Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jakie wycieraczki szyb firma i model (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314135)

Ginter3 03-11-2009 19:01

Jakie wycieraczki szyb firma i model
 
troszkę poszperałem i coś tam znalazłem ale chciałem Was zapytać bo każde auto ma inny kąt przedniej szyby.

1. Czy w C -maxie są róznie mocowania wycieraczek? Litera U lub na środkowy bolec ? Zależy od rocznika?
2. Czy bezżebrowe płaskie pióra dają sobie dobrze radę na szybie C-maxa i jakie firmy macie sprawdzone?Valeo XTRM, Bosch, Valeo Evolution ????

Tommy_boy 03-11-2009 19:52

Odp: wycieraczki do szyb
 
Bezzebrowe? Tzn te gietkie? Mam takie Boscha i nie ma z nimi zadnych problemow. Polecam

Ginter3 03-11-2009 19:57

Odp: wycieraczki do szyb
 
tak mi się napisało ale chyba wiadomo o co biega :) czy ktoś stosował Valeo Evolution?? Pytam bo cena jest najciekawsza co nie oznacza ze są dobre.

leonov 03-11-2009 20:01

Odp: wycieraczki do szyb
 
Valeo mają dobrą opinię ja używam firmy Bosch i są OK mocowanie w c-max są na bolec .

bosiek 03-11-2009 20:22

Odp: wycieraczki do szyb
 
ostatnio żonie pod firmą jacyś frajerzy ukradli wycieraczki :oops: i była zmuszona kupić coś na szybko żeby dojechać do domu więc pojechała do najbliższego marketu i kupiła płaskie za 40 zł komplet i powiem wam jak narazie nie narzekam! Tak czy tak na wiosnę będę chyba wymieniał po zimie ale jak za takie pieniądze jestem zadowolony bo nie "drapią" szyby.

Ginter3 03-11-2009 20:38

Odp: wycieraczki do szyb
 
Cytat:

Napisał leonov (Post 1279765)
Valeo mają dobrą opinię ja używam firmy Bosch i są OK mocowanie w c-max są na bolec .

ja już miałem Valeo ale XTRM bo ich cena w poprzednim aucie nie była tak duża. Teraz jak widzę cenę Evolution 120zl a XTRM 180zl to już zadaję sobie pytanie czy warto wbijać się w wyższa cenę. Boscha nie znam.

dzindzer 05-11-2009 10:30

Odp: wycieraczki do szyb
 
ostatnio zmienilem moje na Bosch Aero Twin (160pln) i ladnie zamiataja... Znajomy ktory rozwozi czesci samochodowe mowil ze Valeo tez sa OK (ale cos mi mowilo zeby dorzucic dyche i kupic Boscha) ...
z drugiej strony zastanawiam sie jaki jest sens wybulac 160pln na komplet (juz po fakcie) skoro kolega pisal wczesniej ze jego zona kupila zestaw za 40pln . biorac pod uwage fakt ze wycieraki zmienia sie sezonowo to nie sadze zeby te za 40 pln nie wytrzymaly zimy a na wiosne nowy zestaw za 40 pln i nawet jak jeszcze jeden taki zestawik przed kolejna zima musial zostac zakupiony to i tak w sumie wychodzi 120pln i za w ciagu "roku" mamy 3 nowe zestawy zamiast jednego za 160 czy 190.. nie wiem czy dobrze dedukuje ale ekonomicznie rzecz biorac to chyba lepiej wymienic czesciej i taniej niz odwrotnie :)
zobacze kiedy te co mam teraz odmowia posluszenstwa i prztestuje wersje ekonomiczna ..

kim 05-11-2009 12:14

Odp: wycieraczki do szyb
 
Wycieraczki najbardziej niszczą się w zimie - mróz, lód, sól, etc., więc moim zdaniem teraz nie warto zbytnio inwestować - kupiłbym raczej coś na przeczekanie, a ewentualnie na wiosnę coś lepszego. Z tego co się orientuje to nawet tanie wycieraczki płaskie nie są tak badziewne jak te starego typu i bez problemu powinny przetrzymać zimę.

