Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Głośna praca prz przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157069)

Guzik84 03-05-2012 06:25

Głośna praca prz przyspieszaniu
 
Witam

na początku chciałbym się przywitać. Jestem nowym uzytkownikiem Galaktyki z Mazowsza. Jeżdżę tym autem od ok 1,5 miesiąca, przesiadłem się z Hondy Civic :shock:.

Niestety mam manię wsłuchiwania się w najdrobniejsze szmery, które wg. mojej opinii odbiegają od normy. Od pewnego czasu słyszę, dziwne odgłosy podczas przyspieszania.
Jadąc "ekonomicznie" i zmieniając biegi przy 2500 obrotów lub max 2900 słychać na kolejnym biegu, że coś rzęzi podczas przyspieszania. Odgłos utrzymuje się do uzyskania powiedzmy 2500 obrotów.
Dźwięk nie występuje jeżeli przyspieszając zmienię bieg na wyższy przy 3000 i wyżej obrotów.

Może jestem przewrażliwiony i tak powinno wszystko pracować jednak wolę na wszelki wypadek zapytać specjalistów :)

kowal_ezg 04-05-2012 09:30

Odp: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
U mnie też występuje taki objaw i też się zastanawiam co, to może być.
Myślałem, że to może rozrząd, ale chyba by rzęził również na luzie, a tu tylko podczas przyspieszania. U mnie słychać również łożysko oporowe, może to, to?

Guzik84 04-05-2012 11:31

Re: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
Mój magik wykluczył to łożysko, powiedział że byłyby również efekty przy wciśniętym sprzęgle.
U mnie słychać tylko i wyłącznie podczas jazdy w pewnych granicach obrotów.
Na dniach mam do niego podjechać i postara się dać jakąś diagnozę.

kowal_ezg 04-05-2012 14:54

Odp: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
No nie zgadzam się do końca z twoim magikiem. Ale jak coś będziesz wiedział, to daj znać.

bartixr 04-05-2012 17:12

Odp: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
prędzej macie co,,s z przegubami lub podpora półosi prawej niż inne rzeczy, ale diagozujcie i piszcie.

maciaba 04-05-2012 21:17

Odp: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
Wcale nie zdziwiłbym się jakoś szczególnie gdyby to był rozrząd... Może macie ślizgi mocno powycierane albo łańcuch się wyciągnął lub napinacz już nie działa tak jak powinien. Łatwo sprawdzić w jakim stanie są elementy rozrządu jak się zdejmie pokrywę zaworów.

pawcio71 05-05-2012 00:05

Odp: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
Możliwe że rozlatuje ci się monolit katalizatora,sprawdz tez czy masz prawidłowo założony filtr powietrza.

kowal_ezg 08-05-2012 10:19

Odp: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
Maciaba, ale rozrząd hałasowałby również na luzie, a u mnie tylko przy przyspieszaniu podczas jazdy.

Guzik84 10-05-2012 12:11

Re: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
Żadnej rewolucyjnej diagnozy nie dostałem...
Auto wjechało na kanał, magik objerzał to co mógł na szybko, przejechał się i stwierdził, że to wg. niego jest wina skrzyni. Co dokładnie to nie określił, spytał się gdzie kupiłem, jak usłyszał, że na południu i że służył jako auto firmowe to podejrzewa, że mogło być ostro przeciągane na górkach :)

Jedyna ekonomiczna rada pozbycia się dziwnych odgłosów to koniec z bardzo ekonomiczną jazdą i koniec ze zmianą biegów na niskich obrotach.

Dla bezpieczeństwa polecił również wymienić olej w skrzyni na wszelki wypadek.

kowal_ezg 10-05-2012 16:50

Odp: Głośna praca prz przyspieszaniu
 
Według mnie, to absolutnie nie skrzynia. Miałem silnik 2.0 i nie miałem takich odgłosów. Po włożeniu 2.3 16v odgłosy (chociaż bardzo sporadycznie) pojawiają się. Słychać już wcześniej było łożysko oporowe, a przy zmianie silnika obejrzałem łożysko i widziałem, że się kończy. Jutro zmieniam jeszcze skrzynie na taką od 2.3 16v, bo u mnie jeszcze 3-ci bieg zgrzyta i oczywiście to nieszczęsne łożysko oporowe. Przy okazji zmieniam łożysko podpory prawej półosi, bo też jest kiepskie. moim zdaniem, to łożysko oporowe lub łożysko podpory półosi. Okaże się. Zdam relację jak zrobię.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.