Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wymiana czujnika G62 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86179)

slavobos 16-12-2009 01:59

Wymiana czujnika G62
 
Witam

Mam pytanie odnośnie wymiany czujnika G62 (temp. płynu chłodzącego).
Czy ktoś z Was ma jakiś patent na dostanie się do niego ? Pytam, bo dostęp jest na prawdę fatalny. Kilka dni temu próbowałem poruszać wtyczką, bo myślałem, że może źle łączy. Żeby to zrobić, musiałem wyciągnąć filtr paliwa, wiele nie pomogło- ledwo wypiąłem wtyczkę. Po prostu brak miejsca.
Mam błędne wskazania, wskazówka lata jak chce i pewnie auto też więcej pali.
Tak czy inaczej ruszanie wtyczką nie pomogło, więc zamówiłem czujnik.
Teraz czeka mnie wymiana.
Próbowałem poczytać coś o tym na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale mój niemiecki jest kiepski, a tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia.
A i jeszcze jedno: czujnik, który zamówiłem nie ma w komplecie o ringu i zabezpieczenia. Czy mogę wykorzystać o ring i zabezpieczenie z starego?
Proszę o pomoc, może ktoś ma jakąś dobrą metodę.
Dziękuję i pozdrawiam

le-mar 16-12-2009 08:24

Odp: Wymiana czujnika G62
 
doczepiam siębo u mnie ten sam klopot- tzn g 62 zwarty do + lub przerwa
- efekt MNIEJ pali

slavobos 16-12-2009 20:25

Odp: Wymiana czujnika G62
 
No no, jeżeli z wadliwym czujnikiem mniej pali to tylko pozazdrościć.
Ja niestety nie mam skali porównawczej, bo auto kupiłem niedawno i prawdopodobnie z wadliwym czujnikiem.
Jednak co nieco poczytałem na tym forum i widać, że problem jest powszechny, zarówno w MK1 i MK2. Niestety nikt dokładnie nie napisał jak się za to zabrać.
Jedynie czytałem o metodzie na "dwie butelki".
Więc może ktoś coś więcej napisze?
pozdrawiam

daros 18-12-2009 08:23

Odp: Wymiana czujnika G62
 
Witanko, jakiś czas temu wymieniałem u siebie ten czujnik i rzeczywiście podejście do niego jest karkołomne ale da się. Mój również nie posiadał w kpl oringu i zawleczki więc założyłem na stare i jeżdzę 3 miesiące, nic nie cieknie wszystko działa. Przy wymianie wycieknie ok. 1 litra płynu - wskazane naczynko do jego złapania. Ale UWAGA wtym roczniku występują dwa rodzaje czujnika na 2 pin (taki właśnie mam) i na 4 pin. Oczywiście przy zakupie nie obejrzałem wtyczki i wg INTERCARS gość sprzedał mi na 4 pin. Jednak nie było problemu z jego wymianą a nawet był tańszy.
Pozdrawiam i życzę miłej wymiany.

Tony_Chacha 18-12-2009 09:02

Odp: Wymiana czujnika G62
 
Mam ten sam problem czujnik G62 do wymiany. Tylko nie wiem ktory z tych dwoch to jest. Jeden jest czerwony a drugi szary. Moze ktos podpowiedziec ktory jest ktorym?

slavobos 18-12-2009 21:54

Odp: Wymiana czujnika G62
 
Witam

Właśnie wybieram się do garażu wymienić ten czujnik.
Wg niemieckiej stronki dotyczącej trojaczków, w silnikach AUY są dwa rodzaje:
* Czujnik temperatury 2-przewodowy (szary) Best # 06A 919 501
* czujnik temperatury 4-wire (zielony) Best # 059 919 501
U mnie jest ten pierwszy (dziwne, bo myślałem, że jak jest klimatronik to są cztery piny).
Chyba najlepiej będzie ściągnąć rurę od intelcoolera i filtr paliwa. Zobaczymy,:p wyjdzie w praniu.
O ring i zawleczkę dzisiaj kupiłem w serwisie forda (4 funciaki)
Za czujnik na ebayu zapłaciałem 8 ł.
Mam nadzieję, że sobie poradzę.

pozdrawiam
Sławek

slavobos 20-12-2009 19:20

Odp: Wymiana czujnika G62
 
Witam ponownie

No i po problemie. Czujnik wymieniony. Wskazania prawidłowe, wskazówka przemieszcza się płynnie. Zobaczymy jak będzie teraz z zużyciem paliwa, mam nadzieję, że spadnie.
Zdemontowałem filtr paliwa i rurę z intercoolera, dostęp w miarę ok. Tylko zabezpieczenie założyłem od góry (oryginalnie było od dołu), ale to chyba nie problem, bo gniazdo jest symetryczne.
Przy okazji zmieniłem szczotki w pompce płynu i filtr kabinowy.

pozdrawiam

tyger 22-11-2013 21:45

Odp: Wymiana czujnika G62
 
Witam jak bezboleśnie wymienić ten czujnik co wykręcić żeby poszło w łatwo. Jaki rodzaj czujnika do roku 2001--- 2 czy 4 pinowy

Ishyn 23-11-2013 09:13

Odp: Wymiana czujnika G62
 
Jak wymienić, koledzy wyżej pisali. Jaki typ? najłatwiej zdjąć wtyczkę i zobaczyć ile ma pinów. Wtyczkę zdejmiesz bez demontażu jakichkolwiek elementów, nawet bez demontażu osłony silnika. Warto lekko poluzować filtr paliwa.

Stefano 24-11-2013 13:14

Odp: Wymiana czujnika G62
 
Przy wymianie czujnika nie wolno odkrecać korka na zbiorniczku wyrównawczym, zobi sie podcisnienie na zimnym silniku i prawie nic płynu nie wyleci. Przygotować sie z nowym czujnikiem oczywiscie z nowym oringiem, zatkać palcem dziurę po starym i szybciutko nowy.
Sukcesów!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.