bosiek 05-11-2009 14:23

Odp: wycieraczki do szyb
 
narazie dają rade :-). W zestawie mają kilka rodzajów uchwytów (do nas z bolcem też jest) tylko od razu uprzedzam po założeniu uchwytu lepiej dać kropelkę kleju żeby się trzymało. Śmiesznie to brzmi jednak krzyżak który jest w uchwycie jest zbyt krótki. Poza tym wszystko ok. Jak pisałem wcześniej jak się sprawdzą w zimie to na wiosne kupię identyczne.

bosiek 06-11-2009 15:20

Odp: wycieraczki do szyb
 
przeglądałem inne fora i na dolnośląskim gościu tak napisał
"...Valeo Podobne do modelu XTRM ale ze znacznie mniejszym elementem mocującym, lepszym mocowaniem, pionowym spojlerem już naprawdę dociskającym do szyby, lepszy materiał dzięki czemu faktycznie dopasowywuje sie do szyby bez tej żółtej kontrolki zużycia. Model jak narazie nie dostępny w polsce , produkowane ponoć tylko na rynek w Azjii.

Mam dostęp do dużych ilości, prawie każdej długości i prawie każdego rodzaju mocowania.

Cena 30 PLN sztuka + koszty wysyłki - przy ewentualnym hurcie możemy negocjować cenę !!!


Kontakt na PW, mail : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub GG 2187693


także można spytać gdyby ktoś był chetny

Ginter3 06-11-2009 18:02

Odp: wycieraczki do szyb
 
jak jeszcze wstawisz jakies foty to będzie git

AREK78 06-11-2009 19:17

Odp: wycieraczki do szyb
 
Witam wszystkich moze kupicie POLSKI produkt polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kowal91 22-12-2011 22:57

Jakie wycieraczki ?
 
Witam,
Jak w temacie. Jakie wycieraczki polecacie do naszego c-maxa. Myślę o płaskich. Macie jakieś sprawdzone marki?

Franuśś 23-12-2011 07:04

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
Oryginalne Forda Premium :D

panoramix 23-12-2011 08:44

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
Ford Premium jeszcze raz :-)

Osobiscie nastepne jakie wyprobuje beda firmy Denso, ponoc absolutna rewelacja: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Chociaz mysle ze Valeo czy Bosch tez sa bardzo dobre.

...Święty... 23-12-2011 10:10

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
Wydaje mi się, że Valeo robi wycieraczki Ford Premium.
Swojego czasu widziałem wycieraczki Forda w opakowaniu Valeo

kowal91 23-12-2011 10:12

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

to są te wycieraczki?

panoramix 23-12-2011 11:48

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
Cytat:

Napisał ...Święty... (Post 1755907)
Wydaje mi się, że Valeo robi wycieraczki Ford Premium.

Bardzo mozliwe ze tak jest. Ja osobiscie kupowalem w ford.sklep.pl, przednie byly w opakowaniach Ford Motocraft, itp itd, na wycieraczkach rowniez bylo logo Forda. Jednak w tym samym sklepie kupowalem rowniez tylne wycieraczki, przyszly w pudelku Motorcrafta, ale na samej wycieraczce nie bylo juz loga Ford tylko znaczek Boscha. Z informacji jaka udzielili mi w sklepie dowiedzialem sie tyle ze o oryginalnosci produktu swiadczy opakowanie czesci, a nie to ze na czesci jest napisane Ford czy tym podobne. I tak rzeczywiscie jest.

Ford ogolnie jest bardzo wielka skladanka i znalezc mozna w nim wszelakie czesci najrozniejszych poddostawcow, i raz za oryginal uwaza sie np Valeo a raz Bosch. Poprostu, kto da lepsza cene na umowie ramowej ten bedzie mogl wkladac swoje czesci do pudelek Forda.

