Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Radio nie włącza się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178215)

misio666 17-03-2013 22:50

Radio nie włącza się
 
Witajcie.
Mam problem z radiem w maxiu. Jest oryginalne radio model z nawigacją. Wszystko działał pięknie, do momentu aż samochód nie postał 3 dni. Czwartego dnia po odpaleniu auta głucha cisza. Nie włącza sie nawet wyświetlacz. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie - te pod schowkiem - odpowiedzialne za radio sa ok. Wymontowałem radio i bezpiecznik z tyłu również ok. Czy może być to problem z zasilaniem ktore nie dochodzi? Jak to sprawdzic? Kabelków na kostce sporo.

bhu 29-08-2013 07:47

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam

mam ten sam problem, byłem na urlopie, auto stało na parkingu 3 dni i po odpaleniu i ruszeniu w droge powrotną nie chce się włączyć,

coś, ktoś wie

damian30111986 28-09-2013 11:46

Odp: Radio nie włącza się
 
Ten sam problem o co chodzi? Czy ktoś wie co się dzieje ?!

max85r 02-10-2013 20:12

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam Serdecznie,tez mi sie tak dzieje w Mondeo mk4 2009 rocznik,da sie to jakos zlikwidowac? Za kazdym razem jak postoi dluzej to sie pozniej nie wlacza radio przez dwa badz trzy dni

tedi_k 02-10-2013 20:29

Odp: Radio nie włącza się
 
Ze sporym prawdopodobieństwem jest to problem akumulatora. BCM (sterownik elektryki samochodu) odłącza radio jako pierwsze w sytuacji gdy ma "za mało prądu" (zbyt słaby akumulator).

piotrycjan 22-12-2013 11:04

Odp: Radio nie włącza się
 
Czy po wymianie akumulatora problem u kogos ustapil?

Bartek_P 25-12-2013 10:47

Odp: Radio nie włącza się
 
Prawdą jest, że gdy spadnie napięcie akumulatora radio jest blokowane jako pierwsze. W sony 6000 trzeba zrobić reset i wszystko wraca do normy.

mirek1966 30-09-2014 22:55

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam wszystkich. Zakupiłem GALAXY 2008 i nie włącza się radio z nawigacją. Sprawdziłem bezpiecznik w kabinie i jest OK. Czy ma ktoś pomysł co powinienem sprawdzić i jak się do tego zabrać? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

piotrycjan 30-09-2014 23:01

Re: Radio nie włącza się
 
Jeśli masz Travelpilot FX, to takie są moje doświadczenia: Radio to ma dwie wady. Pierwsza jest taka, że umiera ono całkowicie przy odłączeniu akumulatora (oczywiście nie każdorazowo). Takiego trupa można jednak naprawić - ja za tą naprawę dałem 400zł.

Druga wada jest taka, że jest ono wrażliwe na spadki napięcia akumulatora. Z tego, co zaobserwowałem, to jeśli napięcie spadnie poniżej 11.7V, to radio się nie uruchomi. Ale wystarczy przejechać ok 20km, wyłączyć samochód, włączyć ponownie i będzie działać.

mirek1966 01-10-2014 00:26

Odp: Radio nie włącza się
 
Niestety jeszcze nie wiem po czym poznać model. Wydaje mi się, że jakiś bezpiecznik padł, ale nie wiem gdzie szukać zabezpieczeń. Może przy radiu jest jeszcze zabezpieczenie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.