Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Opona Pirelli Winter Carving (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=16715)

blue333 24-09-2006 20:19

Opona Pirelli Winter Carving
 
Witam,
proszę o opinie na temat oponki wymienianej w tytule. Jest to model 2004, więc może ktoś z Was już na nich jeździł. Poważnie rozważam ich zakup (nowe), gdyż w porównaniu do nowych modeli ma bieżnik 10mm i super wyglądające lamele. Tylko do testów brak śniegu i sklepu, który bezpłatnie by zaoferował testowanie. :fcp20 Stąd pytanko. :fcp18

Pozdro

jagrall 24-09-2006 20:23

blue333, widzę że masz poważny dylemat sz tymi oponami, bo to już chyba trzeci twój post na ten temat :)

blue333 24-09-2006 20:44

Cytat:

Napisał jagrall
blue333, widzę że masz poważny dylemat sz tymi oponami, bo to już chyba trzeci twój post na ten temat :)

zgadza się.

Jak przez poprzednie 4 lata jeździłem Megane - to kupowałem inną klasę, teraz chcę mając taki wózek dobrze dobrać i cieszyć się możliwościami auta i w zimie.

Pozdro

jagrall 24-09-2006 20:47

Cytat:

Napisał blue333
teraz chcę mając taki wózek dobrze dobrać i cieszyć się możliwościami auta i w zimie.

w jednym z twoich postów napisałem że mam zimówki continentala (jakiś winter contact czy coś) i naprawdę są świetne. zimą kilka razy byłem w górach i podjeżdżałem pod naprawdę solidne górki

blue333 24-09-2006 20:48

Cytat:

Napisał jagrall
...jakiś winter contact czy coś)...

podaj proszę to "coś". Będę mógł sobie porównać parametry w sklepie. I obejrzę lamelki, hehe.

jagrall 24-09-2006 20:50

to nie dziś, bo mam te koła w piwnicy, jutro jeobejrzę dokładnie i napiszę dokładnie jaki to model

marek11 25-09-2006 08:49

Ja ostatnia zime przejechalem ( okolo 20tys) na Firestone Winterhawk (205/55/R16)nic negatywnego nie moge powiedziec i jestem zadowolony.

Jelonek 25-09-2006 09:25

oponki...
 
ja mam od poprzedniego sezonu kupione w swietnej cenie contonentalki wintercontact 810 ts, i chwalę w niej to ze jest cicha i ze dobrze oczyszczają sie lamele ze sniegu, jest asymetryczna więc na mokrym tez jest dośc stabilna, wybrałem ją bo większośc tras w zimie pokonuje w mieście i na raczej dobrze utrzymanych drogach ale i zaspy podczas urlopu zimowego się zdarzały i było wszystko ok...

Bart 25-09-2006 17:17

Ja mam DAYTONy i też nie narzekałem... Na lodzie i tak nic nie pomaga oprócz kolców (zabronionych w Polsce)... A na śnieg to nie jest zła oponka. Szczerze powiem, że bardziej na śniegu należy liczyć na swój rozum i rozwage niż na ESP i oponki... (ESP nie mam, z resztą chyba OK :D)

jagrall 25-09-2006 17:22

Cytat:

Napisał blue333
jagrall napisał/a:
...jakiś winter contact czy coś)...


podaj proszę to "coś".

continental conti winter contact 760ts

emge74 27-09-2006 09:19

Blue > opona nie dość że droga to jeszcze oceniana tak sobie

ja wybrałem SAVA Eskimo 3 - sporo tańsza (około 70 pln na 1nej gumie)
i zdecydowanie lepiej oceniana

spojrzyj do mojego wątku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Edit:

ADAC'e też pokazało że bardzo dobra propozycja to opony
Kleber KRISALP HP - też sporo tańsze niż Pirelli

destroyerr 28-09-2006 12:24

Ja polecam Nokiany WR :)

jagrall 28-09-2006 13:19

a ja ostatnio czytałem opinie użytkowników opon na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na temat dębicy frigo 2 i podobno są super. sam się zastanawiam nad ich kupnem, bo muszę przed zimą kupić dwie zimówki

Obcy 29-09-2006 07:23

Cytat:

Napisał destroyerr
Ja polecam Nokiany WR :)

Co sądzicie o Nokian W?

