Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182562)

majsterus_nt 20-05-2013 22:01

Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
czy ktoś to robił?
wkurza mnie nie miłośiernie wciskanie sprzęgła przy odpalaniu.
Wyłącznik jest sprzęgnięty z komputerem, podowiadaczem aby zmienić bieg, podczas jazdy gdy sygnalizuje wrzucenie kolejnego biegu, gdy wcisnę sprzęgło, gaśnie podpowiadaczka, ale na chwilę.

Upierdliwe brzęczenie niezapiętych pasów już popsułem....ale to był beznadziejny uprzykrzający życie wynalazek.. teraz jest cisza..

xywameg 21-05-2013 07:24

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Brzęczenie pasów też mnie denerwuje ale odkąd zapłaciłem stówkę za niezapięte pasy doceniłem natarczywość tego brzęczka. Nawet na wiosce go nie dezaktywuję jak zobaczyłem że miśki stoją za przystankiem PKS i łapią wszystkich za wszystko nawet jak ludzie przejeżdżają ze sklepu do sklepu 100m a między nimi miśki .Zapinam zawsze . Co do sprzęgła po prostu patrz na drogę nie na zegary będzie zdrowiej i może nawet bezpieczniej, a odpalać silnik ze wciśniętym sprzęgłem jest dużo zdrowsze dla rozrusznika.

majsterus_nt 21-05-2013 07:31

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
a widzisz, nie zauważyłem oszczędności w produkcji nawet tutaj. :D
Słabszy rozrusznik = odpalanie ze sprzęgłem.

Jest to nieznośne zwłaszcza zimą, gdy trzeba odpalić auto i odśnieżyć, to trzeba wsiąźć i nanieść śniegu do środka.
Wszystkie rozwiązania fodorwskie są any egronomiczne, tylko nie wiem dlaczego...

Jężdże z pasami, ale czasami ruszam bez i wtedy dzwoniło...dzwoniło bo już się popsuło :)

Ręce mi opadają z tym fordem.....

zombie6 21-05-2013 07:40

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015731)
a widzisz, nie zauważyłem oszczędności w produkcji nawet tutaj. :D
Słabszy rozrusznik = odpalanie ze sprzęgłem.

Jest to nieznośne zwłaszcza zimą, gdy trzeba odpalić auto i odśnieżyć, to trzeba wsiąźć i nanieść śniegu do środka.
Wszystkie rozwiązania fodorwskie są any egronomiczne, tylko nie wiem dlaczego...

Jężdże z pasami, ale czasami ruszam bez i wtedy dzwoniło...dzwoniło bo już się popsuło :)

Ręce mi opadają z tym fordem.....

Przecież wszędzie tak jest, zawsze zaleca się nawet w instrukcji do każdego auta wciśnięcie sprzęgła przy odpaleniu - tak jest zdrowiej dla auta, a nie od razu słabszy rozrusznik...., piszczy podobnie w każdym samochodzie jak nie masz pasów, masz podobne zalecenia zmiany biegów itd. więc o co ci chodzi ? sprzedaj Forda jak cię wkurza i kup inną markę z takimi samymi lub gorszymi przywarami :619:

majsterus_nt 21-05-2013 07:43

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Weź przestań, w nowym aucie??
rozumiem w 10 letnim to sobie mogę deptać sprzęgło. Ale nie w nowym prosto z salonu.

zombie6 21-05-2013 07:49

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015739)
Weź przestań, w nowym aucie??
rozumiem w 10 letnim to sobie mogę deptać sprzęgło. Ale nie w nowym prosto z salonu.

W każdym aucie odpalałem przy wciśniętym sprzęgle - ZAWSZE !, więc w pale mi się nie mieści by wciśnięcie sprzęgła było takim problemem g:DD Wręcz boki zrywać można przy twoich postach :D

Grinch 21-05-2013 08:50

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Co prawda juz dawno to bylo, ale z tego co pamietam to na nauce jazdy mowili zeby odpalac z wcisnietym sprzeglem :P Dla zwyklego odruchu i bezpieczenstwa :).

zombie6 21-05-2013 08:53

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał Grinch (Post 2015770)
Co prawda juz dawno to bylo, ale z tego co pamietam to na nauce jazdy mowili zeby odpalac z wcisnietym sprzeglem :P Dla zwyklego odruchu i bezpieczenstwa :).

