Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55027)

w115 13-11-2008 19:47

Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Teraz to już się wkurzyłem. Moje auto ma 3 lata, niecałe 50k przebiegu, nigdy nie uderzone, zadbane, wszystko jest okej. I nagle kompletnie bez przyczyny zaczęła pojawiać mi się para w tylnej lewej lampie, najpierw to zbagatelizowałem "bo tak się czasem przecież zdarza" ale jak para nie schodziła długo to przyjrzałem się sprawie. Okazało się w że w lampie stoi woda do połowy żarówki przeciwmgielnej! Wyjąłem lampę, wylałem wodę, rozebrałem ile mogłem (a niewiele się da) osuszyłem - jakie tam są tandetne piankowe uszczeleczki!! Zwaliłem problem na kolegę z myjni który może zbyt dobrze posunął karcherem i woda pokonała owe beznadziejne uszczelki. Ale niestety, już mam pewność że dostaje się deszczówka. Byłem dziś w ASO ale okazało się że uszczelek nowych nie kupie, mogę sobie za to sprawić całą lampę za 360 zł :fcp24 (znalazłem już nowy oryginał z poza ASO za 250 zł ale nie spieszy mi się do wydawania tylu pln ....)
Może ktoś miał taki problem? Może wiecie którędy może się dostawać woda? Jak to sprawdzić? Silikon odpada, jak zakleję to nie dostanę się do żarówek, a klejenie silikonem do okoła lampy będzie beznadziejnie wyglądać a i tak nie mam pewności którędy h2o się dostaje.... Lampa oprócz panelu obsad żarówka jest praktycznie nierozbieralna.... :fcp6 No ręce opadają.....

buzka07 13-11-2008 21:46

Re: Woda w tylnej lampie
 
U mnie przy ok. 90kkm też był problem z lewą tylną, miałem akwarium, tyle że cała żarówka była pod wodą. W ASO wymienili całą lampę na nową bo miałem jeszcze końcówkę gwarancji, teraz przejechałem niecały rok i znowu mam zaparowaną lampę. Ręce opadają. Do tego znowu lewa. :(

kubaw20055 13-11-2008 21:56

Re: Woda w tylnej lampie
 
Witam. U mnie parują kierunki i swiatła cofania od nowości (teraz 56tys.), ale się tym nie przejmuję. Nie jest to taki "potop" jak u was, chociaż niekiedy jest pare kropel na wewnętrznym kloszu :fcp5

Mostostal 14-11-2008 07:23

Re: Woda w tylnej lampie
 
W moim już przy niecałych 40kkm w lewej lampie pojawiła sie woda. Zamieniłem miejscami uszczelki lewej z prawą lamp, odwróciłem też na "lewą" stronę, bo były już odgniecione i jak na razie chyba pomogło.

w115 14-11-2008 07:54

Re: Woda w tylnej lampie
 
Uff, trochę mi ulżyło, myślałem że tylko ja mam problem z lampą. A tu widzę niedoróbka fabryczna. Dzięki za pomocne rady, spróbuję pokombinować z uszczelką, jak nie pomoże to zamówię nową lampę :fcp29

w115 07-07-2009 20:09

Przeciekająca tylna lampa - jak temu zaradzić?
 
Witajcie,
Czy ktoś miał taki problem jak ja? Tylna lewa lampa co jakiś czas nabiera wody, tak do połowy światła przeciwmgielnego. Już raz wylałem wodę, rozebrałem lampę, oczyściłem uszczelki i wszelkie połączenia. Minęło trochę czasu i znów mam akwarium. Auto nie było uderzone a lampa nie jest popękana. Macie jakiś pomysł?

kajuja 07-07-2009 23:27

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
w115
A może jest potrzebna dziurka odpływowa u dołu lampy? Chyba powinna być.
Pozdrawiam
kajuja

w115 08-07-2009 06:57

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Może i potrzebna ale to nie o to chodzi żeby robić dziury żeby był odpływ. Woda nie może ot tak sobie lać się do lampy. Szukam przyczyny i chciałbym ją usunąć.

