Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Dzwonienie silnika przy przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322662)

yaro8558 09-08-2021 18:20

Dzwonienie silnika przy przyspieszaniu
 
Cześć,

Mam od jakiegoś czasu problem z Mondkiem, właściwie z jego silnikiem 2.0TDCI 150->180KM.

Silnik podczas przyspieszania w okolicach 1600-2500 obrotów wydaje z siebie takie jakby świergolenie-dzwonienie, słyszalne jakby z prawej strony deski rozdzieldziej.

Występuje to przy każdym dodawaniu gazu a zwłaszcza przy jeździe na biegach 3-4-5 pod górkę.

Dziwięk jest podobny do tego jak np. przydusi się diesla i zagrają wtedy wtryskiwacze, tudzież jak to niektórzy mówią "zawory".

Czuć, że auto niby jedzie, ale wydaje mi się że nie na 100% możliwości oraz zdarza się, że czasem czuć na aucie lekkie wibracje stojąc na światłach, na luzie (komplet sprzęgła i dwumasy wymieniony pół roku temu)

Auto odpala i gasi się bez problemu, bez szarpnięć itp.

Auto było już u mechanika, u którego je regularnie serwisuję, ale nie znalazł przyczyny takiego czegoś.

Skupił się na wtryskiwaczach, do których podpinał się jakimś komputerem, gdzie wpina się pod czujniki i cewki zaworów.

Generalnie stwierdził, że wtryski są bardzo ok.

Wymienił filtr paliwa i powietrza i kazał jeździć, obserwować.

Zauważyłem że ten dźwięk prawie zanika jak temperatura powietrza jest poniżej 25 st. C, a jak jechałem w nocy, gdzie było ok 18 st. C, to praktycznie silnik pracował normalnie.

Przejechałem się z Forscanem i zarejestrowałem parametry pracy EGR, przepływomierza, czy różne temperatury, ale osobiście nie widzę czegoś czego można by się przyczepić, mechanik zresztą też.

Poniżej zamieszczam pliki, z zarejestrowanymi pomiarami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodam, że ostatnio wymieniany był termostat, bo stary lekko przeciekał i teraz silnik nagrzewa się o połowę szybciej, ale nie wpłynęło to na jego pracę.

Będę wdzięczny za każdą pomoc, za 3 tygodnie jadę autem na wakacje i nie chciałbym stanąć po drodze.

Po za tym nienawidzę, gdy coś mam nie tak.

Jacab 19-08-2021 20:33

Odp: Dzwonienie silnika przy przyspieszaniu
 
Walczę z podobnym problemem tyle że w automacie- klekotanie/ grzechotanie przy przyspieszaniu. Jak na razie po wymianie pasków, napinaczy sprzęgiełko alternatora nasilenie odgłosów lekko spadło jednak po dzisiejszej kolejnej wizycie u kolejnego magika wygląda na to że problemem jest opilkujaca pompa wtryskowa- czyli nowa lub regenerowana, regeneracja wtrysków, czyszczenie układu paliwowego. Sprawdź najpierw czy w filtrze paliwa nie ma drobnych opiłków - jeśli tak to witaj w klubie

Michal_NDZ1 04-06-2023 08:11

Odp: Dzwonienie silnika przy przyspieszaniu
 
Udało się może wyjaśnić co to? Mam to samo. Slychać to cicho ale wkurza. Z góry dzięki za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.