Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] nie wchodzi na obroty dusi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147320)

patuska 03-01-2012 16:17

nie wchodzi na obroty dusi
 
Witam mam ford fokus c maksa z2003 1,6 disel niedawno wymieniany był zawór egr na nowy . Po tym przy drugiej jeżdzie po wymianie auto nie wchodzi na obroty 3000 maksymalnie i go dusi dodam że nastepnego dniaa było ok jakby problem zniknąl ale niestety pojawił się ponownie. Podjechałam do elektryka podłaczył do komputera i nie pokazało zadnego błedu dodam ze mi się też nie wyświetlił na panelu w aucie.Niedawno kupiłam to auto i chciałabym by mi posłużyl dlatego może ktoś może coś doradzi co to moze byc

kowal91 03-01-2012 17:08

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Objawy podobne do EGR. Spróbuj przejechać jakieś 20-30km na 4. biegu (80km/h i 2tys. obr). Egr powinien się przeczyścić. Kopci?

jacek69 03-01-2012 17:36

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
przecież napisała że nowy, to co niby ma przeczyścić,
poszukaj było dosyć sporo o zaworze egr

kowal91 03-01-2012 17:43

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Co z tego, że nowy. Ja po kupnie samochodu miałem problemy z egr, wyjąłem go i wyczyściłem bardzo dokładnie. Po zamontowaniu i przejechaniu kilkuset km problem wrócił. Wyciągnąłem go i nie mogłem uwierzyć własnym oczom - był tak samo zasyfiony jak przed czyszczeniem. Wyczyściłem jeszcze raz i od tego czasu mam spokój. Nie wiem czym to jest spowodowane, podejrzewam że w tych rurach które idą do egru też zbiera się dużo syfu który później idzie na czysty Egr.

Cały pic polega na tym, że warsztat nie powinien tylko wymienić egr, ale też wymontować i wyczyścić te rury - może tego nie zrobił i efekt teraz widać?

jacek69 03-01-2012 18:01

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
wydaje mi się że zawsze jak wyjmiesz EGR po jakimś tam przebiegu to będzie w nim syf ponieważ przelatują przez niego spaliny , po wymianie na nowy w niektórych silnikach trzeba tylko pamiętać, że konieczne może być jego elektroniczne dopasowanie (sterownik musi dostać informację o położeniu spoczynkowym trzpienia sterującego)
samo czyszczenie u jednego pomoże a u innego nie
nie jestem specjalistą ale tak opisują to na forach, nie wiem jak jest z silnikiem forda

kowal91 03-01-2012 18:11

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Oczywiście, zawsze będą na nim jakieś zanieczyszczenia - ale po czyszczeniu i przejechaniu 200km nie jest możliwe żeby była na nim taka warstwa brudu że nie widać "wnętrza" zaworu.

W tym silniku to dopasowanie to jest tylko sposób na kase dla ASO. Czytam fora forda regularnie i jeszcze nie spotkałem się aby komuś pomogło jakieś elektroniczne ustawianie zaworu. Egr po wyjęciu wtyczki zamyka się, później jeśli się egr poskłada to jest on w takim samym położeniu co po odpięciu wtyczki, więc w ogóle nie rozumiem za co ASO bierze kasę.

@patuska - masz pewność że wymieniony był EGR na nowy? Słyszałem, że niektóre serwisy tylko je czyszczą a biorą kasę jak za nowy.

jacek69 03-01-2012 18:39

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
najlepiej podjechać do znajomego mechanika bo może być tak jak napisał kowal91

patuska 03-01-2012 20:52

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Tak zawór był nowy sama go zamówiłam w sklepiee i dałam mechanikowi mam małe zaufanie bo już kiedys mechanik mnie tak troche zrobił wkonia wiec ,ten zawór był napewno nowy.tylko pojawił sie nowy problem teraz auto chodzi wskakuje na obroty wwięc coś jest nie tak przeciez samo sie nie naprawia. a za dwa dni bedzie to samo musi byc jakaś przyczyna .
do kowal 91 czy myslisz że to moze byc ten zawór i tak jak pisałes przeczyścić rury? a czy nie powinien sie włanczać jakiś błąd bo ani w aucie nie pokazuje ani na komputerze

