Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=141773)

tepe 17-10-2011 15:45

1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
5 załącznik(i)
Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny "wycieku" koło pierwszego wtrysku od lewej strony (patrząc na wprost)

Wyciek napisałem w cudzysłowu bo ma to konsystencje żywicy, na pewno nie jest to płyn/olej. Podczas dotknięcia kluczykiem zniekształciło się, nie brudzac przy tym kluczka.


Zdjęcia w załącznikach (część zdjęć robiona z lampą dlatego tak się świeci)


(Oleju nie bierze)

JaroMi 17-10-2011 17:46

Odp: 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
Witaj
Po takich objawach u mnie fachowiec wymienił miedzianą podkładkę pod wtryskiem.Także pod pierwszym:) mi dmuchało. W zależności od typu 2 zł lub 30 zł za podkładkę. Robocizna nie była wyszczególniona, było robione parę innych rzeczy, wymienił wszystkie podkładki. Cóż, z czasem prawdopodobnież lubią sie przepalać.
Szukaj fachowców od PSA, u mnie świetnie znają te silniki.
Powodzenia

maureliusz 17-10-2011 18:52

Odp: 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
Standardowy wyciek koło wtrysku.
Do wymiany:
- uszczelka miedziana na dole wtrysku
- uszczelka gumowa u góry - uszczlenia połówki głowiczki
- plastykowy docisk uszczelki górnej - zwany przez niektórych ustalaczem...ale on nic nie ustala
- czyszczenia gniazda

Miałem to samo.

Uważaj na fachowców...u mnie najpierw zespuli wtryski...potem je naprawiali. Najpierw robiłem sam, ale z jednego pociekło znowu. Stwierdziłem fachowcy zrobią to może lepiej...myliłem się...

JaroMi 18-10-2011 20:01

Odp: 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
Heh, mój mechanik , który od lat robił mi auta (nno, fijaty) jak się zabrał za ten wyciek to trzy dni robił, oddał auto w stanie... ( aż mnie trzepie jak sobie przypomnę)-wyraźnie nie poradził sobie z wyzwaniem odkręcenia i wyjęcia wtrysku. Zapomniałem o nim, bo jeszcze zaczął kołować i ściemniać.
Poradziłem się znajomych citroenowców i peżotowców, znalazłem polecanych Fachowców (naprawdę) i od tego czasu wiem, ze co przy silniku to zrobią solidnie i niedrogo. Dlatego polecam takie rozeznanie.
A sam marzę o własnym garażu z wyposażeniem bo co zrobione własnymi rękami to wiadomo, a poza tym jak cieszy :D
jak się uda:D

Pozdrawiam

maureliusz 19-10-2011 02:04

Odp: 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
No właśnie, tylko czasami zdarzają się schody. Stan wtrysku na zdjęciach nie rokuje dobrze - nieźle zaklejony się wydaje. Wówczas lepiej to oddać komuś, niech się męczy, ale z drugiej strony...lepiej go mieć na oku, bo ja miałem pecha i trzeba było wtryski regenerować. Fakt, teraz auto śmiga nieco lepiej niż przedtem.

wrzoch 21-10-2011 15:45

Odp: 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1723641)
No właśnie, tylko czasami zdarzają się schody. Stan wtrysku na zdjęciach nie rokuje dobrze - nieźle zaklejony się wydaje. Wówczas lepiej to oddać komuś, niech się męczy, ale z drugiej strony...lepiej go mieć na oku, bo ja miałem pecha i trzeba było wtryski regenerować. Fakt, teraz auto śmiga nieco lepiej niż przedtem.

Po czym stwierdziłeś, że coś popsuli?
A do autor wątku - czeka Cię rzeczywiście wymiana podkładki.
Nie zapomnij o gumowej.

mateuszkoziolek 19-12-2013 16:39

Odp: 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
Witam. Już 2x wymieniane uszczelki i podkładki i nie pomogło, okazało się że to jakiś wyciek oleju z odmy i po prostu zlewa olej się do gniazda wtrysku. Tutaj szukajcie problemu :P Pozdrowienia :)

rafalg 25-12-2013 14:15

Odp: 1.6 TDCI niezidentyfikowany "wyciek" / wtrysk
 
Jeśli tak to niby skąd się zlewa, z kolektora jedynie może jak by był pęknięty czy coś ale na pewno nie w takiej ilości jak na zdjęciu, też mam ten problem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.