Niemniej, cenowo chyba jest najtaniej kupic w ford.sklep.pl czy ford-esklep.pl, bo np w intercarsie za wycieraczki valeo zaplacisz 1,5 raza wiecej, no chyba ze ma sie kogos z karta znizkowa na 50%, bo tacy tez sa ;-)

...Święty... 23-12-2011 12:52

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
Na ten sezon kupiłem w e-sklepie Ford Auto Plaza, do tej pory jest obniżka.
Wycieraczka lewa przednia i prawa przednia kosztuje odpowiednio 39 i 43pln co daje kwotę za komplet 82pln.

wrzoch 23-12-2011 22:50

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
Cytat:

Napisał kowal91 (Post 1755832)
Witam,
Jak w temacie. Jakie wycieraczki polecacie do naszego c-maxa. Myślę o płaskich. Macie jakieś sprawdzone marki?

Z przodu to chyba tylko płaskie są. Ja ostatnio podjąłem operację Guma - czyli wymiana samych piór. Niby taniej dużo, ale to nie to samo. Nie polecam.

Dałem się namówić na te DENSO. Dostanie Maxiu jeszcze jeden prezent pod choinkę. Zatrąbi z radości :)

kowal91 24-12-2011 12:21

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
napisałem o płaskich żeby nie było wątpliwości :) dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdr i wesołych!

malypkmm 24-12-2011 13:07

Odp: Jakie wycieraczki do naszego Maxa?
 
Witam.Ostatnio byłem w norauto i mnie zastanowiło że wycieraczki do naszych max-ów są droższe od wycieraczek do C5 i to o ok.50 PLN, a niczym się nie różnią :p (prócz oczywiście ceny).

Wojtek 24-12-2011 22:28

Odp: Jakie wycieraczki ?
 
Sorry , ale temat wycieraczek był wiele razy poruszany na Forum.

Bartek1985 06-01-2015 08:15

Wycieraczki przedniej szyby - jakie polecacie
 
Witam planuję kupić wycieraczki do szyb c-max rok 2006 jakie polecacie z własnego doświadczenia.

cmax1 06-01-2015 09:49

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Ja jakiś czas temu zakupiłem takie jak w linku poniżej, jestem zadowolony.

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Piora...RD-PREMIUM/268

pozdrawiam
Marcin

szafarek 06-01-2015 10:04

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Mam dokładnie te same. Zakładałem kilka tygodni temu.
To oryginał forda, wg mojej oceny bardzo dobre, ciche, ładnie zbierają.
Cena do zaakceptowania.

arturfom 07-01-2015 08:25

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
tańsze Motorcraft [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

na tył możesz sobie dokupić max 12 cali płaską uniwersalną

Greg-c-max 08-01-2015 23:40

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał szafarek (Post 2327511)
Mam dokładnie te same. Zakładałem kilka tygodni temu.
To oryginał forda, wg mojej oceny bardzo dobre, ciche, ładnie zbierają.
Cena do zaakceptowania.

Dokładnie tak, cena dobra a w pudełku forda wycieraczki bosch, które w pudełku boscha kosztują o 50zł. więcej.
Motorcrafty faktycznie tańsze, ale anie nie zbierają tak dobrze, ani na tak długo nie starczają i do tego mocowanie uniwesalne, anie dedykowane.

s'marek 09-01-2015 20:51

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Ja już próbowałem różnych, oryginalnych, tanich, drogich, teraz mam boscha i jest to samo, czyli smuga niezebranej wilgoci po stronie pasażera (latem jest w zasadzie to samo, ale mniej drażni). Wydaje mi się, że ramię wycieraczki odstaje od szyby.
Co może być przyczyną? Sprężyna?

komar18 10-01-2015 18:16

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Polecam polskie wycieraczki firmy MotGum - typ mocowania "B". Według mnie bardzo dobre. Używam od kilku lat i jestem zadowolony. Znajomi, którym poleciłem też nie narzekają.

Robin666 10-01-2015 21:15

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Ja do C-Maxa tez zakupiłem wycieraczki z Forda jak kolega ( cmax1) i po 7 miesiącach kupa na szybie. Mazy i nic więcej, a na początku było spoko. A do drugiego samochodu Ford Focus MK1 kupiłem z firmy Motgum i jest super po 6 miesiącach.Mój wniosek jest jeden że Motgum robi naprawdę dobre pióra wycieraczek.Ps.Do C-maxa Też kupie z Motgum pióra.

stevenpp 11-01-2015 19:46

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
ja mam OXIMO, żadnych uwag..... ale zimy jeszcze nie przeżyły...

wrzoch 11-01-2015 20:34

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Ja polecam Alca Heyner.