Pumbo 10-07-2009 20:51

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Oczywiście, że najlepiej znaleźć przyczynę, ale sam miałem taki problem w innym aucie (nawet poziom wody był ten sam) i pomogło jedynie wykonanie małej, niewidocznej dziurki (jak pisał kolega wyżej)

Johny7205 11-07-2009 09:35

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Witam, Temat tylnej lewej lampy był gdzieś wałkowany naforum.
W moim Fusionie przez cały rok z wyjątkiem upalnych dni klosz lewej lampy jest zapocony (widoczne krople na całej powierzchni od środka). W prawej to zjawisko nie występuje. Obydwie lampy są oryginalne od nowości i nigdy nie były demontowane. Nie wiem o co chodzi. Widocznie od Forda nie można za dużo wymagać.

w115 11-07-2009 19:24

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
To chyba mnie przekonaliście. Zamówiłem w aso uszczelkę piankową tą która styka się z nadwoziem w miejscu gdzie leci wiązka. Od starszej lampy niż u mnie po liftingu, podejrzewam że są takie same. Ale rozbiorę to ustrojstwo, wyczyszczę i chyba jednak zrobię małą dziurkę.

Raf_ał 14-08-2010 11:26

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Witam
Mam to samo, nawet spowodowało to zwarcie w lampie i wariacje komputera. Czy problemem nie jest jednak ta gąbka/uszczelka, która uszczelnia listwę z żarówkami w lampie? U mnie przynajmniej jest mocno pognieciona i poskręcana co ma chyba wpływ na uszczelnienie? Czy są można to dokupić lub jakieś zamienniki tej części? Być może na rynku jest inna metoda wymiany jej (zakup uniwersalnej jakieś i wyprofilowanie pod dany typ?)

Pozdrawiam
Rafał

rafoola 14-08-2010 23:24

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Witajcie.
Właśnie zaczynam nową przygodę z fordem; padło na fusiona. Trafił się zadbany trzylatek z dobrej stajni, co nie oznacza, że jest wolny od drobnych wad. Jedną z nich jest lampa tylna zbierająca wodę; wbrew głoszonym tu opiniom, mój fusionek magazynuje wodę w lampie prawej! Jeszcze nie wiem, jak to robi i skąd ją bierze, ale będę podglądał. Dziś spadł pierwszy deszcz po wysuszeniu lampy i poprawieniu uszczelek; dopiero rano zobaczę czy dało to jakikolwiek efekt.
Interesuje mnie natomiast, czy Wasze pojazdy zostały wyposażone w, opisane w instrukcji, nakrętki (motylkowe) mocujące tylne lampy. W moim aucie ich nie ma, choć śruby sterczą dumnie. Nie wiem, czy nie było ich fabrycznie, czy może poprzedni użytkownik z nich zrezygnował (niekoniecznie świadomie - mógł to za niego zrobić "sprytny" elektryk w serwisie).
Pomysł z dziurkowaniem klosza (odpływ) wydaje mi się rozwiązaniem połowicznym, łagodzącym nieco skutki, ale nie likwidującym przyczyn zbierania wody.

Raf_ał 15-08-2010 07:21

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Cytat:

Napisał rafoola (Post 1490964)
Witajcie.
....Interesuje mnie natomiast, czy Wasze pojazdy zostały wyposażone w, opisane w instrukcji, nakrętki (motylkowe) mocujące tylne lampy. W moim aucie ich nie ma, choć śruby sterczą dumnie...

