Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208381)

gorcia94 19-07-2014 11:18

Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
Witam wszystkich.

Kiedys tam gdy moj mondziak 2.0 tdci zaczal bardzo kopcic, rozkrecilem egr, troche w nim brudu bylo ale nie znowu strasznie duzo.. oczywiscie zaslepilem go blaszka nierdzewna. Na jakis czas problem ustal.. jednak ostatnio znowu zaczal kopcic i wydaje mi sie ze jeszcze bardziej..chcialem rozkrecic egr, wzialem sie juz za to ale z racji tego ze mnie szybko zastala noc postanowilem skrecic spowrotem i wziac sie za to kiedy indziej...i tu wlasnie wyskoczyl problem... zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z egr.. da sie jakos ta srube osobno wymienic czy to juz beda wieksze koszty zwiazane z wymiana calego egr? przez ta nieszczelnosc auto stracilo strasznie na mocy i jedzie max 160..

gorcia94 20-07-2014 08:02

Odp: Problem z EGR
 
Rozumiem ze nikt nie ma jakich kol wiek pomocnych informacji na ten temat.

darmodziej 20-07-2014 08:06

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
Zmień tytuł na zgodny z regulaminem.

gorcia94 20-07-2014 08:37

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
Jak widze juz ktos zmienil wiec dziekuje :)

radek9103 20-07-2014 08:41

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
Ja mam taki sposób że wiercę otwór w urwanej śrubie , później wbijam torxa i pięknie się odkręca :D Tylko torxy muszą być mocne.
Wybacz pomyliło mi się z urwaną śrubą :/

darmodziej 20-07-2014 10:12

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
Cytat:

Napisał gorcia94 (Post 2243626)
zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z egr.. da sie jakos ta srube osobno wymienic

Jeżeli zerwałeś gwint tylko na tej śrubie, to wymień ją na dobrą i po problemie, ale jeżeli gwint jest też uszkodzony w elemencie, w który jest wkręcana, to już większy problem.

gorcia94 20-07-2014 10:32

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
czyli ta sruba nie jest na stale? mozna ja wykrecic i zastapic inna?

darmodziej 20-07-2014 10:58

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
Cytat:

Napisał gorcia94 (Post 2243936)
czyli ta sruba nie jest na stale?

Czyli chodzi Ci o śrubę, czy o szpilkę. Śruba, to coś takiego, co ma trzpień z gwintem i łeb, za który się kręci przy pomocy klucza, a szpilka ma trzpień z dwóch końców nagwintowany. Jeżeli jest to szpilka, to ją wykręć i wkręć nową. Jeżeli jest jeszcze na niej trochę gwintu, to nakręć dwie nakrętki, skręć je mocno razem i kręcąc za te nakrętki wykręć szpilkę. Jeżeli gwintu nie ma, to próbuj kręcić „żabką”. Jeżeli tak się nie uda, to możesz też przyspawać do szpilki nakrętkę i tak ją odkręcić. Może wstaw jakąś fotkę tego, to będzie wiadomo, o co chodzi.

benio 20-07-2014 11:18

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
Cytat:

Napisał gorcia94 (Post 2243936)
czyli ta sruba nie jest na stale? ...

Tak to jest szpilka - po jej wykręceniu możesz ją tymczasowo zastąpić jakąś śrubą bez łba z takim samym gwintem.
Dlatego tymczasowo, aby się nie zgrzała wewnątrz zaworu co może potem powodować problemy z jej wykręceniem.

gorcia94 20-07-2014 15:18

Odp: Zerwalem gwint przy śrubie skrecajacej kolektor z EGR - jak to naprawić?
 
1 załącznik(i)
Jest to dokladnie ta sruba widoczna na zdjeciu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.