzyć trzeba poluzować metalowe rurki dochodzące do wtryskiwaczy, najlepiej po kolei nie wszystkie naraz i kręcić aż poleci z nich ropa, potem je dokręcić.

kawakmx99 03-10-2013 19:27

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Cholera to troche roboty bedzie. Wlasnie>>> nie zalalem z kumplem paliwem wczesniej...

dario07 03-10-2013 19:34

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Weźcie auto na hol 3 bieg i powoli jechać aż odpali ...

Bump: przerabiałem to odpowietrzanie to strata czasu , a nawet jak odpowietrzycie to braknie akumulatora ...

Marcinfix 03-10-2013 19:38

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Jest jeszcze taka partyzancka metoda dmuchać sprężonym powietrzem do baku na 100% skuteczna

Rafał A.(antek) 04-10-2013 08:44

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
przepopmpowac ręczną pompka paliwo przez filtr pompe i listwe, odpowietrzyc wtryskiwacze i dopiero odpalać, jak wtrysk złapie powietrze to bedzie kaplica.

mondi80 04-10-2013 18:41

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Kolego kręć aż zapali a potem nie gaś auta bo znowu będzie problem niech pochodzi nawet ze 20 min jak go odpalisz Ja pierwszym razem tez miałem taki problem i zapalił po kilkunastu min kręcenia teraz też już zalewam Powodzenia

Rafał A.(antek) 05-10-2013 21:02

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
bedzie zapowietrzony wtrysk, nie bedzie pracowal poprawnie,

eddek 06-10-2013 07:30

Re: Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 2084912)
Bo powinno się zalać paliwem wcześniej nowy filtr. Żeby odpowietrzyć trzeba poluzować metalowe rurki dochodzące do wtryskiwaczy, najlepiej po kolei nie wszystkie naraz i kręcić aż poleci z nich ropa, potem je dokręcić.

Kolega Snajper dobrze napisał co trzeba zrobić. Widzę, że inni robią inaczej, a później mają problemy z wtryskiwaczami.

pankrakus 06-10-2013 07:44

Odp: Wymiana filtra paliwa jak odpowietrzyc
 
Cytat:

Napisał mondi80 (Post 2085399)
Kolego kręć aż zapali [...]

Witam

Dobry pomysł aby wykończyć auto

Był już na forum taki wątek - mechanik nie zalał filtra, potem dłuuuugo kręcił rozrusznikem => efekt, po krótkim czasie pompa wtryskowa do remontu (bo pracowała na sucho)
Jak ktoś ma sporo nie potrzebnej kasy, to można zrobić wg rady kolegi - ja bym odradzał ten pomysł

pozdrawiam
pankrakus


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.