Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149962)

Piotruchor 04-02-2012 17:30

Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Pewnego dnia nie mogłem zapalić. No dobra, duży mróz, aku 5-lat... pojechałem i kupiłem nowy. Nowy szybciutko zaczął słabnąć. Pojechałem reklamować. Facet zaczął cierpliwie wszystko sprawdzać. Okazało się że po wyłączeniu wszystkiego, prąd jaki wychodzi z akumulatora to od 1,2 do 2,1A!! LUDZIE, TO AUTO TO JAKIŚ BUBEL! Przecież po 10 godzinach pojemność jaka ubędzie z akumulatora to od 12Ah do 21Ah!! Po jednej-półtorej doby nie będę w stanie uruchomić auta choćby pod maską był akumulator atomowy! Czy ktoś miał taki problem????? Co pobiera taki prąd i po co?

maciaba 04-02-2012 18:16

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
O bosz, kolejny który uważa, że to ford i dlatego tak jest. Akurat prąd występuje wszędzie wokół nas i nieważne czy to ford bmw czy audi.

Proste, weź podłącz miernik na wyłączonym samochodzie, i sprawdzaj, co pobiera prąd. Może radio robi zwarcie? Może jakaś żaróweczka? Alarm? CB? Instalacja dodatkowa, która sam zamontowałeś?

Serv 04-02-2012 19:02

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Proponuje odpinać bezpieczniki , to najprostszy sposób znalezienia źródła pożeracza prądu. Może to być nawet alternator ( uszkodzona dioda i pobiera sobie)

tomczers 04-02-2012 23:00

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
A jaki prąd powinien być pobierany w MK2 przy wyłączonym i zamkniętym samochodzie? U mnie w wersji GHIA, gdzie po zamknięciu aktywuje się tylko alarm, jest pobierane 0.1 do 0.12 A. Czy to jest w normie?

Pytam, ponieważ auto regularnie rozładowywało mi poprzedni akumulator, stojąc kilkanaście dni w garażu i chciałbym uniknąć tego problemu z nową baterią:027:

DDiablo 04-02-2012 23:06

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
norma to jakieś 0.05A czyli 50mA

tomczers 04-02-2012 23:17

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Dzieki za szybką odpowiedz DDiablo. U mnie prąd jest 2.5 razy większy niż w normie :(

Co ja mogę z tym zrobić oprócz wyjazdu do elektryka? Jest jakiś łatwy sposób pomierzenia/inwestygacji powodu, dla którego u mnie pobiera 120mA?

czarli7602 04-02-2012 23:27

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
u mnie po 2 dniach nie jeżdżenia akumulator był rozładowany do zera.podjechałem do elektryka,okazało sie że radio z dvd pobiera cały czas prąd

DDiablo 05-02-2012 09:30

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Wyjmujesz bezpieczniki i sprawdzasz co kradnie prąd :)

KrisW 05-02-2012 13:48

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Jeszcze radzę sprawdzić po ok 30 minutach po zamknięciu auta, wtedy systemy przechodzą w stan uśpienia. Wcześniej wynik jest niemiarodajny.

tomczers 06-02-2012 09:15

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Sprawdzę jeszcze 30min po zamknięciu auta.

Jeśli pobierany prąd przy zamkniętym samochodzie utrzyma się na poziomie powyżej 100mA i znajdę bezpiecznik, który obniży pobór prądu, to w jaki sposób zamapuję ten bezpiecznik na konrektne urządzenie?
Powinienem wtedy włączyć stacyjkę i sprawdzić, co przestało działać, czy posługiwać się schematem elektrycznym?

Zadaje prawdopodobnie proste pytania dla zaawansowanych użytkowników na forum, jednak odpowiedzi na nie pozwolą się wiele nauczyć osobom z dużą ciekawością elektryki samodowej, takim jak ja :) Z góry dziękuję za odpowiedzi.

deku 06-02-2012 09:34

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał tomczers (Post 1778858)
to w jaki sposób zamapuję ten bezpiecznik na konrektne urządzenie?

No to chyba bezpieczniki są opisane (pewnie zawęzisz obszar poszukiwań).

To ja zadam pewnie najbanalniejsze z banalnych pytań. Jak się wpiąć miernikiem, żeby sprawdzić ile pobiera prądu:
1) w spoczynku (samochód nieodpalony)
2) gdy samochód odpalony
3) jak sprawdzić alternator...

Piotruchor 06-02-2012 12:28

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
no właśnie.......... widzę że bez elektryka się nie obędzie. Cóż z tego że wyselekcjonuję bezpiecznik, jak tylko dowiem się który to obwód, a auto dalej będzie zepsute. Poza tym jeśli to np.dioda w alternatorze, to co ja zrobię bez elektryka z tym alternatorem? A jak się dowiem że to coś w ECU? Kupa i tyle. Poradzić se mogę jak przekaźnik albo żarówka będą do wymiany, ale do innych usterek to za cienki bolek ze mnie.... :( mam tylko nadzieję że to rzeczywiście jakaś popierdółka......

sp9wlc 06-02-2012 12:30

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał Piotruchor (Post 1777612)
. Okazało się że po wyłączeniu wszystkiego, prąd jaki wychodzi z akumulatora to od 1,2 do 2,1A!! LUDZIE, TO AUTO TO JAKIŚ BUBEL! Przecież po 10 godzinach pojemność jaka ubędzie z akumulatora to od 12Ah do 21Ah!! Po jednej-półtorej doby nie będę w stanie uruchomić auta choćby pod maską był akumulator atomowy! Czy ktoś miał taki problem????? Co pobiera taki prąd i po co?