kowal91 03-01-2012 21:02

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Z egr nigdy nic nie wiadomo - mi autko na początku też super chodziło, później za pare dni prawie wcale nie dało się nim jeździć, później znów dobrze. Nie jestem mechanikiem i nie wiem dokładnie jak to działa, ale jak pisałem wcześniej u mnie za pierwszym razem nie czyściłem tych rur i za jakiś czas zawór był tak samo zasyfiony. Kolejnym razem już odkręciłem i wyciągnąłem tą rurę (ciężko ją wyciągnąć), bo właściwie to jedna rura a nie rury-źle wcześniej napisałem i ją zalałem środkiem do czyszczenia silników i wsadziłem korki z obu stron żeby płyn nie wyciekał. Jak wylewałem ten płyn po 15 czy 20 minutach to był czarny z paprochami.

patuska 04-01-2012 07:14

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Dzieki za doradzenie podejde dzis do mechanika i delikatnie mu spróbuje cos zasugerowac może uda sie cos mu z waszych wypowiedzi wyciągnąc

jacek69 04-01-2012 15:30

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Proponuje Ci zajrzeć do szukajki było naprawdę sporo o EGR.
Ja mam przejechane 230 tyś i zawór jeszcze nie był wymieniany (odpukać).
Spróbuj pojechać do innego mechanika, a co do samoczyszczenia to chyba nie za bardzo.

patuska 04-01-2012 18:20

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Witam po rozmowie telefonicznej u mechanika auto jeżdzi wykasował błedy wszystkie powstałe( a po do pdobno nie było żadnych na kompie?) podobno po założeniu egr i kazał jeżniestety nie wyrwałam siędzić pare dni cały czas żeby tez samoczynnie wszystko się tam przeczyściło ma jeżdzic oby tak było trzymajcie kciuki odezwe sie jutro bedzie mi to tłumaczył na miejscu

kowal91 04-01-2012 18:26

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
wyciągnij od niego kody błędów - co to za mechanik który tylko usuwa błędy zamiast sprawdzić dlaczego powstały?

patuska 05-01-2012 14:13

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
niestety odberałam auto ale po 30 km to samo jedzie ale nie wchodzi na obroty powyzej 3 kurcze zawiozłam mu ja niewiem może ona sam niewie. mówił mi że na kompie wyskoczył bład egr sprawdził kable i takie dwa błedy których komputer nie rozpoznał auto jedzie ni egaśnie samo ale muli.Wczesniej jeżdziliśmy na dosyfionym egerze ale jeżdził normalnie nie było problemu zadnego po tej wymianie to sie zaczeło twierdzi mechanik że ten egr nie ma już nic do tego co to może byc rece odpadaja

jacek69 05-01-2012 15:09

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
skoro piszesz że jeździł dobrze to w jakim celu był wymieniony egr?

patuska 05-01-2012 15:13

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
eger był wymieniany bo wywalał bład i powiedzieli miżebym wymieniła bo siadzie .teraz zadnych błedów nie pokazuje w aucie a na obroty nie wchodzi

patuska 05-01-2012 15:17

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
I jedzie tak do 70km nie wiecej panowie jakbyscie cos jeszcze wiedzieli to podpowiedzcie jak nie to czekam telefon może on cos wymysli strasznie jest to wkurzające

jacek69 05-01-2012 15:31

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
nie założy stary egr i dobrze go uszczelni temp dochodzi do 600 stopni zwykłe uszczelniacze nie wytrzymują takich temp.
jeżeli się poprawi to raczej zawór.
co do zaworu nowego jeśli jest to zamiennik to też różnie bywa
życzę powodzenia w naprawie

patuska 05-01-2012 15:43

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
tez tak sugerowałam ale on twierdzi ze te obroty nie maja nic do tego egr wiec niewiem a nie wywala tez tego błedu egr.A czy to może byc cos z turbina czytałam tu gdzies na forum ze kolega miał problem z obrotami i był to wazworek sterujący łopatkami turbiny jak to sie sprawdza i czy wtedy może nie pokazywać błedów żadnych ani na kompie ani w aucie ?

