Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Strzelił gaz 2.8 v6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92558)

Bartek93 23-02-2010 15:22

Strzelił gaz 2.8 v6
 
Witajcie dzis strzelił mi gaz w fordzie 2.8v6 i nie wiem wogole od czego zacząć na benzynie odpalilem ledwo i jakos dojechałem do domu 6km a teraz jak pale to załapuje ale jednak nie odpala. Prosze was o szybka pomoc.


pozdro:(

Tony_Chacha 23-02-2010 15:53

Odp: Strzelił gaz 2.8 v6
 
A jakie sa objawy?
Moze to tylko cewka sam tak mialem.
Podlanczales go pod vag?

Bartek93 23-02-2010 16:10

Odp: Strzelił gaz 2.8 v6
 
Niestety nie podlaczalem go pod vag objawy takie ze jakby łapal ale nie pali .

Tony_Chacha 23-02-2010 16:31

Odp: Strzelił gaz 2.8 v6
 
Mialem cos podobnego w MKI tez myslalem ze to gaz, a okazalo sie 1 padnieta cewka 2 padniety czujnik polozenia walu korbowego. 3 Swiece do wymiany. Ja bym tu zaczol. Jak miga kontrolka w drzwiach kierowcy, u mnie jak przekreciles kluczyk swiecila i po krotkim czasie zaczela migac najpierw myslalem ze to blad immo ale jednak byl czujnik. Silnik krecil ale nie odpalal. Jezeli objawy na gazie i bezynie takie samy to nie wina gazu.

hexe 23-02-2010 16:41

Odp: Strzelił gaz 2.8 v6
 
Sekwencja strzeliła?? Po strzale może być sporo uszkodzeń. Najpierw bym sprawdził przepływomierz i puchę filtra bo najczęściej po strzale idą na śmietnik, potem przewody i świece.

Bartek93 23-02-2010 16:47

Odp: Strzelił gaz 2.8 v6
 
A jak mam poznac czy przepłuwomierz jest padniety i pucha filtra?

przepływomierz jest ok. tylko widze ze wyrwało mi lekko układ ssacy i nie wiem jak to poskładać do kupy macie może jakis schemat jak to wszystko ma byc złożone? ;/


pozdro

hexe 23-02-2010 18:12

Odp: Strzelił gaz 2.8 v6
 
A skąd wiesz że przepływomierz jest OK? Niestety tutaj na oko nie widać a jak masz porozszczelniany w wyniku strzału dolot to raczej na bank masz przepływkę do wymiany. Obym się mylił bo o ile pamiętam koszt znaczny.
Jaką masz instalację? Kolega kieyś odżałował na sekwencję i dopiero po drugim strzale i drugiej kosztownej wymianie przepływomierza itp na gwałt zmieniał instalację na sekwencje. Podobno te silniki nie bardzo chodzą ze starszymi instalacjami. Strzał za strzałem.

Bartek93 23-02-2010 19:00

Odp: Strzelił gaz 2.8 v6
 
W tych sprawach jestem laikiem ale wydaje sie ze instalacja II generacji bo przełączam przyciskiem powyżej 2 tyś obrtów. Strzał miałęm pierwszy raz. Ale podkresle ze strzelil mi na gazie wiec ledwo zapalilem i na benzynie dojechalem z powrotem do domu.

pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.