Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Odpalanie zim± za drugim razem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230560)

t3ch 11-09-2015 21:53

Odpalanie zim± za drugim razem
 
Witam,

Idzie zima, a więc mam następuj±cy problem. Mam Focusa MK2 2.0D (2006) od wiosny 2013 i przy każdej zimie/jesieni mam identyczny problem - odpala mi za drugim razem. Gdy temperatury spadn± poniżej 10 stopni to problem się pojawia i tak mam aż do wiosny kiedy to się nie zrobi cieplej - wtedy problem odchodzi aż do jesieni/zimy. Minęły dwie zimy i dwie zimy się przemęczyłem. Idzie trzecia i chciałbym to w końcu naprawić :) Gdy go kupowałem miał 130 kkm. Teraz ma 190 kkm.

To co udało mi się zaobserwować:
  • Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny - czy z rana go odpalam czy na trasie po przejechaniu 500 km zgaszę silnik i za chwilę próbuję zapalić - pali za drugim razem
  • Problem występuje raz po raz. Zapalę silnik za drugim razem, zgaszę, i ponowne odpalenie to znowu za drugim razem, i tak w kółko. Kiedy¶ próbowałem go odpalić kilka razy pod rz±d i dosłownie było: pali, nie pali, pali, nie pali - za którym¶ tam razem zrobił wyj±tek i odpalił dwa razy z rzędu.
  • Kluczowy czynnik to temperatura (~10 C)
  • Nie ma znaczenia czy stoi na dworze czy w garażu
  • Próbowałem również podgrzewania dwa lub trzy razy ¶wiecy (przekręcałem kluczykiem kilka razy co by żółta sprężynka kilka razy zapaliła się i zgasła przed odpaleniem)

Filtry i olej wymieniam jak się zaleca.
Czy wiecie może co może być przyczyn±?

areik 12-09-2015 13:19

Odp: Odpalanie zim± za drugim razem
 
Po 1 sprawdĽ sobie ¶wiece żarowe . po 2 dobry akumulator diesel ma to do siebie ,że musi szybko zakręcić by odpalić jak akumulator ok to rozrusznik sprawdĽ . To s± 3 podstawy w aucie. sprawdĽ je skuteczno¶ć akumulatora spada z tem. Wiec jak zimno sie robi może wolniej kręcić. A jak to jest ok to sprawdził bym kompresje jak± ma najgorszy scenariusz czyli wyeksploatowana jednostka bo jak nie ma ci¶nienia to nie bd odpalał na 1 strzał nigdy no i co z tym idzie to układ wtryskowy tak samo wystarczy ,że uszkodzony jest jaki¶ wtrysk i problemy z odpalaniem już występuj±. Ja zacz±ł bym od tych podstaw. Pozdrawiam :)

t3ch 12-09-2015 20:06

Odp: Odpalanie zim± za drugim razem
 
Akumulator wymieniłem wczesn± wiosn± na nowy, mocny (Bosch S5 jak dobrze pamiętam) i też miałem nadzieję że pomoże, ale nie pomogło.

Dodam jeszcze od siebie, że palenie za drugim razem oznacza, że za pierwszym razem można "chychłać" a i tak nie odpali, a przekrecę kluczyk drugi raz i od razu pali. Acha i im dłużej kręcę za pierwszym razem, tym więcej czarnego dymu leci z rury gdy odpalę za drugim razem.

Dzięki wielkie za pomoc, s± to pomocne dla mnie wskazówki na co powinienem zwrócić uwagę i na pewno będę sprawdzać i węszyć awarię ;)

Pozdrawiam! :)

wrzoch 16-09-2015 22:00

Odp: Odpalanie zim± za drugim razem
 
Powinna być jeszcze przepustnica od gaszenia silnika. Może ona nie zd±ży odpu¶cić zanim próbujesz drugi raz odpalić. Może się zacina albo sterownik jej nie otwiera ponownie.

Jak kopci na czarno, to teoretycznie paliwo do cylindra jakie¶ trafiło, bo kopci przy zbyt bogatej mieszance (za mało powietrza albo za dużo paliwa).

mjprzem 17-09-2015 07:37

Odp: Odpalanie zim± za drugim razem
 
ewidentny blad od elektryki - a nawet niewiadomo jaki blad sie pojawia. niema co szukac dziury w caly tylko zrobic diagnostyke a nie pisac o niczym-bo rownie dobrze moze to byc winna immobilisera lub niewiadomo jeszcze czego.

A co maj± do tego swiece silnik olej filtr itp? napewno nic.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.