Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] CHIPTunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297815)

leszcz 29-06-2019 22:50

CHIPTunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Nie ma takiego tematu a przydałoby się wiedzieć co się dzieje w tej sprawie .
Z moich informacji nie zostało to jeszcze ruszone .

TuneFORCE 01-07-2019 21:19

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
To po chusteczkę zakładałeś temat :572::572::572:
Wchodzę, myślę że czegoś nie wiem a tutaj...

leszcz 04-07-2019 16:15

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 3148279)
To po chusteczkę zakładałeś temat

z prostego powodu . Ludzie których ślę do szanownego kolegi z PZ pytają i pytają . Dziesiątki pytań i zniecierpliwienie ;) . I tylko tyle

TuneFORCE 05-07-2019 22:11

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3149117)
z prostego powodu . Ludzie których ślę do szanownego kolegi z PZ pytają i pytają . Dziesiątki pytań i zniecierpliwienie ;) . I tylko tyle

Na razie jest problem z protokołem :evil:
Ale sterowniki od kilku wersji eco blue są już w odpowiednim miejscu i prace trwają :mrgreen:

leszcz 30-07-2019 16:32

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 3149598)
Ale sterowniki od kilku wersji eco blue są już w odpowiednim miejscu i prace trwają

jak tam te prace .... ?

TuneFORCE 30-07-2019 18:15

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Na razie robi się nowe 1.5 :p na 2.0 trzeba czekać

leszcz 05-08-2019 16:33

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 3149598)
problem z protokołem

jakiś "koszmar" z tym Continental SID212 ... oby się szybko połapano co i jak :D

kiler7 15-09-2019 20:53

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Jakieś wieści na temat nowych EcoBlue w Mondeo 2019?

TuneFORCE 16-09-2019 19:53

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Na razie cisza

p.saw 14-10-2019 11:17

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
Ta cisza jest już za długo "cicha" :wink:
Co prawda mam jeszcze chwilę (planuję zakup na początku nowego roku z wyprzedaży rocznika) ale chciałbym się już na coś nastawić czy brać 150HP + chip czy raczej od razu 190HP i może to wystarczy.

leszcz 15-10-2019 21:59

Odp: CHIP Tunning nowych silników ECO_BLUE
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ręczę Ci ,że Grzegorz z Poznania radośnie oznajmi tą oczekiwaną nowinę jak tylko problem będzie rozwiązany . Jak widać jest to dość skomplikowane i na dzień dzisiejszy nie rozwiązane . Trzeba czekać ;)

PRIMANUS 09-11-2019 13:30

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Czy Mondeo 2019 2.0 Ecoblue A8 190 AWD będzie można zawirusować bez obawy o sprzęgło wielopłytkowe sterowane elektromagnetycznie przy tylnim dyfrze, które załącza napęd tył? W Kudze I ford stosował Haldexa. Teraz w Kudze II i Mondeo stosuje system załączania tylnej osi firmy JTEKT. Tu jest chyba inna filozofia sterowania: W Haldexie podczas startu od zera tył zapinany był tylko przy uślizgu kół przednich, a powyżej pewnej prędkości (chyba 50 km/h) był odłączany. W JTEKT - napęd tył załączany jest przy każdym ruszeniu z miejsca nawet bez uślizgu przodu, dodatkowo przy dodaniu gazu, przy każdej prędkości (np 90 km/h), też od razu załącza się na chwilę tył, również w każdym zakręcie i dodaniu w nim gazu też załącza się na chwilę tył.
I tu pojawia się pytanie... Haldex załączał się rzadziej, JTEKT dużo częściej. Sprzęgło wielopłytkowe w tym JTEKT jest w związku z tym dużo bardziej obciążone (praktycznie cały czas pracuje)...
Czy wytrzyma dużo większy moment?
Fakt, że Haldex wytrzymywał nie musi oznaczać, że JTEKT dobrze zniesie chiptuning... Czy jego trwałość nie ucierpi w znacznym stopniu i np po 50 kkm będzie amen...?

I drugi temat... hydrokinetyk A8 - jaki ma limit momentu?
Czy stary hydrokinetyk A6 miał duży zapas pod tym względem?
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba nowa A8 to wersja rozwojowa starej A6?
Nie tak jak w przypadku silników: nowy 2.0 Ecoblue z rodziny Panther to zupełnie nowa konstrukcja nie mająca nic wspólnego ze starym 2.0 TDCi pochodzącym od francuzów

kobrys 14-11-2019 10:38

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3191614)
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba nowa A8 to wersja rozwojowa starej A6?

