Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   SilverX sony zamiast 6000cd programowanie??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94046)

marekce1 09-03-2010 19:40

SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
Witam, forum przeszukałem, ale tego nie znalazlem. Jestem dzis po rozmowie z szanownym ASO odnosnie wymiany radia ford 6000cd na sony. Pan uprzejmnie poinformował, że koszt wymiany to 80zł i nie ma problemu, jednak w wersji silver konieczne jest przeprowadzenie jakiegoś programowania czy też kodowania i koszt łączny wyniesie 180zł:570: O co może chodzic i czy ta operacja jest konieczna czy chodzi tylko o trafienie jelenia:evil:? Czy ktoś z Kolegów wymienial w wersji silverX to radio i cos takiego było konieczne? Prosze o krótka odpowiedz. dziekuję

Pastoo 09-03-2010 20:14

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
W salonie przy zakupie auta poprosiłem o zmianę 6000CD na Sony i nie było mowy o żadnym programowaniu... jak dla mnie próbują wydoić 180 zł. Podpiąć radio, wpisać nowy kod i koniec.

marekce1 09-03-2010 20:31

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
Tak też mi się wydaje. Gosciu mówił cos, że właśnie w silverach jest ta szyna CAN (nie wiem, czy dobrze zapamietałem) i to ona wymaga tego programowania lub kodowania... Kasy szkoda, bo to 1/3 ceny radia...

Pastoo 09-03-2010 21:19

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
Coś kręcą... ja mam golda i nic takiego naprawdę nie słyszałem. Nie wydaje mi się, żeby dla samochodu radio robiło jakąkolwiek różnicę.

jvc 09-03-2010 21:49

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
Chyba głupoty gadają ,radio to radio ;)
W sumie to ja bym sam wymienił na Twoim miejscu ;)

keisim 10-03-2010 09:27

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
W IDS na stronie konfiguracji auta (CCC) jest możliwość ustawienia jednostki audio - coś w stylu standard/premium... Nie wiem na co ma to wpływ i czy w ogóle ma ale opcja jest.

fred33 10-03-2010 10:03

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
Nie mam MK4 ale na audio troszkę się znam i powiem, że nie ma najmniejszego znaczenia czy 6000 czy sony, przy odrobinie zdolności manualnych jestes w stanie sam to zrobić, wyjąć jedno, włożyć drugie gniazda w radiach i wtyki od instalacji są takie same, moim zdaniem chcą zedrzeć kaske...

keisim 10-03-2010 11:16

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
Fred, problem może być właśnie w tym, że nie masz doświadczeń z MK4. Fakt - audio jest audio ale problemy mogą pojawić się gdy jest zintegrowane z elektroniką pokładową trochę bardziej niż kablami zasilającymi i manetką na kierownicy. Śledziłeś komunikację po CANie między jednostką audio a pozostałymi elementami instalacji w MK4 (a zwłaszcza z Convers+)? Jeżeli tak to czapka z głowy i wierzę Ci na słowo. Jeżeli nie to nie pisz, że nie ma to najmniejszego znaczenia bo może się okazać że jednak ma... ;)

Przykład: Sony1CD pasujące (mechanicznie) do MK4 występuje w dwóch specyfikacjach GGDS i KW2000. Ten drugi podobno nie lubi Mondeo a wtyki pasują... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Myślę, że to dobry temat na pytanie do eksperta forumowego.

fred33 10-03-2010 11:39

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
No właśnie nie miałem jeszcze okazji zmieniać radia w MK4 , w MK3 nie było żadnych komplikacji, ale podejrzewam , że w mk4 też nie powinno być , pomimo convers+..., radiem nie sterujesz funkcjami auta(tempomat, klima, itp.), a na conversie masz wyświetlane tylko komunikaty z radia .

keisim 10-03-2010 14:11

Odp: SilverX sony zamiast 6000cd programowanie???
 
Żeby było jasne - ja też zakładam, że lepiej albo gorzej ale działać powinno :) Jednak ze względu na komunikację po CAN (m.in. z Convers+) obawiam się, że "jakieś" problemy po zmianie audio (bez rekonfiguracji via IDS) mogę występować.

Co do sterowania klimą to czy przypadkiem nie ma tego jednostce z nawigacją?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.