Witam
Motylki jak sądzę zostały "zapomniane" przez kogoś przy przykręcaniu lampy? Myślę że jak jest śruba to muszą być nakrętki? Generalnie coś jest z tymi lampami skoro tyle problemów. Mam fusiona prawie 4 lata od nowości i z tą lampą (lewa) miałem kilka drobnych problemów, nie takich jak teraz z wodą ale równie dokuczliwych. Najpierw po wyjeździe z salonu wypadła żarówka do środka lamy, później siłownik od bagażnika niebezpiecznie się opierał o klosz przy otwarciu klapy no i teraz woda. O tym, że przy pierwszym odkręceniu motylka musiałem użyć narzędzi, żeby dało się odkręcić to już tylko wspomnę. Gdyby to była zima i mróz to nie miałbym szans w trasie tego odkręcić, ale to już było kiedyś poruszane na forum.

Pozdrawiam
Rafał

rafoola 15-08-2010 12:35

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Dzięki Raf ał za info. To potwierdziło moje przypuszczenie, iż motylki były i ktoś musiał się do nich mocno przywiązać... Będę musiał złapać nowe; albo wyhodować jakieś mutanty, będą wygodniejsze w obsłudze.
Wczorajszy deszcz nie był sprytny - nie dostał się do środka lampy!

Pumbo 19-08-2010 11:17

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Witam

Miałem taki problem w innym samochodzie i mimo wszystko popieram pomysł Małej Dziurki Odpływowej.

Na innych forach też można znaleźć niestrudzonych poszukiwaczy przyczyny, którzy po długim bezskutecznym poszukiwaniu wiercili dziurki.

Pozdrawiam

rafoola 16-10-2010 01:05

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Powracam do sprawy po dwóch miesiącach. Wydaje się, że skutecznie poradziłem sobie z problemem; od prawie dwóch miesięcy mam sucho w ... lampkach. Nie dziurawiłem kloszy. Wykonałem następujące czynności:
1. zdemontowałem i wysuszyłem dokładnie lampy;
2. w łożu lampy wkleiłem dodatkową uszczelkę w postaci dwurzędowej ramki obejmującej oryginalną uszczelkę piankową, zastosowałem zwykłą, rurkową uszczelkę okienną typu "P" 3mm;
3. zdeformowaną uszczelkę piankową między kloszem i oprawą, zastąpiłem, przyciętą wzdłuż, uszczelką "P", jak w p.2 (z "P" zrobiłem "O");
4. zastosowałem nakrętki motylkowe na istniejących śrubach - dopiero po ich użyciu uszczelki mogą spełnić swoją rolę.
O motylkach jest mowa w instrukcji obsługi (w opisie wymiany zarówek), lecz w rzeczywistości nie są stosowane przez fabrykę i nawet nie zostały uwzględnione w wykazie części składowych tylnych lamp - doradca serwisowy w Auto Plaza przy Popularnej (WAW) nie rozumiał o co go pytam, ale pokazał mi w programie magazynowym rozrysowaną na części lampę - motylków, ani innych nakrętek, nie ma! Skoro, jednak, Hella (producent lamp) umieścił w nich długą śrubę, to miał w tym cel.

kubaw20055 16-10-2010 07:35

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Cytat:

Napisał rafoola (Post 1523816)
4. zastosowałem nakrętki motylkowe na istniejących śrubach - dopiero po ich użyciu uszczelki mogą spełnić swoją rolę.
O motylkach jest mowa w instrukcji obsługi (w opisie wymiany zarówek), lecz w rzeczywistości nie są stosowane przez fabrykę i nawet nie zostały uwzględnione w wykazie części składowych tylnych lamp - doradca serwisowy w Auto Plaza przy Popularnej (WAW) nie rozumiał o co go pytam, ale pokazał mi w programie magazynowym rozrysowaną na części lampę - motylków, ani innych nakrętek, nie ma! Skoro, jednak, Hella (producent lamp) umieścił w nich długą śrubę, to miał w tym cel.