Z tego co czytalem skrzynia A8 to zupelnie inna konstrukcja - Ford i GM umowili sie na wymiane technologii.
Ford mial przygotowac skrzynie A10 dla pojazdow tylnonapedowych, a drugi producent skrzynie dla pojazdow przednionapedowych i AWD.

GM przygotowal skrzynie dwusprzeglowa-9 biegowa, a ksiegowi i mechanicy forda ja nieco uproscili usuwajac jedno sprzeglo i jeden bieg.

Tutaj link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak naprawde to co my bedziemy widziec jako A8 to fizycznie beda 3 rozne skrzynie. Tak jak bylo z PSem, ktory de facto wystepowal w odmianie 'maly' i odmianie 'duzy'.

Wcale sie nie zdziwie jesli A8 w Focusie i A8 w Mondeo to sa fizycznie dwie rozne konstrukcje albo przynajmniej warianty, a na pewno A8 dla Focusa St 2.3 to już musi być trochę bardziej wytrzymała - jakis mechanik z doswiadczeniem potwierdzi?

kiler7 18-01-2020 23:21

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Jakieś pozytywne wieści o EcoBlue?

heko 19-01-2020 10:55

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał kiler7 (Post 3214530)
Jakieś pozytywne wieści o EcoBlue?

brak

PRIMANUS 26-01-2020 00:53

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał heko (Post 3214603)
brak

Czy przy tuningu silnika możesz podnieść trochę minimalne obroty skrzyni automatycznej na każdym biegu.
Ta skrzynia A8 trzyma (w trybie D) 1500 obr... chyba tylko ze względu na ekologię... wątpię, żeby silnik to lubił...
Kiedy robi się lekko pod górkę... zaczyna rosnąć mocno spalanie chwilowe, a efektu nie ma... skrzynia powinna zredukować, żeby była większa moc i moment pod górkę... a ona męczy ten silnik na za niskich obrotach i tylko żłopie ON, a efektu zero... Gdyby skrzynia trzymała minimalne obroty na każdym biegu 2000 (a nie 1500).. byłoby silnikowi znacznie łatwiej...
Czy można by ustawić tak, żeby każdy bieg miał minimalne obroty 2000... a poniżej redukcja do niższego biegu?

Jeśli nie robiłeś jeszcze takich manewrów z tą nową A8... to czy ćwiczyłeś to już z tymi starszymi A6? Mam nadzieję, że tu będzie podobnie...

kobrys 26-01-2020 14:39

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3217189)
Ta skrzynia A8 trzyma (w trybie D) 1500 obr... chyba tylko ze względu na ekologię... wątpię, żeby silnik to lubił...
Kiedy robi się lekko pod górkę... zaczyna rosnąć mocno spalanie chwilowe, a efektu nie ma... skrzynia powinna zredukować, żeby była większa moc i moment pod górkę... a ona męczy ten silnik na za niskich obrotach i tylko żłopie ON, a efektu zero... Gdyby skrzynia trzymała minimalne obroty na każdym biegu 2000 (a nie 1500).. byłoby silnikowi znacznie łatwiej...

To Twój pierwszy automat? :-)

Tak - niższe obroty to wynik norm i prac optymalizacyjnych sterownika skrzyni biegów (nie tylko zorientowanych na spalanie, ale i na trwałość podzespołów).

Silnikowi raczej takie obroty są obojętne - diesle nie zwykły lubić wysokich obrotów. W traktorach obroty robocze są jeszcze znacznie niższe.

PowerShift na przestrzeni lat też wraz z kolejnymi upgradami softu skrzyni tracił na zakresach obrotów chociaż moim zdaniem to kwestia wyuczenia się operowania pedałem gazu i zrozumieniem filozofii danego sterownika.
W PS kiedy uznaję, że obroty są za niskie wystarczy lekko docisnąć gaz i następuje redukcja. Po odpuszczeniu gazu skrzynia do końca wzniesienia stara się utrzymać niższy bieg.

Zdarzyło mi się też jeździć zmodyfikowanym DSG, które trzymało wyższe obroty i zdecydowanie charakterystyka takiego silnika sprawiała, że był mniejszy komfort akustyczny (wyższe obroty), a przede wszystkim samochód był aż nadto narowisty.