Dokładnie, a majsterus_nt ujada jakby miał tonę węgla przy odpaleniu zrzucić :mrgreen: To jest już nic innego szukanie problemów na siłę :P

majsterus_nt 21-05-2013 09:18

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
dodam jeszcze jedno TOTALNIE BEZNADZIEJNE rozwiązanie:
podjeżdżasz wieczorem, nie chcesz aby ktokolwiek widział, że jesteś w aucie, wyłaczasz światła, ok są automatyczne, świecą sie dalej...wyłączasz silnik a tutaj dalej się światła świecą....i nie można ich wyłączyć

podobnie przy otwieraniu auta, zapalają się światła....na co to komu??????
bezsens totalny, ale żeby to jeszcze można było wyłączyć, nie można.
Filozofia forda to filozofia kretynów.

nori76 21-05-2013 09:22

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015780)
Filozofia forda to filozofia kretynów.

Taaa, woda na młyn malkontentów z 10letnich "bryk"! Och jak to dobrze było kiedy auto miało 4 koła i kierownicę, po co te wynalzki co teraz montują.

zombie6 21-05-2013 09:25

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015780)
dodam jeszcze jedno TOTALNIE BEZNADZIEJNE rozwiązanie:
podjeżdżasz wieczorem, nie chcesz aby ktokolwiek widział, że jesteś w aucie, wyłaczasz światła, ok są automatyczne, świecą sie dalej...wyłączasz silnik a tutaj dalej się światła świecą....i nie można ich wyłączyć

podobnie przy otwieraniu auta, zapalają się światła....na co to komu??????
bezsens totalny, ale żeby to jeszcze można było wyłączyć, nie można.
Filozofia forda to filozofia kretynów.

Buhaha, załóż sobie kominiarkę by cię nikt nie widział g:D
Przy otwieraniu się zapalają, byś w nocy sobie np. nóg nie połamał, albo mógł coś podnieść, jakby się nie zapalały to byś pyszczył, że kretyni z Forda narażają cię na kalectwo :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bump:
Cytat:

Napisał nori76 (Post 2015783)
Taaa, woda na młyn malkontentów z 10letnich "bryk"! Och jak to dobrze było kiedy auto miało 4 koła i kierownicę, po co te wynalzki co teraz montują.

:one:

adamleon 21-05-2013 10:27

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015780)
podobnie przy otwieraniu auta, zapalają się światła....na co to komu??????

Ja się akurat z tym zgadzam, po otwarciu bagażnika również się zapalają światła. Ok w nocy, ale w dzień, słońce świeci, odkurzam a tu światła się świecą. Gasną dopiero gdzieś po ok 30 minutach przy otwartych drzwiach.

zombie6 21-05-2013 10:41

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał adamleon (Post 2015808)
Ja się akurat z tym zgadzam, po otwarciu bagażnika również się zapalają światła. Ok w nocy, ale w dzień, słońce świeci, odkurzam a tu światła się świecą. Gasną dopiero gdzieś po ok 30 minutach przy otwartych drzwiach.

To jest celowe działanie księgowego byś wcześniej musiał żarówki wymieniać :P
A tak na poważnie, ja na to nie zwracam uwagi, bo otwieram i zamykam od razu, jedyny przykład dłuższego otwarcia to odkurzanie. Natomiast w zimie, gdy jest szybko ciemno i w nocy akurat te światła mi nie przeszkadzają :P Jak ktoś tego nie chce pewnie da się w kompie w serwisie na stałe wyłączyć.

