Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131874)

dusk 28-05-2011 09:15

Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa MK2 HB z 2007r 1.6 Benzyna 100KM. Po zakupie zapakowałem do niego LPG.

Gdzieś się naczytałem, że bardzo trzeba dbać o "luzy na zaworach". Niestety nigdzie nie mogę odnaleźć informacji o tym czy trzeba je regulować w moim silniku. Jedni piszą, że to "hydraulika" i zaworów się nie tyka. Inni, że trzeba co 50-60tys. km a inni, że co 160tys. km. Jednak żadna z tych informacji nie odnosi się do mojego silnika. Już sam nie wiem co jest prawdą a co mitem...

Więc pomóżcie.

Raz jeszcze podstawowe informacje i pytanie:
FF MK2 z 2007r.
1.6 benzyna 100KM
Przebieg: 112 000
LPG zamontowane przy 105 000
Średni miesięczny przebieg ok 5 000km

- Czy ten silnik wymaga regulacji zaworów?
- Co ile km?
- Jak bardzo ważne jest to z punktu widzenie bezawaryjnej eksploatacji silnika.

conris 28-05-2011 10:30

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Ford nie lubi gazu .Nawet sekwencja IV generacji mści się na cienkościennych tłokach.
Luzy hydrauliczne, kontrola i wymiana elementów po resursie 160 000km.
Jak dotrwa:)

galowy 28-05-2011 11:29

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Znowu to samo "Ford czegoś nie lubi" prędzej to właściciel nie lubi dbać i to jest największy problem.

dusk - warto jest od czasu do czasu sprawdzić luz zaworowy, aby zapobiec ewentualnemu remontowi głowicy

dusk 28-05-2011 12:54

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Dzięki za odpowiedź.

Ja lubię dbać o auto. Wcześniej jeździłem 6 lat innym autem na LPG i żadnych problemów. Ważne dla mnie były okresowe kontrole, przeglądy i standardowe wymienianie tego co trzeba wymienić.

Jak dobrze zrozumiałem powinienem profilaktycznie sprawdzić czy nie ma luzów i robić to okresowo. Pytanie co ile? Raz w roku? Raz na dwa lata? Raz na 30tys? czy jeszcze inaczej.

dusk 28-05-2011 13:19

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Podzielę się tym co powiedział jeden z lepszych mechaników w moim mieście.

Moja Foczka ma regulowane zawory na "podkładkach" nie ma hydrauliki. Więc sprawdzać trzeba. Akurat mój egzemplarz 10.04.2011r. miał robioną pełną diagnostykę silnika i było wszystko elegancko. Ok 15.04.2011r. zapakowałem do niego LPG i dalej jest elegancko. Mechanik zalecił kontrolę luzów na zaworach nie wcześniej niż za za 1,5-2 lat. czyli początek 2013r. Taką usługę wycenił na 150zł brutto. - samo sprawdzenie.

Być może te informacje przydadzą się innym ciekawym i dbającym o swoje 4 koła użytkownikom.


P.S. mogłem coś pokręcić z tymi podkładkami itp. może źle nazwałem ale orientujący się w temacie pewnie będą wiedzieli o co chodzi.

Maddragon 28-05-2011 16:01

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Luz regulowany jest płytkami (podkładka też dobra nazwa). Mechanik ma we wszystkim rację, poza jednym według mnie. Zawory w tym silniku reguluje się co do przebiegów, a nie lat.
W silniku zasilanym benzyną okresy między sprawdzeniami to 160.000km.
W silniku z lpg ten okres skraca się niestety do 20-30.000km. Czyli dla niektórych co roku.
Normalnie luz zaworowy z czasem się powiększa i zawory zaczynają lekko "klepać". Zdarza się jednak że luz się kasuje i to jest dużo bardziej niebezpieczne. Może się skończyć wypaleniem zaworu, gniazda, dalej nie będę wymieniał.
Oczywiście nie jest powiedziane, że co 30.000km. będzie regulacja. Trzeba po prostu sprawdzić luzy.
A co do tego co napisał conris, to faktycznie ze względu na tą mechaniczną regulację luzów i delikatne gniazda zaworowe, niektórzy mechanicy odradzają montaż lpg w fordach. Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o zawory to możesz założyć lubryfikację. Koszt to jakieś 200-300zł i potem specjalny olej za 60zł na ok. 8000km.
Zaraz się zaczną spekulacje, że to jest zbędne i takie tam. Każdy ma prawo do własnego zdania.
Mnie nikt tego na siłę nie proponował. Poczytałem i wyszedłem z założenia, że jeśli koszt instalacji zwiększa się o 10% to nie jest to kwota, której będę żałował i tak oszczędzam na lpg.

dusk 28-05-2011 19:06

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Teraz jest to dla mnie zupełnie jasne. Kontrola co 30 000 czyli dla mnie raz do roku będzie ok. Wtedy będę spał spokojnie, że wszystko jest OK

conris 28-05-2011 21:14

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Cytat:

Napisał dusk (Post 1660927)
Teraz jest to dla mnie zupełnie jasne. Kontrola co 30 000 czyli dla mnie raz do roku będzie ok. Wtedy będę spał spokojnie, że jest OK

T

Niestety awarie nie pojawiają się w zsynchronizowaniu z przebiegiem lub czasem
przeglądów.
Tym bardziej te z udziałem gazu.

Assan 28-05-2011 21:50

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
Cytat:

Napisał conris (Post 1660981)
conris

Przestań bo zajady mi się robią,jestes kolejnym "anty" LPG na tym forum?

conris 28-05-2011 21:58

Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG
 
CO TEN WPIS SZ. MODERATORA WNOSI DO DYSKUSJI?????????
A tak zaciekle walczą o niezaśmiecanie:)
Popytaj tych co jeżdzą (jezdzili) focusami na gazie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.