Zaś w wielu mocniejszych samochodach Diesla (3.0 i 4.0) z hydrokinetykami to 1200 obrotów to była taka norma w trybach komfort i zwykłym D. W nowych Audi 3.0TDI automat ma zaprogramowany lag ze względu na normy - to jest dopiero denerwujące... Samochód ze zmienionym sterownikiem to zupełnie inny samochód.

P.S.
Skrzynia A8 nie może trzymać cały czas obrotów 1500rpm bo to nie jest CVT :)

PRIMANUS 26-01-2020 15:38

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał kobrys (Post 3217335)
Tak - niższe obroty to wynik norm (...) Silnikowi raczej takie obroty są obojętne

Zbyt niskie obroty szkodzą silnikowi. To jest duże obciążenie dla układu tłokowo-korbowego.

jeździsz na rowerze ???
prosty przykład - wrzuć sobie przerzutki: z przodu jak największa zębatka, a z tyłu jak najmniejsza zębatka - czyli ustawienie do szybkiej jazdy po płaskim a najlepiej z górki, powoli pedałujesz a szybko jedziesz...

i z takim przełożeniem spróbuj jechać pod górkę... zobaczysz czy dasz rade, co cie boli, jakie są naprężenia ? - tak samo "czuje" się silnik


jazda z niskimi obrotami na wysokich biegach i duszenie silnika gazem sprawia:
1.przeciążenie silnika
2.wzrost spalania oraz temperatury w cylindrach -wieksze prawdopodobienstwo "dmuchnięcia" uszczelki pod głowica i/lub skrzywieniem głowicy
3.ogromne obciazenie dla ukł. tłokowo-korbowego i szybkie zużywanie panewek -nastepstwa to niskie ciśnienie w ukł.smarowania, a z biegiem czasu jego brak...
4.tworzenie sie wiekszej ilosci nagarow w cylindrach -silnik nie "wentylowany" nabiera syfu...
5.zdecydowanie szybsze zużycie sprzęgła....

Cytat:

Napisał kobrys (Post 3217335)
W PS kiedy uznaję, że obroty są za niskie wystarczy lekko docisnąć gaz i następuje redukcja. Po odpuszczeniu gazu skrzynia do końca wzniesienia stara się utrzymać niższy bieg.

W A8 kiedy lekko docisnę gaz skrzynia nie redukuje, tylko pod lekką górkę męczy silnik na dotychczasowych obrotach zwiększając zużycie paliwa i przeciążając silnik.

Cytat:

Napisał kobrys (Post 3217335)
Zaś w wielu mocniejszych samochodach Diesla (3.0 i 4.0) z hydrokinetykami to 1200 obrotów to była taka norma w trybach komfort i zwykłym D.

W takich pojemnościach moment obrotowy jest taki, że silnik pociągnie z "momentu" prawie od samego dołu. Ta 2-litrowa pierdziawka Ecoblue jeszcze z napędem na 4 koła... to zupełnie inna bajka, inna liga (w dół oczywiście).

Cytat:

Napisał kobrys (Post 3217335)
Skrzynia A8 nie może trzymać cały czas obrotów 1500rpm bo to nie jest CVT

Przy jednostajnej jeździe na równej powierzchni trzyma niestety 1500 obr i nie ma z czego przyspieszyć.
Przy jakiejkolwiek małej górce i jeździe na tempomacie aktywnym... jest rzeźnia, bo tempomat dodaje lekko gazu, automat trzyma ten sam bieg, prędkość nie rośnie, spalanie wzrasta mocno, a silnik jest ewidentnie przeciążony.

Czy masz jakiś samochód z tym silnikiem 2,0 Ecoblue w manualu, żeby dokładnie zobaczyć sobie od jakich obrotów silnik "budzi się do życia"? Żeby zobaczyć jaki jest sensowny realny zakres eksploatacyjny obrotów silnika w których silnik już ciągnie (z dołu) i gdzie jest granica kiedy silnik już "puchnie" (z góry)...? Tak się składa, że ja mam i od 3 lat dokładnie go sobie przetestowałem.

Dolna granica nieprzekraczalna to według mnie 1800 obr. Poniżej - tylko dla ekologów lubiących zarzynać silniki, albo tych którzy wierzą że "podpowiadacz" zmiany biegów robi "samo dobro" dla silnika.

