Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana hamulców - jakie bębny i tarcze + klocki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233847)

Lukaszwafka 04-09-2009 14:05

Klocki i tarcze.
 
Witam.

Proszę o radę. Jestem zmuszony z powodu przebiegu i stopnia zużycia do wymiany tarcz hamulcowych przednich. Z nimi muszę wymienić klocki bo się kończą. Do tej całej zabawy chciałbym dołożyć jeszcze wymianę płynu hamulcowego. Proszę zatem o radę. Jakie tarcze i klocki, oraz jaki płyn. Chciałbym coś dobrego (zaznaczam od razu nie sportowego ). Myślałem nad oryginałami, ale nie wiem może jest coś lepszego i nie koniecznie droższego

Podobnego tematu nie mogę znaleźć na forum więc napisałem lecz jak źle szukałem to przepraszam.

Pozdrawiam

heon 04-09-2009 15:17

Odp: Klocki i tarcze.
 
Myślę ze tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] znajdziesz Informacje Co do najważniejszych elementów. Płyny hamulcowe są raczej jednej klasy muszą spełniać normy.

pawello99 04-09-2009 15:19

Odp: Klocki i tarcze.
 
Witam - źle szukałeś:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hildegard 04-09-2009 18:22

Odp: Klocki i tarcze.
 
Ja bylem z orginalow b.zadowolony ,lecz jak wymienialem z przodu to zamontowalem tarcze Brembo i klocki ATE ,nie mam zadnych problemow.
Z tylu zmienialem tylko klocki ,na Ferodo i tez sa dobre.

bargus 05-09-2009 00:58

Odp: Klocki i tarcze.
 
Zestaw tarcze brembo+ klocki ferodo premier - zdecydowanie polecam bo sam takie założyłem i jestem bardzo zadowolony.

kaka 05-09-2009 07:45

Odp: Klocki i tarcze.
 
Cytat:

Napisał bargus (Post 1238863)
Zestaw tarcze brembo+ klocki ferodo premier - zdecydowanie polecam bo sam takie założyłem i jestem bardzo zadowolony.

potwierdzam, też miałem w MK1 - dobra cena i jakość

pzdr

John691 11-03-2010 12:27

jakie klocki hamulcowe
 
WITAM !!!!!!!!!!
Przyszedł czas wymiany klocków na tylnej osi w mojej Foczce.
Jakie klocki polecacie- prócz tych oryginalnych z Motocrafta???
Może jakieś namiary na tanie , dobre zamienniki ???
POZDRAWIAM

sulim 11-03-2010 18:06

Odp: jakie klocki hamulcowe
 
TRW - dobry stosunek ceny do jakości,. Ja używam i nie narzekam :)

bargus 12-03-2010 00:21

Odp: jakie klocki hamulcowe
 
Ferodo premier- mam na przedniej osi- dobre klocki.

galowy 12-03-2010 05:49

Odp: jakie klocki hamulcowe
 
Foka, jaki większość samochodów hamuje mocniej przodem niż tyłem, dlatego moim zdaniem na tył nadają się nawet harty

pasterz18 31-10-2011 22:40

Jakie tarcze i klocki wybrać?
 
Witam ekspertów,
niebawem czeka mnie wymiana tarcz i klocków hamulcowych (przód i tył) w moim Focusie. Mam prośbę o pomoc w dobrze dobrego aczkolwiek umiarkowanego w cenie sprzętu. Rozeznając temat na allegro zauważyłem, że tarcze do przodu można dostaw już od 80 zł komplet (firma HART) do ok 150zł (BOSH), podobne rozbieżności pojawiają się w komplecie do tyłu. Proszę o pomoc i z góry dzięki za cenne wskazówki.

Dla przykładu zamieszczam poniższe linki, że sprzętem który mnie zainteresował:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TOMAS 01-11-2011 08:32

Odp: Jakie tarcze i klocki wybrać?
 
Temat zamykam, podobny był

Proszę się dopisać do istniejącego

bobuniek 30-12-2013 01:47

Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Witam, zakupilem nowe klocki na przod TRW i przetoczylem tarcze bo byly zwichrowane, no i okazalo sie ze teraz bije tylko polowe mniej, a nie chce by w ogole bily i pytanie, czy moge zalozyc klocki ktore maja moze 500km na nowe tarcze? Szkoda mi kupowac nowe klocki, skoro juz mam.

A i jakie jest prawdopodobienstwo ze mam krzywa piaste i po przetoczeniu momentalnie skrzywila tarcze? Bo na poczatku ciezko bylo sprawdzic bicie bo docieralem klocki, teraz czuje wyraznie.

galowy 30-12-2013 05:13

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze.
 
przede wszystkim wyczyść piastę i jarzmo przed montażem. Trzpienie prowadzące też warto poczęstować szczotką drucianą.
Pozdrawiam

dkrystian 30-12-2013 07:11

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze.
 
