Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czujnik doładowania powietrza ? Brak odpowiedniej mocy,kiepskie przyśpieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209962)

palmak 19-08-2014 12:07

Czujnik doładowania powietrza ? Brak odpowiedniej mocy,kiepskie przyśpieszenie
 
Witam

Po lekturze na forum, stwierdziłem, że odnajdę i przeczyszczę :
1. Czujnik doładowania powietrza
2. Przepływomierz ( czujnik )
Chcę poprawić Mondeuszowi przyśpieszenie i elastyczność. Silnik ma moc ale dla mnie .... to nie jest to co powinno być przy 155KM oraz momencie ponad 360Nm ....

Pytanie, gdzie znajdę ten czujnik doładowania powietrza?

Proszę o schemat, albo link do strony gdzie sobie to zobrazuję.

Mariusz 19-08-2014 14:40

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
http://www.doyourdream.co.uk/wp-cont...ntercooler.jpg

palmak 19-08-2014 14:43

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Hmmm bardzo dziękuję :) tylko ... to miejsce na dole silnika od strony chłodnicy po prawej stronie ( stojąc przodem do auta) ?

Mariusz 19-08-2014 14:49

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Po lewej stronie. Zanim wąż gumowy wejdzie do IC przechodzi kawałkiem w rurę metalową w którą jest włożony MAP sensor.

palmak 19-08-2014 14:50

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Rozumiem, chodzi o wąż gumowy który z drugiej strony wchodzi w zawór EGR ?

Mariusz 19-08-2014 14:56

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Tak, dokładnie. Z jednej strony (u góry) do EGR, z drugiej strony (na dole) do IC.

palmak 19-08-2014 14:59

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Dziękuję. Dziś po pracy postaram się go przeczyścić wraz z przepływomierzem ... zobaczymy czy da to jakiekolwiek ( oby pozytywne) efekty.

SrebnaStrzała 19-08-2014 20:10

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Nic Ci to nie da, ja już się bawiłem w takie rzeczy;) Sprężanie w mondku i tak jest bardzo duże bo siega 2.5bar

wrzoch 19-08-2014 20:40

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Do sprawdzenia kilka rzeczy jeszcze:
- czy oby nie ma jakiejś nieszczelności w obwodzie intercoolera - wszelkie zapocenia na gumach i łączeniach oznaczają nieszczelność, a każda nieszczelność, to utrata mocy
Jeśli masz podciśnieniowo sterowane VTG, to:
- czy działa poprawnie zmienna geometria - ja już pożegnałem drugą gruszkę. Miała mikro dziurkę, niby zaciągała sztangę, ale nie tak szybko i nie tak mocno jak powinno
- czy działa poprawnie zawór podciśnienia - może się przycina
- czy działa poprawnie EGR - jeśli się przywiesza, nie domyka, to turbina też nie będzie dmuchać jak powinna - tego można ewentualnie zaślepić

palmak 20-08-2014 07:52

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Witam

Faktycznie, żadnych efektów. Czujnik czysty ale przetarłem go mimo to.

Objawy mam takie, że auto nawet nawet ładnie zbiera się od dolnych obrotów ale później ... kiedy załącza się turbo, wydaje mi się, że ten silnik 155 KM powinien mnie mocniej w fotel wcisnąć :)


1. Wielkie zapocenia na rurach - mam kilka zapoceń w różnych miejscach, ale wydaje mi się, że gumy nie są pęknięte. Wina obejm na końcach ? zmienić cybanty na nowe? nowe rury ?

2.VTG czyli Turbina ze zmienna fazą geometrii łopatek ? Jak to zdiagnozować czy ja posiadam ? :) Wiem, że mam przepływomierz ( który też przeczyściłem )

3. Proszę o więcej informacji nt gruszki :)

4.Zawór podciśnienia, ten od doładowania powietrza, któremu kolega Mariusz zrobił zdjęcie?

5. EGR będę musiał zaślepić i zobaczę czy da to efekt. Czy ktoś z kolegów posiada może taką blaszkę już wyciętą pod wymiar i dość porządnego materiału?
Będę wdzięczny za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.