W tym aucie z manualem jest tylko podpowiadacz (mogę go zignorować i jechać z obrotami wyższymi o 300-400 obr), ale w aucie z A8 ta skrzynia robi dokładnie to, co "podpowiadacz" sugeruje w aucie z manualem...

Poniżej 1800 obrotów jazda to padaka (np. przy obrotach 1500), a spalanie średnie wychodzi w praktyce ciut większe, niż jeśli trzyma się obroty troszkę wyższe (1800-2000), bo właśnie przy każdym delikatnym przyspieszaniu z powiedzmy 1500 obr... jest długi okres kiedy nic się nie dzieje, a silnik pije dużo więcej, zanim wejdzie w zakres powyżej 1800 obr.

Oczywiście "podpowiadacz" sugeruje żeby załączać wyższe biegi i trzymać silnik na 1500 obr. Tylko że silnik wtedy ani nie jedzie, ani w praktyce nie pali mniej i pożyje oczywiście też krócej.

Ale może o to producentowi chodzi.
Jeśli równocześnie producent zaleca wymianę oleju co 60 tys km... to dla wszystkich chyba jest jasne, czy priorytetem było zdrowie silnika, czy szybka wizyta klienta w ASO w celu zakupu kolejnego auta :p

kobrys 27-01-2020 06:45

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3217352)
Czy masz jakiś samochód z tym silnikiem 2,0 Ecoblue w manualu, żeby dokładnie zobaczyć sobie od jakich obrotów silnik "budzi się do życia"? Żeby zobaczyć jaki jest sensowny realny zakres eksploatacyjny obrotów silnika w których silnik już ciągnie (z dołu) i gdzie jest granica kiedy silnik już "puchnie" (z góry)...? Tak się składa, że ja mam i od 3 lat dokładnie go sobie przetestowałem.

Dolna granica nieprzekraczalna to według mnie 1800 obr. Poniżej - tylko dla ekologów lubiących zarzynać silniki, albo tych którzy wierzą że "podpowiadacz" zmiany biegów robi "samo dobro" dla silnika.

W tym aucie z manualem jest tylko podpowiadacz (mogę go zignorować i jechać z obrotami wyższymi o 300-400 obr), ale w aucie z A8 ta skrzynia robi dokładnie to, co "podpowiadacz" sugeruje w aucie z manualem...

Mam dokładnie takie samo porównanie, ale nie w EcoBlue, a w DW10C 2.0 TDCi 163KM.
Kiedy jeżdżę manualem też uważam, że 1800 obrotów w dół jest nieprzekraczalne jeśli auto ma jeździć dynamicznie i zbierać się z każdego miejsca. Dodatkowo przy 1500 obrotów i przyspieszaniu silnik strasznie wyje, a karoseria wpada w lekkie wibracje.

W teorii przynajmniej automat jest automatem i układ jest skonstruowany w inny sposób. On ma więcej możliwości bo myśli innym torem niż Ty. Kiedy czuje stałe niskie obciążenie pozwala sobie na upshift i trzymanie silnika na niskich obrotach. Kiedy trzeba przyspieszyć, a nie ma czym powinien zrobić downshift.
Jeśli A8 tego nie robi to faktycznie być może warto coś pomyśleć, ale takie czasy chyba nadeszły...

Nie chcę się przemądrzać być może nie jest to problemem w moim PSie chociaż na tym forum było kilkadziesiąt stron już napisane o tym, że PS też nie redukuje podczas jazdy pod górę. U mnie redukuje i być może nie jest to 1800 obrotów by szedł dynamicznie jak z procy...

Jeździłem 1.5 A8 w Focusie i nie miałem takich odczuć jak Ty chociaż muszę przyznać, że skrzynia strasznie mułowato reaguje wręcz z frustrującym lagiem podczas przyspieszania (kickdown-1-2-3-dopiero reakcja). Nie pamiętam bym był zirytowany jakimiś zbyt niskimi obrotami, ale to PB było więc trochę inna charakterystyka (i chyba inna wersja skrzyni A8) i być może zbyt krótki czas na wyłapanie tego.

Podsumowując już musisz szukać raczej kogoś kto trudni się programowaniem sterowników skrzyń biegów, aniżeli CHIPem silnika. Nawet po CHIPie turbo nie będzie wstawać wiele niżej, a skrzynia trzymać obrotów wyżej. Trzeba TCM'a przeprogramować.