Forfiter2012 21-05-2013 10:56

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
W służbowym mondeo mkIV te zapalające się idiotycznie przy otwieraniu bagażnika i włączające się po przekręceniu kluczyka światła których nie można wyłączyć (bardzo super gdy auto w zimie pracuje a kierowca siedzi w środku i np. ma odpalony silnik żeby ładnie grzało czy radio grało a aku nie padł) wg. mnie też to kretyńskie rozwiązania. W focusie mk2 nie mam żadnych z tych wątpliwych ulepszeń/udogodnień polepszających bezpieczeństwo, widoczność czy co tam jeszcze ich wynalazca miał na myśli. I bardzo dobrze. Odnośnie wyłączenia w ASO podczas przeglądu czy też odpłatnie nie chcieli tego zrobić ze sobie tylko znanych przyczyn i pobudek...

aerostar 21-05-2013 20:58

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Światła pozycyjne, które się zapalają po otwarciu drzwi można jednorazowo wyłączyć przez dwukrotne pociągnięcie lub odepchnięcie przełącznika świateł drogowych. Po takim cyklu włącz/wyłącz światła pozycyjne już się nie świecą aż do momentu, kiedy się zamknie wszystkie drzwi oraz bagażnik, a następnie ponownie otworzy którekolwiek z nich.

Światła, które się świecą po wyłączeniu silnika to funkcja "Follow Me Home", którą można wyłączyć w komputerze, a jeżeli jest włączona, to światła można jednorazowo wyłączyć także przez pociągnięcie lub odepchnięcie przełącznika długich świateł.

boncio 22-05-2013 15:26

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Ale przeciez pociągnięcie manetki od długich to właśnie follow me home, czyli u mnie włączenie i wyłączenie ksenonów. To już wolę jak się zapali wszystkie 10 żarówek po 5W każda.
Swoją droga ksenony włączają się dopiero po włączeniu silnika, jest chwilowe opóźnienie spowodowane chyba przetwornicami.

aerostar 22-05-2013 19:42

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2016692)
Ale przeciez pociągnięcie manetki od długich to właśnie follow me home, czyli u mnie włączenie i wyłączenie ksenonów. To już wolę jak się zapali wszystkie 10 żarówek po 5W każda.
Swoją droga ksenony włączają się dopiero po włączeniu silnika, jest chwilowe opóźnienie spowodowane chyba przetwornicami.

Ja akurat nie mam ksenonów. Normalnie nic nie robię ze świecącymi się pozycyjnymi, ale jak mam np. przez dłuższy czas sprzątać auto lub układać bagaże to wolę w ten sposób (efekt uboczny) zgasić je.

majsterus_nt 22-05-2013 20:22

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
a widzicie beznadziejny wynalazek
tak samo jak sterowanie radiem w kierownicy po prawej stronie.

Dodam jeszcze: czy wszyscy fani wciskania sprzęgła robią to za każdym razem, nawet na gorącym silniku? :D

załamuje mnie ten samochód 5 miesięcy się z nim męczę i nie mogę się przekonać....gdy tylko wsiadłem w salonie, pierwsze wrażenie - mega tandeta :D

xywameg 22-05-2013 23:39

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Tak nawet przy ciepłym silniku wciska się sprzęgło i" nie bądź pan głąb i praw fizyki pan nie zmienisz" a szkoda mi pisania dla tłumaczenia kto rozumie to OK kto nie niech uwierzy tym co się znają i tak zaprojektowali. Wielki szacun dla gościa który męczy się z dwoma focusami na raz bo normalnie kupiłby lexusa czy merca ale ten durny szef dał mu focusa i on biedactwo się męczy. Chłopie odpuść sobie kup porządną brykę bo w ten sposób nie zdążysz jeździć czymś fajnym a uwierz mi życie szybko ucieka. Postaw te wredne focusy na kołki przecież tym nie da się jeździć a pewnie w umowie nie masz obowiązku jazdy tym co da szef

majsterus_nt 23-05-2013 06:57

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
i tak się składa kolego, że mam 3 stare mercedesy i T4.
Gdy wsiadam do 20 letniego mercedesa to czuję że to jest inny samochód. Kto jechał ten wie :)
Ale fordowi daleko do rozwiązań z mercedesa....po prostu to ford mało wort. Jeżdżąca tandeta.

Fanie forda, sięgnij w swoim focusiku stojąc na światłach głęboko do schowka.....dupa....nie sięgniesz taka to ergonomia w tym pojeździe.....

zombie6 23-05-2013 06:58

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał xywameg (Post 2017010)
Wielki szacun dla gościa który męczy się z dwoma focusami na raz bo normalnie kupiłby lexusa czy merca ale ten durny szef dał mu focusa i on biedactwo się męczy.