Do wycieraczek dostałem w osłonce plastikowej dodatkowe dwie gumki (łatwo się wymienia), także miałem dwa komplety w cenie jednego, w cenie połowy kompletu Fordowskiego czy też Denso, na których jeździłem wcześniej czyli de facto 4 razy taniej niż oryginały. Co do zbierania/uślizgiwania/wytrzymałości nie mam zastrzeżeń.

ExpressParts 12-01-2015 11:58

Odp: Wycieraczki przedniej szyby - jakie polecacie
 
Ostatnio Valeo wypuściło nową linię First Blade (są płaskie i zwykłe). Do siebie założyłem akurat płaskie jakieś 2 miesiące temu i na razie bez zarzutu.

Dragonfly 12-01-2015 13:49

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał komar18 (Post 2330560)
Polecam polskie wycieraczki firmy MotGum - typ mocowania "B". Według mnie bardzo dobre. Używam od kilku lat i jestem zadowolony. Znajomi, którym poleciłem też nie narzekają.

Przyłączam się do wypowiedzi.
Dobre i w przyzwoitej cenie.

luka306 12-01-2015 13:54

Odp: Wycieraczki przedniej szyby - jakie polecacie
 
Odradzam Visee. Może mi się tak trafiło ale szybko padły

Greg-c-max 14-02-2015 22:55

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał s'marek (Post 2330113)
Ja już próbowałem różnych, oryginalnych, tanich, drogich, teraz mam boscha i jest to samo, czyli smuga niezebranej wilgoci po stronie pasażera (latem jest w zasadzie to samo, ale mniej drażni). Wydaje mi się, że ramię wycieraczki odstaje od szyby.
Co może być przyczyną? Sprężyna?

Miałem podobnie, jakiś ku...s na parkingu pogiął mi ramiona. Mimo, że wyprostowałem je i wizualnie były takie jak wcześniej, to jednak nie dociskały. Musiałem wymienić ramiona i problem z głowy. Na szczęście nie są drogie.

cudaczek17 15-02-2015 09:54

Odp: Wycieraczki przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Dragonfly (Post 2331615)
Przyłączam się do wypowiedzi.
Dobre i w przyzwoitej cenie.

Ja też miałem przy swoim Essim takowe i były super.Teraz mam przy Maksiu orginał Forda i narazie są ok,ale jak wymienią to na Motgum :>

Petru23 25-10-2018 12:47

Odp: Wycieraczki przedniej szyby - jakie polecacie
 
odkop.

Jak zapewne sami wiecie, wycieraczki ford premium 1537074 zostały zastąpione przez Motorcraft 2120673. Motorcrafty są dostępne po niecałe 75 zł (mam na miejscu). I pytanie - czy ktoś z Was je posiada? Pozytywne opinie dostępne na necie dotyczą Ford Premium, i Motorcraftach są głosy, że po kilku miesiącach nadają się jedynie do wyrzucenia.
Ktoś potwierdzi/zaprzeczy? Próbowałem Valeo, Bosch i żadna z nich jak na razie nie dorównała Unipoint za 40zł/kpl. Te motorcrafty będą lepsze do V/B? Starczą na rok? Bo unipont wymieniłem po roku na valeo, po miesiący wyjąłem z bagażnika uniponty i założyłem ponownie, bo zuzyte zbierały lepiej niż nowe valeo.

makinen 25-10-2018 13:56

Odp: Wycieraczki przedniej szyby - jakie polecacie
 
Ja teraz kupiłem Motorcrafty. Nie zostawiają zamazów jak te zużyte, ale zostają takie mikro strużki, tak jakby gumka była obszarpana. Nowa wycieraczka powinna zostawić suchą szybę. Zresztą wcześniejsze premium lepsze nie były. Następnym razem kupię Valeo. Na motorcrafty zdecydowałem sie tylko dlatego, że w valeo wydawało mi się, że złączka na uchwycie jest jakoś większa wyższa.
Unipointów nie znam, valeo mam przetestowane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.