Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] chłodnica olejowa - wyciek oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122334)

volvo f88 08-02-2011 18:19

chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
1 załącznik(i)
Witam wszystkich mianowicie mam taka usterkę ze tej oto chłodniczki cieknie olej (ok5l/1000km)nie wiem czy ten zagięty wężyk powinien tak być i jak to naprawić czy tez wymienić cała chłodniczkę także z tej drugiej części (najprawdopodobniej) także jest wyciek ale ropy i nie mogę go dokładnie zlokalizować być może cieknie gdzieś z góry. Proszę o pomoc

Pawelo79 08-02-2011 19:59

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
ta część to rozrusznik, a ta rurka to obeście chłodniczki oleju, pewnie jest trafiona więc tylko wymiana Cię ratuje, zaślepili dopływ płynu chłodzącego

volvo f88 08-02-2011 21:01

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
no to ok na wymianę chłodniczki byłem przyszykowany tylko chciałem sie upewnić. Ale pytanie teraz jak nową poskładać do kupy żeby olej z tamtąd nie leciał. może mógłby ktoś podrzucić foto jak powinno to być sklecione

Pawelo79 09-02-2011 20:20

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
daj vin drukniemy instrukcje i wyśle ci pod wakazany na pw adres e-meil

volvo f88 09-02-2011 21:11

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
wfolxxgbflyb14387

Pawelo79 13-02-2011 17:14

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
ok, trochę zaszalałem instrukcji wymiany chłodniczki nie ma, ale w instrukcji montaż/demontaz silnika napisali że śruby dokręcić 23Nm i zastosować nowe wszystkie elementy jednorazowe (oring, opaski na przewody). Jak coś jeszcze to pytaj.

volvo f88 15-02-2011 23:48

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
1 załącznik(i)
Wiesz sama wymiana tego nie powinna mi przysworzyć problemów choć dopiero się uczę ale nie mam bladego pojęcia jak podłączyć te węże czy tak jak są na foto czy też inaczej a i jeszcze pewnie będzie tam jeszcze uszczelka czy można założyć strarą bo uzywke będe kupował czy w jakis inny sposób ją zastapić

Prosiłbym jesli ktoś może żeby zrobił foto prawidłowo podłączonej i zamiescił w temacie.

demoneczek 16-02-2011 11:24

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
Cytat:

Napisał volvo f88 (Post 1599966)
Wiesz sama wymiana tego nie powinna mi przysworzyć problemów choć dopiero się uczę ale nie mam bladego pojęcia jak podłączyć te węże czy tak jak są na foto czy też inaczej a i jeszcze pewnie będzie tam jeszcze uszczelka czy można założyć strarą bo uzywke będe kupował czy w jakis inny sposób ją zastapić

Prosiłbym jesli ktoś może żeby zrobił foto prawidłowo podłączonej i zamiescił w temacie.

Masz te węże połączone rurką na tzw krótko. Po wyjęciu owej rurki jeden wąż podłączasz do jednego krućca chłodniczki a drugi do drugiego . U mnie też tak jest połączone ale mnie lał sie płyn, olej jeszcze nie.

FRESH2012 03-12-2014 10:17

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
Witam.Mam podobny kłopot.Cieknie mi płyn chłodniczy z tej chłodnicy.Pytanie czy można ją ominąć jakimś kolankiem i czy brak chłodzenia oleju przez nią coś spowoduje złego dla silnika?Silnik 2,4 tde 115km

wojtekjanus 03-12-2014 10:32

Odp: chłodnica olejowa - wyciek oleju
 
Cytat:

Napisał FRESH2012 (Post 2311094)
Witam.Mam podobny kłopot.Cieknie mi płyn chłodniczy z tej chłodnicy.Pytanie czy można ją ominąć jakimś kolankiem i czy brak chłodzenia oleju przez nią coś spowoduje złego dla silnika?Silnik 2,4 tde 115km

Możesz po prostu połączyć "na krótko" przewody zdjęte z króćców chłodniczki jakąś rurką (mufką) plus cybanty, ale najlogiczniej byłoby je zaślepić czymś po zdjęciu z chłodniczki. Nimi i tak nie płynie płynie płyn, kiedy mały termostat jest zamknięty.
Zimą na pewno nic się nie stanie złego (bo silnik jest raczej stale niedogrzany niż przegrzany), latem w wysilonym silniku z turbiną lepiej byłoby mieć stabilną temperaturę oleju - zwłaszcza w aucie latającym w dłuższe trasy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.