A tam zaraz Lexusa - niedawno objechałem IS 250 208 KM - gość był wściekły, że taka tandeta, a tak zapiernicza :619:

Bump:
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2017054)
i tak się składa kolego, że mam 3 stare mercedesy i T4.
Gdy wsiadam do 20 letniego mercedesa to czuję że to jest inny samochód. Kto jechał ten wie :)
Ale fordowi daleko do rozwiązań z mercedesa....po prostu to ford mało wort. Jeżdżąca tandeta.

ROTFL, nie ma jak 20-sto letni W124 - mega bryka - lansowóz :mrgreen:
Olej Forda i się nie męcz, wsiądź do kilkudziesięcioletniego mera - uosobienia stylu i zadawaj szyku - szef zrozumie, że nienawidzisz Forda i wolisz starocie z klasą :mrgreen:

nori76 23-05-2013 07:07

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2017054)
mam 3 stare mercedesy i T4.
Gdy wsiadam do 20 letniego mercedesa to czuję że to jest inny samochód.

Na pewno inny, nie wątpię, iż jest to jeżdżący relikt tamtych czasów i za to mu chwała lub tobie za utrzymanie go, ale już pisałem... cztery koła + kierownica, niektórym ten szczyt marzeń odpowiada, wszystko co więcej... tandeta. Myślę, że nikogo tu nie przekonasz do swoich racji, to co dla Ciebie jest tandetą innym może się podobać i nie koniecznie muszą to być 4 koła + kiera.

Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2017054)
Ale fordowi daleko do rozwiązań z mercedesa....po prostu to ford mało wort. Jeżdżąca tandeta.

Na pewno, zwłaszcza tych sprzed 20 lat, w myśl zasady jak dziad chodził za stodołę to i ja za nią będę chodził. Przykro mi to stwierdzić ale jesteś dowodem, iż mimo że jak twierdzisz mało wort to nie każda morda pasuje do forda.

Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2017054)
Fanie forda, sięgnij w swoim focusiku stojąc na światłach głęboko do schowka.....dupa....nie sięgniesz taka to ergonomia w tym pojeździe.....

Mając metr dziesięć i to w kapeluszu faktycznie to problem.

xywameg 23-05-2013 08:09

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2017054)
i tak się składa kolego, że mam 3 stare mercedesy i T4..

No to, po co męczysz się tym nowym nic nie wartym fordem, co na światłach nie można sięgnąć do schowka pasażera, trzeba wciskać sprzęgło żeby odpalić silnik.
Jeździj tym co sprawia ci przyjemność skoro masz taaaaaki wybór. Ale w tamtych też wciskaj sprzęgło przy odpalaniu samochodu, tak zdrowiej nawet dla bardzo żywotnego rozrusznika

mjprzem 23-05-2013 12:54

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015618)
wkurza mnie nie miłośiernie wciskanie sprzęgła przy odpalaniu.
Wyłącznik jest sprzęgnięty z komputerem, podowiadaczem aby zmienić bieg, podczas jazdy gdy sygnalizuje wrzucenie kolejnego biegu, gdy wcisnę sprzęgło, gaśnie podpowiadaczka, ale na chwilę..

Z tego opisu wynikaja tylko 2 fakty:

1-kolega niewie ze powinien wciskac sprzeglo przy odpalaniu...dlaczego? bo jest to szkodliwe dla skrzyni i sprzegla jak sie tego nie robi.
2-kolega jezdzi na zbyt wysokich obrotach-zuzywa niepotrzebnie i silnik i swoje pieniazki na paliwo.

A przepraszam NIE doczytałem.
ten samochod to firmówka a kolega nie lubi forda i chce go posuc, a to wszystko jasne.

majsterus_nt 23-05-2013 18:53

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
dobra, bo widzę, że temat zbacza z torów...
nikt nie wie, nikt nie umie.....
Dziwi mnie tylko brak krytycznych uwag dot. tych rozwiązań.

