Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58586)

Zawika 02-03-2009 19:06

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Ależ Lukas22 ja odpowiadałem na post w którym napisałeś, że wprowadzam ludzi w błąd.

Cytat:

Napisał Lukas22 (Post 1102660)
Jeżeli według Ciebie układ chłodzenia pracuje prawidłowo bez 2-2,5 l płynu do czasu jak się sam odpowietrzy to jest wszystko w porządku. Tyle hałasu, a wystarczy na chwilkę popuścić jedną śrubkę.

I znowu wmawiasz mi coś, czego nie napisałem.

BTW. Ciekawe wyliczenia z ilością brakującego płynu g;).

Zresztą nie ma co ciągnąć tej jałowej dyskusji i niniejszym ją kończę.

Luk@s 02-03-2009 21:05

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Każdy zainteresowany zrobi tak jak mu rozsądek nakazuje.

Grumete 02-03-2009 21:49

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
miałem trzy auta łącznie z mondim i w każdym z nich układ odpowietrzył się samoczynnie.

agabobas1 23-10-2011 17:15

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Niby tak, jak wymieniłem płyn auto pracowało kilka minut na wolnych obrotach i wszystko było ok. ale jak ruszyłem to po 3-5km zagotował się odkręciłem zbiotnik i po ostrym syczeniu wessało mi płyn dolałem jeszcze 2litry tylko że następnego dnia zaczeło mi kapać z pompy i teraz muszę ją wymienić może to zbiejek okoliczności a może brak odpowietrzenia doprowadził do awari pompy

romerox 25-10-2011 21:15

Odp: TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia
 
Układ chłodzenia może sie zapowietrzyć. Jeśli chcesz odpowietrzyć to uruchom silnik i czekaj aż sie zagrzeje i uruchomi wentylator chłodnicy, włącz ogrzewanie na max i obserwuj poziom płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym. Jeśli sie obniży to trzeba dolać i obserwować czy sie ustabilizował.
Jest sposób sprawdzenia czy dany odcinek układu chłodzenia jest otwarty. Uwaga na gorące przewody gumowe. Kiedy przewód jest twardy i gorący to znaczy, ze jest ok. Jeśli jest zimny i da się ugnieść to znaczy, że jest nieczynny (może tak być przy nie właściwej pracy termostatu)

tlopuc 26-10-2011 07:27

Odp: TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia
 
Cytat:

Napisał romerox (Post 1726872)
czekaj aż sie zagrzeje i uruchomi wentylator chłodnicy

To się w tym silniku nie doczekasz :))) Ja już przejechałem tym samochodem 60tyś i jeszcze nigdy wskazówka od temperatury nie wychyliła się poza połowę skali.
Fakt trzeba poczekać aż termostat się otworzy.
Cytat:

Napisał romerox (Post 1726872)
włącz ogrzewanie na max

To to chyba nie ma związku??

toomekk6 26-10-2011 08:22

Odp: TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia
 
Wg mnie włączenie ogrzewania ma sens bo wtedy pójdzie ciesz po całym układzie chłodzenia tj. nagrzewnica itp.

Deryll 26-10-2011 08:28

Odp: TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia
 
Ja jak zmieniałem termostaty to mechanik powiedział że w zasadzie powinno się odpowietrzyć układ, gdyż sam może się do końca nie odpowietrzyć. Ale nie wiem jak to zrobił, widziałem tylko jak odkręcał jakąś śrubę w tym celu.

tlopuc 26-10-2011 20:30

Odp: TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia
 
Cytat:

Napisał toomekk6 (Post 1726986)
Wg mnie włączenie ogrzewania ma sens bo wtedy pójdzie ciesz po całym układzie chłodzenia tj. nagrzewnica itp

No niestety nie w mondeo, tu nie ma żadnego zaworu. Przepływ przez nagrzewnicę jest cały czas.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.