U mnie są motylki od nowości :shock:

Yaro 16-10-2010 10:19

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
U mnie też, jedna mi ostatnio zagineła podczas wymiany żarówki, można je dostać w aso na zamówienie koszt ok. 5zł.

rafoola 17-10-2010 00:08

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Oooo! To ciekawe. Kuba i Yaro, dziękuję za uwagi. Przy najbliższej okazji poproszę, żeby pokazano mi raz jeszcze przekrój lampy. Może w innym ASO, bo Auto Plaza, po trzech wizytach, nie zdobyła mojej sympatii.
Nakrętka motylkowa M5 nierdzewna w sklepach ze śrubkami kosztuje ok. 1,5zł.

kubaw20055 17-10-2010 07:35

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Może teraz koszty tną i motylki są w wyposażeniu dodatkowym...?:P:roll:g:DD:027:

Yaro 17-10-2010 15:50

Odp: Przeciekająca tylna lampa
 
Cytat:

Napisał rafoola (Post 1524323)
Oooo! To ciekawe. Kuba i Yaro, dziękuję za uwagi. Przy najbliższej okazji poproszę, żeby pokazano mi raz jeszcze przekrój lampy. Może w innym ASO, bo Auto Plaza, po trzech wizytach, nie zdobyła mojej sympatii.
Nakrętka motylkowa M5 nierdzewna w sklepach ze śrubkami kosztuje ok. 1,5zł.

Nie ma sprawy.

glukas 02-01-2012 17:55

światła tylne - pozycyjne i stop dziwnie świecą
 
u mnie światła pozycyjne świecą 21W, a stop 5W - więc jak się naciśnie na stop to wogóle nie widać (żarówka dwuwłóknowa - więc zasadniczo powinno być na odwrót... a żarówki przecież nie da sie inaczej-odwrotnie założyć) dodam, że jak się już rozeznałem (jestem posiadaczem Fzusiona od tygodnia) w wielu egzemplarzach tak i u mnie było sporo wody w kloszach (przeciwmgłowe tak do połowy zalane... lewe i prawe..) wysuszyłem ale ten stop mnie niepokoi, gdyby nie 3. światło nad szyba to nie byłoby widac że stop jest naciśnięty. lewe przeciwmgłowe nie swieci - żarówka jest dobra, ale trochę rdzy tam na stykach, z prawej strony rdzy więcej - notabene żarówki nie da się wogóle wyciągnąć - ale świeci... Niestety nie sprawdziłem przed demontażem kloszy jak to świeciło... czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Undisclosed 02-01-2012 18:06

Odp: światła tylne - pozycyjne i stop dziwnie świecą
 
Cytat:

Napisał glukas (Post 1759686)
(przeciwmgłowe tak do połowy zalane... lewe i prawe..)

Co prawda posiadam wersję przedliftingową, ale to wada niezależna od wersji. Muszę co jakiś czas wylać wodę z prawego klosza, natomiast z lewym nic się nie dzieje. Praktycznie tak 2 razy na rok trzeba wylać, ale u niektórych wygląda to gorzej. Sprawa wody była już poruszana na forum m.in w tych tematach:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jitter 03-01-2012 19:51

Odp: światła tylne - pozycyjne i stop dziwnie świecą
 
Lampy tylne bardzo łatwo nieumyślnie rozszczelnić już przy pierwszej wymianie żarówki - to wynik mało przemyślanego przez konstruktorów umiejscowienia metalowego kołka, który mocuje lampę w górnej jej części do karoserii. Podczas wyjmowania lampy wystarczy zbyt mocno pociągnąć lampę do siebie - za pośrednictwem metalowego kołka tworzy się dźwignia, która powoduje nacisk górnej części lampy na dach i w rezultacie odspojenie się klosza od korpusu. Dalej już prosta droga do "akwarium" w lampie.

