Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dziwny odgłos na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121150)

rocky1990 28-01-2011 13:24

Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
Witam, mam Focusa 2000r. 1,8 TDDI. Kiedy silnik jest zimny, tzn. auto stoi na mrozie w minusowej temperaturze po odpaleniu słychać taki jednostajny dźwięk jakby jakieś urządzenie pracowało, jakby jakaś pompa, jakby coś elektrycznego. Kiedy silnik nabierze trochę wyższej temperatury dźwięku nie ma. Nie mam pojęcia co to może być. Może któryś z Was Panowie domyśla się co to może być?

stefan d 29-01-2011 19:41

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
witam mam podobne objawy od 2 lat zdejmowalem pasek wieloklinowy utuchamialem silnik wylo dalej wymienilem pasek rozrzadu i rolke napinacza bez zmian wiec jezdze i nic sie nie wydarzylo focus ma 500000 km a dzwiek sie pojawil 20000kmwstecz pozdrawiam

TDDI 29-01-2011 19:52

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
Mam podobnie , Focus TDDI 2002 jak zimny lekko klekocze dzwiek jakby zawory klekotaly szczegolnie powyzej 2000 rpm , po 10-15 minutach jest znacznie ciszej .
Jak ze mieszkam w UK przy morzu prawdziwego zimna nie uswiadczam , silnik zachowuje sie tak glosno szczegolnie gdy jest ponizej 10'c

karolinak10 07-09-2014 14:02

Dziwny dźwięk z pojazdu gdy silnik zimny
 
Cześć Wam,
Kombinuję co to może być, że odpalam silnik, jest zimny i dochodzi mnie traktorowaty dźwięk, ale mam wrażenie, że to nie właśnie silnik sam w sobie, ale gdzieś z przodu auta dochodzi taki traktorowaty odgłos, takie rzężenie.

Silnik chodzi równo i obroty są ok. Po rozgrzaniu się silnika efekt ten zanika stopniowo aż znika całkowicie i następuje cisza.

Focus 1,8 benzyna 1998. Co to może być? Tłumik? Katalizator? Może coś w kołach - łożyska? Opony? Poradźcie coś.

ten1000days 07-09-2014 20:26

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
To klima, hehe

salom 07-09-2014 20:43

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
Klima tylko wtedy działa, jak jest włączona. Na stałe kręci sie tylko koło pasowe napedu sprężarki. Jeżeli już, to tylko łożysko koła pasowego, ale ono wydaje całkiem inne dżwieki.

Ten 1000, jeżeli bedziesz w ten sposób pisał posty, to już dostałeś ostrzeżenie, a może dzisiaj dostaniesz cos jeszcze.

karolinak10 07-09-2014 21:51

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
O co chodzi, że post, który napisałam jest w jakimś innym temacie?
Specjalnie napisałam "dziwny odgłos GDY silnik zimny" żeby podkreślić, że to nie odgłos z samego silnika a to chyba 2 różne sprawy....

salom 08-09-2014 14:03

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
karolinak10, mój powyżej post nie dotyczył ciebie. Przeczytaj dokładnie.

karolinak10 24-10-2014 19:36

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
Chciałam napisać, że moje dziwne odgłosy były spowodowane pękniętą poduszką silnika przy rozrządzie. Po wymianie na zamiennik za 130 zł w serwisie Pana Norberta Tarnackiego w Krakowie na centralnej jest już ok. Pisze dla potomnych.

senderos 24-01-2017 12:27

Odp: Dziwny odgłos na zimnym silniku
 
Podepnę się pod temat. Temperatura około -5st, odpalony po całonocnym staniu. Wersja TDDI 1.8, bez klimatyzacji. Co może tak hałasować?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.