PRIMANUS 27-01-2020 07:56

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał kobrys (Post 3217566)
Mam (...) DW10C 2.0 TDCi 163KM

Bardzo żałuję, że ford nie kładzie już starych, dobrych diesli z rodowodem francuskim, tylko jakiś swój nowy wynalazek, który na dzień dobry widzę, że więcej pali w każdych warunkach od diesli francuskich 2.0, ale także od 2.0 TDI :mad:
Cytat:

Napisał kobrys (Post 3217566)
musisz szukać raczej kogoś kto trudni się programowaniem sterowników skrzyń biegów (...) Trzeba TCM'a przeprogramować.

Myślałem, że HEKO też potrafi "skaleczyć" skrzynie automatyczne i robi takie tematy...
Jeśli nie, to znacie jakichś sprawdzonych fachmanów od tych tematów?

heko 27-01-2020 08:45

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
nikt nie robi skrzyń w Fordach :P

PRIMANUS 27-01-2020 14:41

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał heko (Post 3217598)
nikt nie robi skrzyń w Fordach :P

No to jedna wielka dupa :mad:
Ale na chip silnika się pojawię, jak temat będzie rozgryziony
Wiadomo coś... ile czasu to jeszcze może potrwać?

woro_woro 27-01-2020 16:50

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
A macie łopatki przy kierownicy? Da radę nimi zredukować przed manewrem?

smiechu 27-01-2020 16:54

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Tak. Łopatkami można zmieniać biegi.

PRIMANUS 27-01-2020 19:34

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Tak są łopatki... ale nie chodzi o rzadką sytuację wykonywania manewru wyprzedzania, tylko o częstą sytuację jazdy na trasie ze stałą prędkością na tempomacie i pojawiające się małe wzniesienia na trasie...

Jadąc na aktywnym tempomacie i ze skrzynią automatyczną... nie kupujesz tych dwóch drogich elementów, żeby na każdym małym wzniesieniu w trasie ręcznie redukować bieg...
skrzynia automatyczna ma to sama ogarnąć

A jeśli skrzynia nie zrzuca biegu... to mój pomysł na jakieś naprawienie tej sytuacji to przeprogramowanie dolnej granicy obrotów, które skrzynia trzyma na każdym biegu z 1500 obr na około 1800 obr. wtedy silnik nie będzie przeciążony pokonując te wzniesienia na trasie

PRIMANUS 29-01-2020 12:31

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał kiler7 (Post 3214530)
Jakieś pozytywne wieści o EcoBlue?

Cytat:

Napisał heko (Post 3214603)
brak

Jest firma która już robi wirus silnika 2.0 Ecoblue. Niestety w tej w chwili jeszcze nie przez złącze diagnostyczne, tylko trzeba wyjąć sterownik. Będzie to widać w ASO w razie sprawdzania.
Za jakiś czas ma być możliwe zrobienie wirusa przez złącze diagnostyczne, bez wyjmowania sterownika silnika.
Ale jeśli komuś się spieszy... można już teraz :p

kierowcafocusa 29-01-2020 13:17

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
masz wiedzę jak wychodzą te silniki?
właśnie zamawiam auto. poprzednie mk5 2,0tdci 210koni i 475Nm ( seria180)

Fiesta Mk8 ST Line 29-01-2020 13:17

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3217582)
Bardzo żałuję, że ford nie kładzie już starych, dobrych diesli z rodowodem francuskim, tylko jakiś swój nowy wynalazek, który na dzień dobry widzę, że więcej pali w każdych warunkach od diesli francuskich 2.0, ale także od 2.0 TDI :mad:

Myślałem, że HEKO też potrafi "skaleczyć" skrzynie automatyczne i robi takie tematy...
Jeśli nie, to znacie jakichś sprawdzonych fachmanów od tych tematów?