jacek69 05-01-2012 16:11

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Powiem tak, jeżeli mechanik sugerował wymianę zaworu egr i nic to nie zmieniło poza faktem że auto nie chce jeździć to niech się sam martwi co zrobić z tym problemem, a nie wciąga cię w kolejne koszty, metoda prób i błędów może cię drogo kosztować.
Wykasował błędy i ma problem bo nie wie co zrobić
kliknij w szukaj i wpisz zawór egr, dowiesz się wszystkiego

kowal91 05-01-2012 19:20

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Cytat:

Napisał jacek69 (Post 1761428)
Powiem tak, jeżeli mechanik sugerował wymianę zaworu egr i nic to nie zmieniło poza faktem że auto nie chce jeździć to niech się sam martwi co zrobić z tym problemem

dokładnie, teraz już Ciebie jako właściciela nic nie powinno obchodzić - chyba że odebrałaś samochód i zapłaciłaś, wtedy mechanik może umyć ręce...

patuska 05-01-2012 20:30

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
wymieni na nowy znów bo auto jeżdzi nie jedzi wywala teraz na kompie nie w aucie bład egr (a jest nowy) wiec sam był zaskoczony,i to juz zrobi tamty odda mam jeszcze jedno pytanie czy tam pod maska niewiem koło silnika w tym fordzie1,6 z jest cos takiego z jakimiś kryształkami ? czy cząsteczkami?jak to sie nazywa ? dodam ze 1,8 silnik tego nie ma nie moge znalezc dokładnego opisu co dokłądnie jest pod maską

kowal91 06-01-2012 10:24

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
w którym miejscu to ma być w komorze silnika?
P.S. Pisz trochę dokładniej i z interpunkcją bo ciężko zrozumieć co piszesz.

jacek69 06-01-2012 10:29

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Chodzi pewnie o DPF - filtr cząstek stałych, silnik z tym ustrojstwem praktycznie nadaje sie do jazdy w dłuższe trasy.
Jeżeli jeździsz spokojnie po mieście na krótkich trasach filtr się zapycha i wywala błędy a nastepnie przechodzi w tryb serwisowy i jedziesz max 70, po prostu trzeba mu czasami dać dobrego kopa żeby się DPF wypalił najlepiej na autostradzie i na pewien czas bedzie ok.
Zakładam że masz DPFa.
Wymiana filtra co 120 tyś tak przewiduje serwis
Gdzieś z tyłu powinien być jakiś zbiornik w którym jest płyn do wypalania (wyczytałem na forum)
Sprawdź jeszcze zawór który steruje łopatkami turbiny, jeżeli nie działa też ciężko wkręca się od dołu na obroty

patuska 06-01-2012 15:30

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Dzieki jesteście niezastopioni.Auto mam na wekend kazał jeżdzić. Raz wskakuje na obroty raz nie.Normalnie czary:)Na kompie wyskakuje bład egr ale tak jak czytałam gdzies tu na forum nowy nie znaczy zawsze sprawny wiec na gwarancje musi oddac i wymienic na nastepny nowy.
Co do tego DPF jeśli on siada to jak to sprawdzić ?
Kolega jacek podpowiada zbiornik do wypalania?Gdzie ja taki płyn kupie,czy to jest ogólnodostepne?Z tego co czytałam na forum na teamat tego filtra to jest to strasznie droga rzecz, i mina mi zrzedła,czy jest jakis spoosób żeby jeszcze to pochodziło co do km przejechanych nie mam pojecia jestem tylko niestety babą:)

SMUTNYINDYK 06-01-2012 18:04

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Ludzie nie wkręcajcie koleżanki w rzeczy niemożliwe! W roczniku 2003/2004 żadnego filtra cząstek stałych [czyli DPF] nie montowano w silnikach 1.6 TDCI[czyli francuski HDI]. Objawy faktycznie wskazują na nadal nie sprawny EGR, ale jego praca powiązana jest z przepływomierzem i to należy sprawdzić. Należy sprawdzić też elektropneumatyczny sterownik łopatek turbiny. A tak w ogóle to ja bym wsiadł do wozu i na trzecim biegu z obrotami tak ok. 3000obr/min przejechał ze 20-30km-nie zaszkodzi, a może wypchnąć syf z dolotu silnika.

