Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Samodzielna wymiana rozrządu 1.6 115km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196809)

fishu90 12-01-2014 10:27

Samodzielna wymiana rozrządu 1.6 115km
 
Witam
Chciałbym samodzielnie wymienić rozrząd w mojej foczce tylko nie umiem znaleźć konkretnego schematu rozrządu. Jakieś porady przy wymianie?

tedi_k 12-01-2014 11:23

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
Jak nie umiesz znaleźć u nas na forum stosownego "Sam naprawiam..." (20 sekund roboty), to chyba raczej za rozrząd się nie bierz...:P

fpp 12-01-2014 11:28

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
Cytat:

Napisał fishu90 (Post 2138277)
Witam
Chciałbym samodzielnie wymienić rozrząd w mojej foczce tylko nie umiem znaleźć konkretnego schematu rozrządu. Jakieś porady przy wymianie?

Chyba rzeczywiście porada która będzie najlepsza - to jedź do specjalisty, zapłać 150zł i bedziesz miał wymieniony rozrząd

fishu90 12-01-2014 12:55

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
Tak fajnie by było jak by coś pisało o rozrządzie w tym poradniku;/

Basra 12-01-2014 13:02

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
Witam

Jeżeli szukasz konkretnego schematu rozrządu to przypuszczam że jesteś "zielony" w tym temacie.Bez urazy.Będziesz potrzebować m.innymi narzędzia do blokowania zespołu sterującego przestawianiem faz rozrządu.Jeżeli popełnisz błąd przy montażu to może Ciebie dużo kosztować.Proponuje abyś sobie odpuścił samodzielną wymianę paska rozrządu.

poadrawiam

fishu90 12-01-2014 14:34

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
Wymieniałem już we wcześniejszych moich samochodach rozrządy nie miałem problemów, chciałem konkretnych odp na temat tego rozrządu schematy zdjęcia, ale widzę jak na razie zero konkretów.

tedi_k 12-01-2014 18:21

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
I post powyżej kolega przeczytał? Te poprzednie motory na pewno miały zmienne fazy rozrządu i standardowe zablokowanie wałków w nich także nie blokowało kół zębatych paska?
Silnik Ti-VCT nie jest na prawdę najlepszym przedmiotem do ćwiczeń wymiany rozrządu... Trochę użycia googla i nawet taki laik jak ja w sprawach mechanicznych widzi, że lepiej jest iść z tym, do kogoś kto zrobił już co najmniej "trochę" takich motorków... Przynajmniej będzie miał stosowne narzędzia specjalne do blokowania mechanizmów VCT...

jarhel74 12-01-2014 18:35

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
Nawet niektórzy mechanicy prowadzący własne zakłady nie chcą robić tego rozrządu- wolą nie zarobić 200 zł i spać spokojnie. A znam jednego, który wymienił i auto wróciło po 2 dniach z silnikiem do remontu- koszt bagatela 2 tys zł. Więc życzę powodzenia przy wymianie.

Fulara 12-01-2014 18:56

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
ja oddałem do mechanika, ale takiego, który zrobił kilkanaście już takich motorków, pierwsze co jak zobaczył auto to zapytał, czy to motor 1.6 i ten "popularny bezklinowiec"

także również radziłbym 200 zł odżałować

tedi_k 12-01-2014 19:19

Odp: Samodzielna wymiana rozrządu focus 1.6 115km
 
A tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] można sobie trochę cyrylicy przypomnieć - rosyjskie tłumaczenie "sam naprawiam" do dokładnie tego motoru. Plik ma ponad 100MB więc ściągnięcie trwa "chwilę"...
Spis treści takich książek jest dobrym wyznacznikiem co się da zrobić samemu a co nie... Wymiany rozrządu opisanej nie ma, choć informacje o konstrukcji rozrządu są dość precyzyjne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.