Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] remont silnika czy nowy silnik? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128075)

Gucwiak 09-04-2011 13:11

remont silnika czy nowy silnik?
 
Witam.
Kilka miesięcy temu kupiłem mondeo 2.0 16v mk3 2001r i po 2-3 miesiącach zaczął brać olej ok 2-3 litry na 1000km. Mechanik wymienił mi uszczelniacze i stwierdził ze dziwi się że ten silnik jeszcze pracuje bo poprzedni właściciel ewidentnie zajechał ten silnik i przygotował do sprzedania. Moje pytanie brzmi lepiej wyremontować ten silnik czy kupić używany a młodszy? i co taniej wyjdzie? z góry dzięki za odpowiedź

bambelo 09-04-2011 13:16

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
kupić silnik oczywiście sprawdzony z gwarancją rozruchową...będzie taniej tak myślę bo w zajechany silnik będziesz cały czas inwestował. Już nawet nie pytam jak sprawdzałeś auto przed kupnem ;) Pewnie były właściciel nalał ceramizera do silnika.

1olek 09-04-2011 17:39

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
kup drugi silnik tylko nie wierz w bajki ze angliki maja przejechane 40 tys mil, te co ida do PL maja ponad 150 tys mil i sa to raczej wraki, chyba ze kupisz silnik z rozbitka to wtedy przebieg bedzie prawdziwy i silnik powinien byc OK

toomekk6 09-04-2011 18:04

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Ale jaki to silnik bo 2.0 16v nic mi nie mówi.
Benzyna czy Diesel?
TDCi czy TDDi?

Też myślę, że lepiej by było kupić używany. Tylko trzeba dobrze poszukać i oczywiście dokładnie sprawdzić silnik ażeby w kolejne g*wno nie wleźć...

jareczek1980 09-04-2011 18:33

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
cięzko jest go remontowac bo nie bardzo są do niego czesci kupić, jeśli to benzyna

Gucwiak 10-04-2011 07:53

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
tak to benzyna jest

jareczek1980 10-04-2011 08:19

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
to obawiam się, że pozostało ci szukanie silnika, zapytaj kolegę OTTO on to samo przechodził więc może Ci pomoże, jeśli tu go nie znajdziesz, to szukaj na MKP

cornholio01 10-04-2011 16:26

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1634922)
kup drugi silnik tylko nie wierz w bajki ze angliki maja przejechane 40 tys mil, te co ida do PL maja ponad 150 tys mil i sa to raczej wraki, chyba ze kupisz silnik z rozbitka to wtedy przebieg bedzie prawdziwy i silnik powinien byc OK



Nie prawda:)-jak ktoś jest na miejscu to idzie kupić,jak nie to raczej parch no i zależy gdzie sie szuka,pozatym to jak szukac silnika chcesz to lepiej żeby ktoś przed kupnem go oblukał żeby skuchy nie było i wtedy bierz:)

Gucwiak 10-04-2011 16:38

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
problem w tym ze nie mam nikogo w Anglii kto by się na tym znał wiec pozostaje mi kupić silnik w PL

cornholio01 10-04-2011 16:42

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
to jak tak to Anglie olej,szukaj u nas-ewentualnie rozważ remont tego co masz o ile on sie nadaje do tego i po paru tysiącach nie będzie to samo ale remont wyjdzie drożej

1olek 10-04-2011 20:53

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
cornholio01 ale moja odpowiedz dotyczy anglikow w PL wiec co w niej jest nie prawda ?

jareczek1980 10-04-2011 21:13

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Cytat:

Napisał cornholio01 (Post 1635583)
ewentualnie rozważ remont tego co masz o ile on sie nadaje do tego i po paru tysiącach

sorry, ale uważam, że nie wiesz co piszesz

gibon16 10-04-2011 21:35

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
zdecydowanie szukaj drugie silnika chyba że np mechanik da ci gwarancję że po remoncie przez jakis rozsądny czas ten samochód pochodzi. A jeśli będziesz szukać drugiego silnika to warto zaintersować sie takimi ofertami gdzie silnik jest jeszcze w samochodzie można zobaczyć jak pracuje . i wołaj od gości gwarancji tylko na okras dłuższy niż 14 dni jesli ktos ci taką da na piśmie to można mieć nadzieje że silnik jest dobry . Tak czy siak pewości mieć nie będziesz

jarcun 10-04-2011 22:41

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
przede wszystkim trzeba się dowiedzieć co jest z twoim bo są różni mechanicy

ethernal 11-04-2011 08:31

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Polecam poszukać na licencjonowanych szrotach w D. Zapłacisz 25-30% więcej, ale oni tam mają wszystko opisane i sprawdzone. Jesli coś na takim szrocie idzie "na półkę" to znaczy, ze nadaje się do ponownego użytku i jest dokładnie opisane (z jakiego modelu, jaki rok prod., jaki przebieg itp.). Warto się zainteresować, szczególnie jeśli masz rodzine albo znajomych w D.
Poza tym nie kupowałbym silników, które "stoją" dłuższy czas bez rozruchu.