A jakie masz średnie spalanie w mondeo? I przy okazji jaki styl jazdy, czy % miasto trasa, dynamika - tak dla porównania.
Miałem okazję kupić mondeo EcoBlue z A8 w czerwcu 2019 ale w końcu nie zdecydowałem się bo wystraszyłem się właśnie takich historii na zagranicznych forach o jakich piszesz. Wygląda na to że jednak dobrze zrobiłem...
Kupiłem starą konstrukcję silnika DW10 ze starym poczciwym PS i jestem zadowolony zarówno z pracy skrzyni jak i dynamiki i spalania. Oczywiście w miarę jedzenia apetyt rośnie i już myślałem o wirusie, jednak nie udało się na razie tego ogarnąć, bo mimo starego typu silnika jest już jakiś nowy sterownik nie pozwalający na ingerencję o oprogramowanie. Czekam więc też na rozwój sytuacji. Faktem jest że PS w dzisiejszych czasach również trzyma niskie obroty, ale jak ktoś napisał wyżej lekkie klepniecie w gaz natychmiast wywołuje redukcję i trzyma do końca wzniesienia. A jak kogoś drażnią nisko utrzymujące się obroty, to zawsze można przełączyć na S i już trzyma powyżej 2k obr.

heko 29-01-2020 13:38

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3218378)
Jest firma która już robi wirus silnika 2.0 Ecoblue. Niestety w tej w chwili jeszcze nie przez złącze diagnostyczne

gdzie ta firma?
a właściwie bardziej, którym sprzętem, bo tylko od tego zależy czy się da, a nie od firmy tuningującej

PRIMANUS 29-01-2020 14:01

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał kierowcafocusa (Post 3218392)
masz wiedzę jak wychodzą te silniki?
właśnie zamawiam auto. poprzednie mk5 2,0tdci 210koni i 475Nm ( seria180)

słabo niestety: około + 20KM + 40Nm

Bump:
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3218394)
A jakie masz średnie spalanie w mondeo? I przy okazji jaki styl jazdy, czy % miasto trasa, dynamika - tak dla porównania.

Pali jak smok 9-10 litrów. Jazda spokojna. 30% miasto, 70% trasa
Mam AWD - to pogarsza dynamikę :roll: i zwiększa spalanie
skrzynia A8 jest mułem generalnie :evil:

Bump:
Cytat:

Napisał heko (Post 3218401)
gdzie ta firma?
a właściwie bardziej, którym sprzętem, bo tylko od tego zależy czy się da, a nie od firmy tuningującej

Goodhope pod Pleszewem. Jakie ma narzędzia - to ja już nie wnikam. Pewnie tajemnica zawodowa :p

heko 29-01-2020 14:20

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3218415)
Goodhope pod Pleszewem. Jakie ma narzędzia - to ja już nie wnikam. Pewnie tajemnica zawodowa

raczej nie robi :)

PRIMANUS 29-01-2020 14:35

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał heko (Post 3218418)
raczej nie robi :)

dobrze że dodałeś "raczej" :p

heko 29-01-2020 14:39

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3218423)
dobrze że dodałeś "raczej" :p

no to powiem, na pewno :P

PRIMANUS 29-01-2020 14:42

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał heko (Post 3218424)
no to powiem, na pewno :P

No to ja się nie będę sprzeczał, skoro wiesz lepiej :p

heko 29-01-2020 14:44

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3218426)
No to ja się nie będę sprzeczał, skoro wiesz lepiej :p

zazwyczaj wiem lepiej :D

PRIMANUS 29-01-2020 14:50

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał heko (Post 3218427)
zazwyczaj wiem lepiej :D

pycha kroczy przed upadkiem :lol:

heko 29-01-2020 15:23

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3218428)
pycha kroczy przed upadkiem :lol:

to nie pycha, tylko zawodowe doświadczenie, a to mała różnica :P

Fiesta Mk8 ST Line 29-01-2020 21:53

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Heko A mojego dziwoląga już dasz radę ogarnąć? A właściwie obydwa czekają, fiesta i mondeo.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Fiesta Mk8 ST Line 29-01-2020 22:01

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3218415)
słabo niestety: około + 20KM + 40Nm

Bump:



Pali jak smok 9-10 litrów. Jazda spokojna. 30% miasto, 70% trasa

Mam AWD - to pogarsza dynamikę :roll: i zwiększa spalanie

skrzynia A8 jest mułem generalnie :evil:

No to faktycznie sporo. 3 litry więcej to już dużo. I to za co w zamian w stosunku do starszej konstrukcji? Ani nie jest bardziej dynamiczny, ani oszczędny, ani tańszy. Dodatkowo ma adblue. A różni się raptem zderzakiem przednim i pokrętłem na konsoli. To gdzie tu sens się pytam?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

heko 29-01-2020 22:22

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3218571)
Heko A mojego dziwoląga już dasz radę ogarnąć? A właściwie obydwa czekają, fiesta i mondeo.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Fieste Ok :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.