Demontując lampę "na spokojnie", można podłożyć pomiędzy górny róg lampy, a dach kawałek szmatki, a ów nieszczęsny kołek potraktować "smarowidłem" typu WD-40, aby łatwiej wyskoczył z plastikowego gniazda. Co innego, gdy wymiana następuje w trasie albo po zatrzymaniu przez drogówkę :roll:

PS: Ponieważ identyczny temat został już poruszony, co wskazał kol. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], przeniosłem do istniejącego tematu.

janonys 05-01-2012 15:21

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
W tylnych po lifcie nieszczelność może pojawić się w miejscu wklejenia bezbarwnego plastiku w czerwony klosz, co może powodować "parowanie" lampy. I trudno coś z tym, zrobić:(

Ale nie sądzę, żeby tym można tłumaczyć wodę w przeciwmgielnym (nawet myjąc z dużym ciśnieniem nie zauważyłem, aby dostawały się tędy tak duże ilości wody).

jurekp123 05-01-2012 18:24

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Ja wiertełkiem 1 mm wywierciłem skośny otworek i wycieka mi.

ced105 07-01-2012 09:38

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
witam,

u mnie tez od nowosci prawa lampa tylna zapocona, woda kiedys prawie siegala do zarowki na dole. i to po wymianie zarowki. znalazlem taki patent, i od 2 lat mam spokoj : kupilem taką uszczelkę do uszczelnienia okien w Castoramie (1 strona jest samoprzylepna) i po prostu dokleilem do oryginalnej, tworząc grubszą i szczelną powierzchnie. koszt...nie pamietam, moze z 10 zl za rolke, ale satysfakcja z rezultatu bezcenna ( i to bez ASO lub wydawania zbednych PLN'ow) ;)

Pozdrawiam,

ced

Raf_ał 07-01-2012 18:46

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Witam,
dokładnie tak samo zrobiłem (uszczelka) i drugi sezon bez problemu z wodą w lampie.

Pozdrawiam

Paweł Stiopa 08-01-2012 12:47

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
witam
posiadam fusiona od nowości i sam wymieniam żarówki.
żadnych problemów z wodą.
trzeba delikatnie wymontować lampę.
umiejętnie rozebrać wyczyścić uszczelkę posmarować czymś(może być olej).
ważne przy montażu zwrócić uwagę jak się układa i dopiero zamknąć.
auto ma skończone 8 lat i jest OK.

jrfs 22-01-2012 18:48

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Wymieniłem uszczelkę samoprzylepną która jest między lampą a karoserią. Trzeba uważać bo są dwa rodzaje, najlepiej przed zakupem odrysować kształt uszczelki. Niestety drugiej uszczelki nie można dokupić - tej która jest w rowku wkładu lampy. Najlepiej ją wyczyścić, posmarować i powtórnie włożyć. Jeżeli nie pomoże to trzeba kupić w markecie budowlanym najwęższą uszczelkę do uszczelniania okien - taką samoprzylepną. Uszczelka jest w kształcie litery "P" Za pomocą ostrego noża lub nożyczek należy obciąć uszczelkę z - "P" trzeba zrobić "O" (już ktoś o tym pisał). Tak przygotowaną uszczelkę można wkleić w rowek. Trzeba uszczelkę złączyć aby stanowiła całość - najlepiej elastycznym klejem

iRas_06 13-09-2013 22:11

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Witam,
Temat się wyczerpał, problemy z lampami nie...
W aso w Bielsku wielkie oczy gość zrobił, gdy temat poruszyłem. A jak wynika nawet z tego wątku, nie jest to rzecz incydentalna... Zastanawiam się jak z odpowiedzialnością producenta za szkody związane z zalaniem gniazd i ew. zwarciem. W aso doradzali mi zakup całego zespołu gniazd, za prawie 2 stówki. Wychodzi więc na to, że każda wymiana żarówki wiąże się z wymianą zespołu gniazd, skoro uszczelki są niedostępne... A wiadomo, że uszczelka zdeformowana, szczelną już nie będzie... Dzięki za podpowiedzi, w poniedziałek spróbuję zaliczyć Castoramę :)
Pozdrawiam,
Iras