O ile klocki nie zostały zabrudzone czymś tłustym śmiało możesz kolego zamontować do nowych tarcz. Warto pamiętać o lekkim przytarciu brzegów, zwłaszcza jeśli montujemy na stare tarcze.

bobuniek 30-12-2013 12:34

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze i biją dlaczego ?
 
No ok, teraz wybor tarczy.
Textar 240zł kpl.
Zimmermann 279zł kpl.
Meyle 184zł kpl.

+ Klocki TRW które zostawie prawie nowe

Wiem ze temat poruszany, ale nigdy nie padla taka jednoznaczna odpowiedz, mam do wyboru te trzy firmy.

Tomaszstn 30-12-2013 15:56

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Bierz zimmermanna, bardzo dobre tarcze. Klocki przetrzyj na papierze ściernym i spokojnie zakładaj ;)

yaarofox 30-12-2013 22:35

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
mam mikode (kpl. ok.180zł) nie narzekam-rzadnego bicia itp. mikoda robi dla brembo

bobuniek 31-12-2013 06:03

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Akurat brembo nie bardzo, duzo osob chwali i narzeka, a ja nie chce sie bawic w loterie, mialem w mondeo i tragedia, pokrzywily sie. Wiem ze mogla to nie byc ich wina, ale zakladajac brembo i mikode bede mial stresa :-) Mysle czy nie wziac textara, 120zl za sztuke to nie jest zle i sklep mam ulice dalej od domu.

Basra 31-12-2013 15:08

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Witam

Jeśli mam Tobie doradzić to,tarcze które mają bicie nie przetacza się,tylko się złomuje.Sprawdz powierzchnię styku tarcza-piasta,musi być idealnie czysta.Zamontuj czujnik zegarowy 1 cm poniżej zewnętrznej krawędzi i sprawdz bicie,jeżeli przekracza 0.05 mm, to możesz te tarcze jeszcze próbować przekładać o jedną szpilkę dalej, itd. i robić pomiar i sprawdzić miejsce gdzie wskazanie jest najmniejsze.Jeżeli bicie jest większe niż 0,05,to będzie oznaczało że się nie nadają do jazdy, bo będą drgania na kierownicy,podczas hamowania.Im cieplejsza tarcza hamulcowa tym większe bicie.Jeszcze jedna sprawa,mogą być krzywe piasty.Powierzchnia idealnie czysta,pomiar po zewnętrznej krawędzi,maksymalne bicie piasty 0,03 mm.Jeżeli wartość jest większa to musisz tą piastę wymienić na nową i oczywiście oryginał.

pozdrawiam

bobuniek 31-12-2013 15:45

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Rozumiem ze sie zlomuje, tylko przetoczenie za 30zl jest kuszace, nie powodzi mi sie. A co do czujnika zegarowego to chetnie, ale go nie posiadam, tarcze bede wymienial sam, trudne to nie jest, mam nadzieje. A jesli chodzi o piaste to wyczyszcze dokladnie. Chyba ze dostane jakis tani czujnik zegarowy, tylko gdzie.

Deryll 31-12-2013 16:40

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Bierz Zimmermana albo ATE, nie żałuj grosza na hamulce.

bobuniek 08-01-2014 12:54

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Tarcze bija na 0,05 a piasta w ogole, wiec wymieniam tarcze, tylko o jakiej gradacji wybrac papier scierny by przetrzec klocki?

Tomaszstn 08-01-2014 12:58

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
80, 100 większego znaczenia to nie ma bo i tak po przejechaniu 200-300km dotrą się ;)

bobuniek 08-01-2014 16:11

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Jakie moze byc bicze tarczy? Bo czytalem ze niby 0,15mm ale to poltorej obrotu miernika zegarowego, cos sporo, ja mialem 0,05mm a piasta max 0,01 i to nawet nie, co prawda sprawdzalem tylko lewe kolo, ale przy wymianie tarcz sprawdze druga piaste. A i czy 0,01 to jeden jakby odcineczek na mierniku zegarowym?

Dlugi1 08-01-2014 16:57

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Nie mam pojęcia jaki zegar posiadasz. Na tarczy czujnika powinna byc podana wartość jednej działki.
Coś w ten deseń: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pod osią wskazówki masz podaną wartość działki a poniżej jeszcze zakres pomiarowy.
Może być też tak: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
po lewej dokładność po prawej zakres.

bobuniek 08-01-2014 19:52

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
No to mam 0,01 wiec bicie tarczy 0,05 to wtedy jaki jest max bicia?

Dlugi1 09-01-2014 07:18

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Różnie różni producenci podają. Generalnie 0.05mm jest dopuszczalnym wynikiem.