PS. A moze trochę wysiłku i sprowadź "swieżego" rozbitka z zachodu ze sprawnym silnikie, weź sobie silnik i co jeszcze ewentualnie potrzebujesz, a resztę sprzedaj... masz szansę wyjść przynajmniej na "zero" :D

Pozdrawiam

BartoszZg 11-04-2011 08:52

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Poważnie zainteresowałbym się remontem obecnego uszkodzonego jeśli oczywiście jest co remontować. Ktoś wcześniej napisał aby postarać się o solidną diagnostykę i z tym również się zgodzę.
Jeśli remontujesz wówczas wiesz, które elementy masz nowe (z części oryginalnych lub zamienników renomowanych firm) ewentualnie naprawiane. Faktem jest, że silnik naprawiany a nie rozbierany poza pierwszym montażem to nie to samo ale kupując używkę nie masz pewności, że za jakiś czas silnik nie ulegnie poważnej awarii. Tym bardziej, że na polskim rynku motoryzacyjnym prawdopodobieństwo spotkać nie uczciwego sprzedawcę jest naprawdę duże.

Gucwiak 11-04-2011 17:08

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
remont wyjdzie znacznie drożej?

1olek 11-04-2011 18:03

remont wyjdzie o wiele wiecej niz drugi silnik

Cytat:

Napisał ethernal (Post 1635987)
Jesli coś na takim szrocie idzie "na półkę" to znaczy, ze nadaje się do ponownego użytku i jest dokładnie opisane (z jakiego modelu, jaki rok prod., jaki przebieg itp.).

Ja mam taki silnik w MKII, i ODRADZAM. Po pol roku wywalilo uszczelki pod glowica i silnik bierze olej. Oni jedynie chyba sprawdzaja czy odpala, w miare chodzi i nie kopci na niebiesko.

Interesuj sie tylko silnikiem ktory jest w aucie i to rozbitym, zeby odpalic go i sprawdzic. Bo jak auto nie jest rozbite to czemu idzie na czesci ? Bo silnik padaka w 99%

cornholio01 11-04-2011 18:17

Cytat:

Napisał 1olek (Post 1635794)
cornholio01 ale moja odpowiedz dotyczy anglikow w PL wiec co w niej jest nie prawda ?


jak w Pl to zwracam honor

Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 1635819)
sorry, ale uważam, że nie wiesz co piszesz


ja wiem co chciałem przez to powiedzieć - najwyrażniej nierozumiesz,przeczytaj całość a nie fragment zdania,a niechce mi się tego tłumaczyć

1olek 11-04-2011 18:19

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
prawda jest taka ze do PL jest targane to co mozna za grosze wyrwac, czyli wraki, bo inaczej zarobek sie zmniejsza i biznes sie nie oplaca ;)

jareczek1980 11-04-2011 18:29

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Cytat:

Napisał cornholio01 (Post 1636268)
jak w Pl to zwracam honor




ja wiem co chciałem przez to powiedzieć - najwyrażniej nierozumiesz,przeczytaj całość a nie fragment zdania,a niechce mi się tego tłumaczyć

zadzwon do aso i zapytaj o czesci zamienne do durateca

marek11 11-04-2011 20:14

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
ja bym remontowal albo kupil rozbitka jak ktos pisal wzial silnik a reszte na allegro

1olek 11-04-2011 21:34

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Cytat:

Napisał marek11 (Post 1636388)
ja bym remontowal

za duze koszty

Cytat:

Napisał marek11 (Post 1636388)
albo kupil rozbitka jak ktos pisal wzial silnik a reszte na allegro

ja sie chcesz bawic w zlomiarza, masz na to czas i miejsce to mozna i tak

Ja bym wzial sam silnik z montazem oraz gwarancja i tyle, popatrz na allegro jest duzo ogloszen ze zamontuja i daja pisemna gwarancje. Ceny sensowne i wyjdzie taniej niz zakup rozbitka na czesci

Gucwiak 12-04-2011 11:28

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
a jaki okres gwarancji mogę wymagać od sprzedawcy używanego silnika? i co ta gwarancja miała by obejmować?

marek11 13-04-2011 17:29

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Cytat:

Napisał Gucwiak (Post 1636767)
Ja bym wzial sam silnik z montazem oraz gwarancja i tyle

jesli dali by na rok to bym wzial ale zazwyczaj daja tzw. rozruchowa. Czyli zakladaja silnik startuje i bye bye

1olek 13-04-2011 21:28

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
czasem daja na miesiac a nawet i na 3 ale wtedy chca wiecej kasy za silnik

ufowroc 14-04-2011 21:23

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Z tego co wiem nie ma dobrych pierścieni do durateca. Sprzedają tylko kompletne tłoki. Poszukaj silnika lepiej. Durateki często biorą duże ilości oleju po przegrzaniu. Taki gotowany motor łyknie 1-3L oleju na tysiaka i nawet nie zakopci na niebiesko przy tym


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.