jacoff 25-09-2013 13:39

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Temat który przerabiałem w obu lampach a sprawę rozwiązał produkt o nazwie Autokit
To " coś " o konsystencji plasteliny zrolowane w wałeczek i umieszczone w miejscu uszczelki
załatwiło sprawę

sebo2876 30-09-2013 17:04

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Muszę to zastosować , mam skorodowane całe doły lamp, chodzi o te części metalowe co wchodzą żarówki

postaskis 18-10-2013 08:11

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Ja też mam ten sam problem. Widziałem już od jakiegoś czasu, że mam zapocone prawe światło ale nie sądziłem, że może się tam zbierać woda. Wczoraj okazało się, że mam wodę do połowy przeciwmgielnego. Zamierzam kupić ten autokit i spróbować temu zaradzić. Zobaczymy jak wyjdzie ;)

Jitter 18-10-2013 08:45

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Mój patent na "akwarium" jest połączeniem wskazówek zawartych w tym temacie.

W pierwszej kolejności wywaliłem starą uszczelkę wkładu z żarówkami i zastąpiłem ją inną, o połowę wyższą od oryginalnej. Szerokość uszczelki dopasowałem nożyczkami tak, aby była delikatnie szersza, niż korytko, w którym spoczywa i za pomocą płaskiego i szerokiego wkrętaka wcisnąłem ją w to miejsce.

Ponieważ lampa i tak nie jest całkowicie hermetyczna, a woda zbierająca się w niej pochodzi nie tylko z zewnątrz - jest także wynikiem kondensacji wilgoci z wnętrza auta, pozwoliłem sobie na kolejny zabieg: nawiercenie otworu drenażowego fi=2,5mm w najniższym punkcie odbłyśnika, tuż przy styku z kloszem.

Efekt?

Lampy przeciwmgielne przestały być podtapiane, a bezbarwne klosze na wysokości świateł cofania i kierunkowskazów - wiecznie zaparowane.

Piszę o tym dopiero teraz, po niemal roku czasu...bo chciałem zweryfikować skuteczność rozwiązania w okresie zwiększonej wilgotności klimatu - u mnie sprawdziło się w 100% :)

postaskis 01-12-2013 11:34

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
No i w końcu ja się zabrałem za ten problem. To ostatnie chwile przed mrozami więc trzeba było działać by w kloszu nie zrobił się lód.

Zdemontowałem klosz, wylałem wodę i osuszyłem. Zdemontowałem starą uszczelkę, która znajduję się w rowku na panelu z żarówkami.

Zamiast uszczelki zastosowałem autokit w laskach. Rozwiązanie z pewnością lepsze niż stara uszczelka ale nie wiem czy lepsze od innych uszczelek, które stosowali inni forumowicze. Autokit jest o tyle fajny że po założeniu panela na klosz lampy i dociśnięciu masa formuje się idealnie.

Piankową uszczelkę w kształcie prostokąta, która przylega do karoserii oczyściłem i nasmarowałem olejem.

Żeby mieć całkowitą pewność, że woda nie będzie się zbierać nawierciłem otwór w dole klosza fi=2 mm.

Czas pokaże czy rozwiązanie jest skuteczne.

Pozdrawiam
Adam

aramis35 02-12-2013 10:04

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
witam to moze ktos dozuci jakies fotki uzytych materialow

rfx 03-12-2013 20:43

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Z tego co udało mi się zaobserwować to bardzo ważna jest ta prostokątna piankowa uszczelka. W moim przypadku pomogło jej oczyszczenie i wyrównanie. Jeśli dobrze nie przylega to woda spływa po karoserii pod lampą i wpływa do środka. Panowie z Forda nie mogli tego "lepiej" zaprojektować.

Skolmi 04-12-2013 16:24

Odp: Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?
 
Ja tą uszczelkę reanimowałem piankową taśmą z Lidla:

http://img845.imageshack.us/img845/5666/ih0y.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.