Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149589)

dawid69 31-01-2012 20:16

"Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam serdecznie !

Mam problem z Mondeo MK4 2.0 TDCI 103kW 140KM MANUAL

Samochód importowany osobiście z Niemiec.
Przyjechał "na kołach' ponad 1000km bez problemów .
W kraju stał nie używany przez 3 tygodnie (urlop). Od tego czasu nie można go uruchomić . Na wyświetlaczu wyskakuje komunikat "immobiliser aktywny" i świecą
się kontrolki ABS/ESP . Rozrusznik nie działa (ale jest na 100% sprawny). Silnik mechanicznie również jest na 100% sprawny . Auto nie jest i nie było rozbite/popowodziowe . W ASO stwierdzili że uszkodzony jest prawdopodobnie sterownik ABS (czy to możliwe że uszkodził się sam od krótkiego stania) .
Brak komunikacji ze sterownikiem ABS i IMMO . Kluczyki są na 100% dobre . Bezpieczniki i instalacja sprawdzona . Kupiłem drugi sterownik o takich samych numerach i dalej jest tak samo . Po podłączeniu komputera diagnostycznego wyskakują błędy w sterownikach licznika , parktronica , "centralki" głównej . Sterownika ABS i IMMO nie można zdiagnozować ponieważ komp. diag. ich nie wykrywa . Na liczniku po włączeniu zapłonu wyskakują kreski zamiast liczby km. Samochód w 100% "nie kombinowany" , niezłożony z dwóch , licznik niekręcony .

Błędy : U012100 , U0129 , U042268 , U041568 , U041668 , U042200 , U012900



Może ktoś spotkał sie z podobnym problemem ?

Z góry dziękuję za każdą pomoc .

damian6819 31-01-2012 21:31

Odp: Mondeo "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Akumulator na pewno jest naładowany?

redlum 05-02-2012 11:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Problemem był akumulator? Bo mam to samo w Galaxy MK3. Na podwórku mniej niż -20C i jakoś na darmo nie chce mi się akumulatora wyciągać w taki mróz.

dawid69 07-02-2012 11:50

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Na 100% problemem NIE jest akumulator . W moim przypadku prawdopodobnie uszkodzony jest sterownik ABS jednak kupiłem drugi używany o takich samych numerach i niestety nic nie pomogło .

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie jak go rozwiązać ?

PAFFCIO 07-02-2012 12:12

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cześć. Masz auto z mojego rocznika więc może u Ciebie będzie podobnie.
Przy wymianie elektrycznej blokady kierownicy (wymiana była serwisowa więc możesz o tym nawet nie wiedzieć) powinno się zrobić dodatkową kalibrację. Efekt jej nie zrobienia jest taki, że jeżeli po odblokowaniu z kluczyka auta, nie uruchomisz silnika w ciągu 30-40 sekund załącza się immobiliser. Ponieważ ostatnio spotkała mnie taka przypadłość i samochód stał na mrozie po włączeniu (szczegóły o co chodziło są tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) miałem identyczny komunikat.
W moim przypadku pomogło włożenie kluczyka, a właściwie pilota bo mam freekey'a do gniazda w kolumnie kierownicy. Po włożeniu po ok 5-10 sekundach, zniknął napis dotyczący aktywności immobilisera i mogłem uruchomić auto.
Jak nie zadziała to radziłbym połączyć wyżej opisaną procedurę z rozłączeniem na ok 1 minuty akumulatora.

redlum 07-02-2012 15:11

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
ja dzisiaj wymieniałem akumulator na nowy - czyli był odłączony na dłużej niż 1 min - i cały czas to samo

PS - a nie jednak coś się zmieniło - nie wyskakuje mi już info immobilizer aktywny - a wszystko reszta po staremu - po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje

Jacek 64 07-02-2012 20:30

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
U mnie w Galaxy MK3 były podobne problemy, elektronika wariowała, miałem wyswietlony brak ESP, awaria silnika , awaria układu wspomagania. Potem pojawił się komunikat imobiliser aktywny. Auto na lawetę i do seriwsu. podłączyli komputer, naprawili zaprogramowali. Ale komunikaty nadal podobne. Dopiero po wielu próbach okazało się że wszystkie te problemy brały się z przekaźników umiejscowionych po prawej stronie silnika, pod plastykową przykrywką. Są to przekaźniki o oznaczeniu
6G9T-14B192-EA
FoMoCo
H8QTB
4RA007 793-09

W moim przypadku trzeba było wymienić 3 sztuki. Wszystkie iskrzyły i wariowały. 115 zł za sztukę …..Oprócz tego trzeba sprawdzić szereg połączeń do masy . Są w pobliżu tej skrzynki .
od dwóch miesięcy mam spokój......

annern 01-03-2013 12:29

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam
Czy udało się Panu rozwiązać opisany problem?
mam podobny problem, wstawiłam samochód na wekend do garażu i już nie odpalił. Mechanik rozkłada ręce.
Będę wdzięczna za odpowiedz
pozdrawiam

Mariusz... 04-05-2014 20:52

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam..
U mnie był podobny problem-samochód stal kilka dni i z niewiadomych przyczyn rozładował sie akumulator (tak bardzo ze nawet nie reagował na otwieranie drzwi pilotem)
po podłączeniu i naładowaniu aku.. przy próbie odpalenia silnika wyświetlił sie komunikat "immobiliser aktywny"
Po kilku próbach pomogło dopiero odłączenie akumulatora na 10-15 min i wszystko wróciło do normy..
Mam nadzieje że problem sie nie powtórzy , ale ciekawe jaka jest tego przyczyna..
jesli ktos miał podobny problem prosze o info..
pozdrawiam..

lechuszek 27-12-2014 08:54

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Odświeze troche temat, gdyz u mnie tez od 2 dni wyskakuje komunikat imobilizer aktywny ale samochod pali i szystko smiga, jak zgasze auto, wcisne na kluczyku przycisk otwarcia i ponownie odpale to komunikat sie juz nie pojawia, nie wiem o co chodzi za bardzo, aku nie bylo odlaczane, moze nie jest nowe ale wszystko dziala jak nalezy, ma ktos jakis pomysl?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.