Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jaka lodówka? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59189)

sqidrafal 11-01-2009 09:23

Jaka lodówka?
 
Witam
Koledzy czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z lodówkami turystycznymi .
Chodzi mi o takie modele co mogą chłodzić i też dodatkowo podgrzewać.
Może ktoś polecić coś dobrego jakiś model lub producenta, potrzebuje takiej na wypady z rodziną.
Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie porady

Stefano 11-01-2009 09:57

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Mam taką i używam, na 12 V w aucie lub na 230 V z sieci, dostałem za punkty paliwowe w Lotosie. Jest w niej możliwość chłodzenia lub grzania, fajna sprawa. Sprawdzę jutro nazwę i ci napiszę.
Pozdr.

Jarek G. 11-01-2009 12:44

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Od kilku lat używam lodówkę firmy Severin. Polecam. Do dziś bez problemów.
Pozdro :fcp29

krzyspvfr 11-01-2009 14:37

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Do Galaxy była chyba oferowana lodówka jako wyposażenie dodatkowe, mocowana zamiast jednego fotela...

Jarek G. 11-01-2009 20:12

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Zgadza się, ale zakup oryginału przypuszczam powaliłby ceną. A tak w naszych supermarketach okazyjnie można kupić niedrogie już lodówki samochodowe. I nie odbiegają jakością od oryginałów.
Pozdro :fcp23

lysyG 11-01-2009 23:42

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Przecież oryginał nie oznacza lepszej. Tak naprawdę jedną z lepszych firm w tej branży jest Campingaz, Coleman czy Sewerin. Bardzo dobry, choć w Polsce mało znany jest Ezetil - firma niemiecka robiąca tylko takie lodówki. Aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że wszystkie te urządzenie to tylko schładzacze i z lodówkami (chłodziarkami) nie mają nic wspólnego.

Młynek 12-01-2009 08:57

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Ja mam lodówkę Ezeteil kupiopną w makro, służy mi już kilka sezonów w tym 3 tygodnie bez przerwy i jestem bardzo zadowolony. Dla wyższej efektywności stosuję dodatkowo wkłady mrożące które podtrzymują niską temperaturę.

leejones 12-01-2009 11:05

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Moim zdaniem musisz się zastanowić czy:
- wystarczy Ci chłodziarka, która gwarantuje obniżenie/podniesienie temperatury o np. 20 stopni w stosunku do tego co na zewnątrz (koledzy podali zacne marki)
- czy chcesz mieć lodówkę sprężarkową która utrzymuje zawsze (prawie) jedną zadaną temperaturę (np Waeco znane w ciężarówkach)

lysyG 12-01-2009 16:05

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Oczywiście koszt schładzarek to maks. 300-350 pln (zasilanie 12V i 230V), a koszt prawdziwych agregatowych chłodziarek zaczyna sie od 1000 pln. Oczywiście agregatowa będzie działała dokładnie jak domowa chłodziarka, czyli utrzymuje zadaną temperaturę, niezależnie od temp.otoczenia, oczywiście niezależnie w ramach rozsądku. Natomiast schładzarki, jak sama nazwa mówi tylko schładzają ok.15-20 stopni poniżej temp.otoczenia, czyli są uzależnione od temp. otoczenia. Dla podniesienia efektywności zastosować można wkłady.
No chyba wszystko jasne.

Klaif 12-01-2009 20:36

Re: LODÓWKA DO GALAXA
 
Cytat:

Napisał lysyG
Oczywiście koszt schładzarek to maks. 300-350 pln (zasilanie 12V i 230V), a koszt prawdziwych agregatowych chłodziarek zaczyna sie od 1000 pln. Oczywiście agregatowa będzie działała dokładnie jak domowa chłodziarka, czyli utrzymuje zadaną temperaturę, niezależnie od temp.otoczenia, oczywiście niezależnie w ramach rozsądku. Natomiast schładzarki, jak sama nazwa mówi tylko schładzają ok.15-20 stopni poniżej temp.otoczenia, czyli są uzależnione od temp. otoczenia. Dla podniesienia efektywności zastosować można wkłady.
No chyba wszystko jasne.

podsumowanie schładziarki na drogę, podróż.
a chłodziarki na podróż z dłuższymi postojami latem... jak klima wyłączona i gorąco w środku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.