Basra 09-01-2014 22:16

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Witam

Jedna kreska to 0.01 mm.Pomiar robisz gdy tarcza jest skręcona z piastą.Gdybyś oddzielnie zrobił pomiar, np.samej piasty z przykładowym biciem 0.02 i to samo z tarczą z biciem np. 0.02 to po skręceniu tarczy z piastą będziesz miał bicie 0.04.Wartość 0.05 jest wartością graniczną.Postaraj się aby wartość bicia była jak najmniejsza,przekładając tarczę na szpilkach i wykonując pomiar.Znajdz takie miejsce, gdzie bicie jest najmniejsze.

pozdrawiam

bobuniek 10-01-2014 12:30

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Dzieki za pomoc, wymienilem tarcze zostawiajac klocki, tylko papierem sciernym wygladzilem krawedzie i troche zdarlem powloke, dotra soe mam nadzieje do nowej tarczy, a co do bicia, to piasty nie mialy nawet 0,01mm, wiec kamien z serca a tarcze, lewa 0,05 a prawa cos kolo 0,09mm juz sie nawet dobrze nie przygladalem, teraz mam textara, zobaczymy :-)

bobuniek 16-01-2014 16:53

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Mam jeszcze pytanie, zrobilem okolo 80km na nowych tarczach i na jednej mam taki rowek po srodku, ale cieniutki, plytki. To normalne ze moze sie takie cos zrobic? czy pokruszyl sie klocek i niszczy tarcze? Wiem ze rowki sa niewskazane, ale to jest jeden cienki. Tarcza powinna byc idealnie gladka?

Fulara 16-01-2014 18:29

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
zadnego rowka byc nie powinno

Basra 16-01-2014 20:14

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Witam

Często widzi się zarysowania na tarczach hamulcowych.Rysę może spowodować np. malutki kamyk, który utknie między klockiem a tarczą w trakcie hamowania i przerysuje ją.Nie przejmuj się tym.Też w moim mam zarysowania.Na wiele rzeczy nie mamy wpływu.

pozdrawiam

Rafał A.(antek) 16-01-2014 23:52

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
moze tez byc wada w klocku i rysuje.

Ja doswiadczalnie założyłem tarcze KRAFT do siebie, zobczymy co będzie :)

scrash 05-04-2014 14:22

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2140948)
moze tez byc wada w klocku i rysuje.

Ja doswiadczalnie założyłem tarcze KRAFT do siebie, zobczymy co będzie :)

No i jak tam komplecik Krafta się sprawuje ? bo mam zamiar zamówić sobie komplecik z tej firmy na tył.

Rafał A.(antek) 12-04-2014 09:37

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
w jeżdzie miejskiej tarczom nic nie jest, autostrady jeszcze nie widziały

pwojtasiak 07-09-2015 10:07

Jakie hamulce na tyle?
 
Witam,

Mam auto Ford Focus MK1 benzynowy rok. prod. 02.12.2004, 74 kW, 1596 cm3, sedan, silnik 16v.

Jakie hamulce są zamontowane w tym aucie? Bębny czy klocki i tarcze z tyłu?

Piszczy mi niemiłosiernie przy hamowaniu, ale nowe tarcze i klocki na przodzie wymieniłem już 3 miesiące temu.

Ktoś wie od czego mogą zależeć piski przy hamowaniu?

Poza tym czy po numerze pojazdu można dopasować części do tego auta. Żebym wiedział co kupić?
:(

juri2069 07-09-2015 10:22

Odp: MK1 2004 1.6 16V benzyna - jakie hamulce na tyle
 
Wystarczy że popatrzysz żeby się dowiedzieć czy masz bębny czy tarcze a żeby kupić coś w sklepie to idziesz i mówisz jakie masz auto i Ci wszystko dobiorą

weuek 07-09-2015 10:23

Odp: MK1 2004 1.6 16V benzyna - jakie hamulce na tyle
 
A gdzie masz to auto? Nie masz dostępu do tylego koła i nie da się zobaczyć przez otwór w kołpaku/feldze czy tarcza czy bęben? Niemożliwe.

Zdalnie stawiam na bębny, bo ford bardzo skąpi tarcz na tył do słabszych modeli.

jarhel74 08-09-2015 18:38

Odp: Jakie hamulce na tyle?
 
Niekoniecznie- ja mam 1.4 i tarcze z tyłu.Jak kupowałem klocki to facet aż ze sklepu wyszedł popatrzeć, bo mi nie wierzył i myślał ,że farmazony gadam.
A piszczeć może i przód. To że zmienione niedawno klocki i tarcze o niczym nie świadczy. Mogłeś kupić coś kiepskiego, a mogłeś i sam się do tego przyczynić hamując ostro przed "ułożeniem" się klocków.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.