Czy warto zakładać węższe zimówki?

destroyerr 29-09-2006 08:25

Cytat:

Co sądzicie o Nokian W?

Czy warto zakładać węższe zimówki?
Nokiany W są także rewelacyjne !
W końcu z Finlandii, więc zrobili świetną gumę. Dla mnie nie ma lepszej opony. W i WR są znakomite.

A czy warto węższe? Napewno, łatwiej przebijają się przez śnieg. Ja osobiście zakładam węższe na zime.

TwinTurbo 29-09-2006 08:50

To moze ja dla odmiany napisze cos o tych pirelkach winter carving. jezdzilem na nich w zeszlym roku, poprzednim autem czyli fordem fiesta. oponki w wersji 155/60 bodajze. Moim zdaniem sa swietne, szczegolnie na swiezym sniegu i blocie. Trzymanie boczne, kontrola nad autem, hamowanie wszystko super.
Wada jest to ze sa dosyc glosne. Niestety nie wiem jak beda sie sprawowac w takim aucie jak mondeo no i przy tak duzo wiekszej szerokosci
Moze jako zachete dodam ze do mundka tez mam zamiar kupic te opony

Obcy 29-09-2006 08:57

Wim, że już jest taki topic na forum, ale może podacie jakiś odpowiednik na zimę dla 205/55/R16?

llechu 29-09-2006 10:16

Obcy, jak te same felgi, to takie same opony. Możesz pokombinować ze 195/60/16, ale po co?

4d 29-09-2006 10:59

Cytat:

Napisał emge74
ja wybrałem SAVA Eskimo 3 - sporo tańsza (około 70 pln na 1nej gumie)
i zdecydowanie lepiej oceniana

No to mogę dołączyć do klubu Eskimosów :fcp4 Dwa sezony przejechałem Mondeuszem na tych oponach wg mnie za taką cenę - rewelacja!

JAREK G 29-09-2006 20:23

Cytat:

Napisał destroyerr
Ja polecam Nokiany WR

Potwierdzam bardzo dobre opony na zimę w dobrej cenie.Moje następne letnie gumy też będą Nokiany :fcp2

michael34 30-09-2006 07:45

A do mondeo pasowały by opony 225/55r16 bo nie wiem czy brać

destroyerr 30-09-2006 08:00

Ja w lato jeżdże na Nokiankach NrHi XL i również BARDZO sobie chwalę :)

blue333 30-09-2006 19:15

Koledzy dziękuję za opinie. Właśnie do mnie dotarły nowiutkie Carvingi :fcp15 , bieżnik 10 mm. Jak to zobaczyłem to prawie padłem, no i całkiem dużo fajnych lamelek. Mam nadzieję, iż w nadchodzącej zimie będą się dobrze sprawowały.

Acha, jeszcze jedno, cena jaką udało mi się wynegocjować to 362 zł/szt brutto.

Pozdro

thered 01-10-2006 15:42

zimówki
 
Ja od paru lat jeżdżę na BF Goodrich, dobra jakość za rozsądną cenę... do momentu aż nie będa produkowane w polsce....
Dla wszystkich tych którzy szukają opinii o oponach polecam link:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
:569: ORAZ ABY NIKT JUŻ WIĘCEJ NIE ZADAWAŁ PYTANIA O ROZMIAR OPON DO MK1 podaję link:
:568: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[ Dodano: 2006-10-01, 16:51 ]
Cytat:

Napisał llechu
Obcy, jak te same felgi, to takie same opony. Możesz pokombinować ze 195/60/16, ale po co?

na zimę im węższe opony tym lepiej kolego!
byle by się wszystko zgadzało z zamiennikami opon po to aby nie oszukiwać licznika itp..... :fcp29

llechu 01-10-2006 16:33

Re: zimówki
 
Cytat:

Napisał thered
na zimę im węższe opony tym lepiej kolego!