jacek69 06-01-2012 21:07

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
nikt nie wkręca, padło pytanie o DPF to odpowiadam a to czy jest czy nie tego nie wiem
1.6TDCI 90KM - nie występowało(chyba)
1.6TDCI 109KM - różnie
1.8 TDCI 115KM - nie występowało
2.0TDCI 136KM - różnie
(wyszukane na forum)

kowal91 06-01-2012 21:15

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
ja mam 1.6 i nie mam DPF, ale jak kupowałem autko to wiele focusów je miało.

patuska 07-01-2012 11:00

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
to skąd mam pewnośc że to mam ja? mechanik chyba cos o tym wspomniał dlatego pisałam jak to sie nazywa 88kw silnik .Już tak się nakręciłam na ten filtr że może być zepsuty i niewiem co robić bo gdzie nowy kosztuje 5 tysiecy. MI auto od wczoraj znów dochodzi tylko do 3000 więc może faktycznie spróbowac tak jak smutny indyk pisze.Troche jestem przerażona tym wszystkim tyambardziej że auto mam od listopada

robson3900 07-01-2012 12:10

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
W twoim aucie z roku 2004 w 1,6 TDCI jest brak PDF. Także tym sobie głowy nie zaprzątaj. EGR objawia sie tym ze po odpaleniu auto nie chce wejść na obroty wyższe jak około 1100. Czasami nie chce zapalić. Czasami w czasie jazdy jak na luz wrzucisz to przy ruszaniu gaśnie jakby sil mu brakowało. A do tego bardzo mocno spalinami czuć na zewnątrz i biały dymek. Może być też tak że 2 lub 3 elementy sie zużyły. Np. EGR, elektrozawór do sterowania turbiną lub przepływomierz ale przepływomierz powinien dawać jakieś bledy. A czy akumulator był odłączony przy wymianie erg? Można tez go odłączyć na 1 h i podłączyć. Sam sie zaadoptuje i poustawia. Ewidentnie EGR. Ja czyscilem i nic to nie dalo. Mechanik zamiast wymienic na nowy wyczyscil stary i go spowrotem zarzycil. A nowy polozyl na puleczce. Ale nie douczyl sie ze czyszczenie tego typu egr nic nie daje. Poniewaz jest sterowany elektrycznie poprzez silniczek krokowy a nie jak poprzednie egr podcisnieniem.

SMUTNYINDYK 07-01-2012 13:16

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Koleżanko-ręczę że nie masz DPF i zrób tak jak mówię-na pewno nie zaszkodzi, a jak nie nastąpią żadne zmiany to niestety dalej szukać-przepływomierz, sterownik turbo, itd...... . Jestem starym dieslowcem[ w domu jeszcze BEETLE 1.9 TDI, a w pracy jeszcze kilka HDI, czyli takich silników jak Twój].

patuska 07-01-2012 18:38

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Dzieki jutro tak zrobie może faktycznie sie odblokuje nie zaszkodzi.Ale ten egr chyba kąze nu zmienic bo że nowy to chyba też może byc zepsuty jak sie dalej pokazuje błąd egr na kompie.W poniedziałek bedzie kminił co tu dalej i niech sprawdzi te rzeczy o których pisaliście

patuska 10-01-2012 16:17

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Witajcie.Robi egr od nowa bo jednak ten bład cały czas wyskakuje a auto nie wchodzilo na obroty wyższe niz 3000 nadal troche to potrwa bo ten musi to przejść gwarancje więc napisze jak bedzie juz coś wiecej wiadomo

patuska 18-01-2012 18:57

Odp: nie wchodzi na obroty dusi
 
Wiajcie autozrobione i o byl egr nowy a juz zepsuty eraz autko jak tralala chodzi dzieki za rady


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.