A jeszcze jedno mam 170cm i zdarza mi się zahaczyć kolanem przy wysiadaniu i pokrętło świateł, co w żadnym innym aucie było niemożliwe. Współczuję ludziom o wzroście 180cm, bo już jeden znajomy jak wsiadł pierwszy raz zahaczył....


p.s. pokażcie mi 20 letniego forda....już je w większości rdza zjadła ze smakiem...a stary mercedes jeździ....ale to nie jest temat o wyższości mercedesa nad fordem, bo to fakt oczywisty :)

xywameg 23-05-2013 19:00

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Bo to nie jest wada to i uwag brak. A masz rację to nie jest to temat wyższości starego nad nowym

tedi_k 23-05-2013 19:35

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015780)
...Filozofia forda to filozofia kretynów.

Stary - musisz koniecznie przesiąść się na furmankę! Zaręczam Ci, że tam zupełnie nie będzie tych problemów!:P
Takiego steku bzdur o normalnych systemach we współczesnym samochodzie już dawnio nie czytałem...:619:

adamleon 23-05-2013 20:14

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Też mi się zdarzyło zahaczyć kolanem o pokrętło świateł, 2 razy skręcając w lewo zahaczyłem palcem o wyłącznik tylnej wycieraczki które się włączyły na sucho, takie mam niezgrabne paluchy :-)

majsterus_nt 23-05-2013 20:59

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
aa właśnie bym zapomniał o tandetnym przełączniku wycieraczki tylnej. No masakra...też włączyłem na sucho....

Ale te "nowoczesne" rozwiązania forda to nie dla mnie...wole stare poczciwe auta.

nori76 24-05-2013 07:09

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2017453)
A jeszcze jedno mam 170cm i zdarza mi się zahaczyć kolanem przy wysiadaniu i pokrętło świateł, co w żadnym innym aucie było niemożliwe. Współczuję ludziom o wzroście 180cm, bo już jeden znajomy jak wsiadł pierwszy raz zahaczył....

Kolego, fotel kierowcy się reguluje... jak się jeździ pod sufitem i na kierownicy to można mieć problem. Ja mam 190cm i nie wiem co to wyłącznik świateł. Fakt, są ustawione w automat no ale żeby haczyć kolanem... nie wiem jakbym się musiał postarać. Wniosek nasuwa się jeden - dla Ciebie są mesie z mega stażem, Twoja M nie pasuje do F, sorka.

mjprzem 24-05-2013 07:15

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2017453)
p.s. pokażcie mi 20 letniego forda....już je w większości rdza zjadła ze smakiem...a stary mercedes jeździ....ale to nie jest temat o wyższości mercedesa nad fordem, bo to fakt oczywisty :)

pokaz mi nowego 20letniego mercedesa czy tez sa takie doskonale...

pozatym zapamietaj jedno-jak kogos stac na mercedesa to stac go na przeglady servisowe i przeglady blacharskie.
a drugi fakt... co jest takiego luksusowego w mercedesie czego niema w fordzie?
tylko czemu ten pierwszy kosztuje 2Xtyle co drugi?

jezeli chcesz cos porownywac to mozna porownywac te same samochody-tej samej klasy w podobnych pieniadzach.
Ale
porownaj sobie np. po 10 latach focusa i passata -jednego i drugiego bez przegladow blacharskich jezdzacego po polskich drogach. porownywales kiedys...? nie to ja ci powiem bo mialem nie raz okazje...

jeden i drugi od spodu wyglada tak samo. i moze byc opinia ze vw nie rdzewieje...
ale kto wie i zna sie na temacie to wie ze samochod niebedzie rdzewial jesli bedzie mial przeglady blacharsie robione i kazde obicia i korozja ktore sie pojawiaja beda co roku usuwane, a tak naprawde vw czy audi maja zblizona jakosc blach do forda czy peugeota.

co do nowoczesnych rozwiazan-to niestety wiele z nich to chwyty marketingowe i dziala tak jak chinskie zabawki. ale do tego potrzeba sie przyzwyczaic bo cena czyni cuda.

adamleon 11-06-2013 10:14

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Odnośnie jeszcze świateł po otwarciu drzwi. Jeżeli otworzymy drzwi (ja otwieram kierowcy), a następnie wyłączymy samochód to światła się nie świecą po zgaszeniu do czasu następnego otwarcia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.