Jakie kolwiek tłumaczenie temu człowiekowi co nalezy zrobić nie da najmniejszego rezultatu, jemu poprostu zepsół się FORD i tyle.

sp9wlc 06-02-2012 12:32

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał Piotruchor (Post 1778985)
no właśnie.......... widzę że bez elektryka się nie obędzie. Cóż z tego że wyselekcjonuję bezpiecznik, jak tylko dowiem się który to obwód, a auto dalej będzie zepsute. Poza tym jeśli to np.dioda w alternatorze, to co ja zrobię bez elektryka z tym alternatorem? A jak się dowiem że to coś w ECU? Kupa i tyle. Poradzić se mogę jak przekaźnik albo żarówka będą do wymiany, ale do innych usterek to za cienki bolek ze mnie.... :( mam tylko nadzieję że to rzeczywiście jakaś popierdółka......

świete słowa, przynajmniej sobie krzywdy nie zrobisz, ja jak nie czuję sie na siłach to mnie koniami do roboty nie zagonisz, np kafelek nigdy nie położę,

KrisW 07-02-2012 06:45

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał deku (Post 1778871)
To ja zadam pewnie najbanalniejsze z banalnych pytań. Jak się wpiąć miernikiem, żeby sprawdzić ile pobiera prądu:
1) w spoczynku (samochód nieodpalony)
2) gdy samochód odpalony
3) jak sprawdzić alternator...

1. Szeregowo między klemę i akumulator - podłączyć miernik i zdjąć jedną klemę.
2. jw. - ale raczej nie potrzeba badać. (Badamy prąd)
3. Równolegle między stykami akumulatora. (badamy napięcie)

maciaba 07-02-2012 12:38

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Generalnie nie radzę mierzyć prądu podczas odpalonego silnika, chyba, że masz miernik o dopuszczalnym zakresie do 250A, to wtedy śmiało.

tomczers 07-02-2012 22:28

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 1779490)
1. Szeregowo między klemę i akumulator - podłączyć miernik i zdjąć jedną klemę.
2. jw. - ale raczej nie potrzeba badać. (Badamy prąd)
3. Równolegle między stykami akumulatora. (badamy napięcie)

ad.2 -- nie mierzymy, nie warto ryzykować miernika -- prąd startowy silnika jest bardzo duży
ad.3 -- powinno być 14.4V przy odpalonym motorze -- poprawcie mnie jeśli się mylę

Rafał A.(antek) 07-02-2012 23:37

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
jak bedziesz mial jaki bezpiecznik to pomozemy naprowadzic cie co.

sp9wlc 08-02-2012 04:42

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
w samochodzie średnio to ok 3 km kabli, któryś mógł sie uszkodzić tymbardziej teraz na mrozie, dodatkowo w samochodzie jest kikla/kilkanaście a czasem nawit wiej urządzeń elektrycznych które tez mogły się uszkodzić. Dobrze Antek radzi, sprawdz który tyle prądu pobiera a resztę pomoże forum nie rzadko "zawodowców"

KrisW 08-02-2012 09:38

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał tomczers (Post 1780143)
ad.2 -- nie mierzymy, nie warto ryzykować miernika -- prąd startowy silnika jest bardzo duży

A po co mierzyć prąd rozruchowy? W sumie może to dać jako taki pogląd o stanie rozrusznika. Jednak wtedy raczej powinno się mierzyć miernikiem cęgowym. Chyba że przez bocznik, ale wtedy dużo zabawy jest. Normalnie to raczej nie ma miernika który by wytrzymał pomiar prądu rozruchowego. W pytaniu było jednak o prądzie spoczynkowym. Więc jak najbardziej powinno się go zmierzyć po 30 minutach od zamknięcia auta.

eclipse 09-02-2012 11:33

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 1780259)
A po co mierzyć prąd rozruchowy? W sumie może to dać jako taki pogląd o stanie rozrusznika. J

Ostatnio wojowałem z prądami w Nexi .akumulator naładowany -kręcił ale tak jakoś mułowato po kilku dniach na mrozie rozładowany .postanowiłem go wyjąć i rozebrać okazało się że wysypało się z niego pół szklanki syfu smarowanie było b. gęste i dlatego stawiał opory do tego miał b. krótkie szczotki. złożyłem ,wymieniłem szczotki przesmarowałem lekko smarem zmieszanym z olejem żeby nie gęstniał za mocno .Teraz podczas rozruchu aż chce się wyrwać tak pięknie kręci i akumulator nie siada .Wracając do uciekającego prądu to b. ważne jest MASA.Podokrecaj wszędzie .

Piotruchor 13-02-2012 12:41

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
No i wyjaśniło się. PROSZĘ PAŃSTWA, TO ROZRUSZNIK. Miałem w życiu 6 aut, ale jeszcze się z tym nie spotkałem. Rozrusznik jakimś sposobem robił zwarcie i stąd to wszystko. Rozrusznik oddałem do regeneracji. Teraz osobiście zmierzyłem prąd, i po 30 minutach płynie 0,012A = 12mA!. To świetny wynik. Pozdrawiam wszystkich.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.