Stary przesąd z czasów opon wielosezonowych.

thered 01-10-2006 19:20

Re: zimówki
 
Cytat:

Napisał llechu
Cytat:

Napisał thered
na zimę im węższe opony tym lepiej kolego!

Stary przesąd z czasów opon wielosezonowych.

:569: hmmm??!! dlaczego tak sądzisz??
:568: zobacz fotkę:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ci z technicy z WRC też mają stare przesądy??? :fcp13
Ci ze skody też lubią rozbijać auta w zimę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

llechu 01-10-2006 19:38

WRC to inna historia. Tam opony się produkuje w krótkich seriach i praktycznie nawet nie do konkretnego modelu samochodu, ale wręcz dla konkretnego kierowcy i do konkretnego OS-a. Zapewniam, że w codziennej jeździe nie odczujesz różnicy pomiędzy oponą 195 a 185.
No a ja co miałbym założyć na zimę skoro normalnie jeżdżę na 185/65/14? Co 175/70? A może w ogóle dojazdówki? :fcp23 Nie trzeba powtarzać zasłyszanych gdzieś opinii, tylko zastanowić się co węższe opony dają. Na pewno na zimę nie byłyby dobre jakieś walce, które niektórzy zakładają - jakieś 225/40, a czytałem nawet już pytanie czy opony 245 by weszły z tyłu do mondeo. Nie rozumiem po co komuś w ogóle takie coś. A węższe opony na lodzie trudniej wprowadzić w poślizg boczny (ten sam efekt dają niektóre typy bieżników i mieszanki gum), ale za to łatwiej zakopać nawet w ubitym śniegu.

thered 01-10-2006 20:20

Cytat:

Napisał llechu
Na pewno na zimę nie byłyby dobre jakieś walce, które niektórzy zakładają - jakieś 225/40, a czytałem nawet już pytanie czy opony 245 by weszły z tyłu do mondeo. Nie rozumiem po co komuś w ogóle takie coś. A węższe opony na lodzie trudniej wprowadzić w poślizg boczny (ten sam efekt dają niektóre typy bieżników i mieszanki gum), ale za to łatwiej zakopać nawet w ubitym śniegu.

Kolego masz rację ale rozmawiamy tu o oponach o szerkości 255 jeżeli dobrze zrozumiałem, A prawda leży zawsze po środku :fcp3 .
Co do dojazdówek to przesadzasz :fcp2 oczywiście ! hehehehe!
Ja próbuję tylko zaznaczyć temat by ktoś przemyślał co robi...
Wiem tylko tyle, że rozmawiałem kiedyś z fachowcem od michelina i taką teorię wysnułna temat szerokości zimówek... potem znalazłem taką fotke focusa która udowodniła mi tą tezę. I uważam że technicy w rajdach wiedzą co robią... my owszem potrzebujemy innych opon ale wszytskie dane do dobrego wyboru nam są potrzebne.
Przy tym wszystkim należy pamiętać, że cały czas jesteśmy pod wpływem marketingu firm oponiarskich oraz polegamy często na zdaniu tzw "Pana Kazia" z warsztatu który nie zawsze wie o czym mówi. Przykładem jest tu np. ilość lat przez jaką opona (guma) utrzymuje swoje własności np.: "Pan KAziu" sprzedając CI oponę 2- letnią lub zeszłoroczną zawsze będzie zwiększał liczbę lat itd itp ja nigdy nie kupuję opony zeszłorocznej patrzę na DOT-y i tyle no chyba, że cena jest dobra ale jeżeli płacę cenę normalną to wymagam "świerzego DOT-a".
Brak nam fachowych porad zarówno w zwykłych gazetach motoryzacyjnych jak i w warsztacie. Ja mieszkam na nizinie Szczecińskiej zima wita nas żadko i moim zdaniem w naszym rejonie doskonale sprawdzałyby się wielosezonówki dobrze odprowadzające wode
rozpisałem się sorki. :fcp19

Obcy 02-10-2006 13:14

Argument za węższymi zimówkami, który do mnie przemawia, to większy nacisk jednostkowy przy węższej oponie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.