Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] światła do jazdy dziennej po montażu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151828)

fanatyk81 25-02-2012 15:57

światła do jazdy dziennej po montażu
 
5 załącznik(i)
zamontowalem (a raczej Panowie z Forda to zrobili ze wzgledu na gwarancje auta) w miejsce swiatel halogenowych takie oto swiatla do jazdy dziennej. fordowskie ramki+swiatla z allegro pasujace idealnie w miejsce halogenow.
pozdrawiam
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Andrzej_K 26-02-2012 06:35

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1790091)
zamontowalem (a raczej Panowie z Forda to zrobili ze wzgledu na gwarancje auta) w miejsce swiatel halogenowych (...)

http://img828.imageshack.us/img828/2936/imag1183c.jpg


Hehe, cwaniaki z ASO. A na co miałbyś stracić gwarancję po samodzielnym zamontowaniu świateł? Jeśli już, to na instalację elektryczną. Reszta samochodu powinna być objęta gwarancją.

Wczoraj na TVN turbo coś wspominali W jakimś reportażu, że niedawno wszedł przepis unijny, że nie ma konieczności robienia przeglądów gwarancyjnych w ASO. Można to robić na innych stacjach. (czyt. tańszych)

Oto moje światła. Jak u Ciebie oni podłączyli? Gasną/wyłączają się po włączeniu postojówek czy świateł mijania?

http://img141.imageshack.us/img141/3193/p1020908a.jpg

fanatyk81 26-02-2012 06:58

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Gasna po wlaczeniu pozycyjnych. Do zamontowania musieli prawie zdjac zderzak. Zamontowali tez porzekaznik bo mimo automatu kt maja sawiatla cos nie bardzo dzialaly i elektryk zwalil wine na inteligentne ladowanie miejscami powyzej 15V. Suma sumarum aso zrobilo, ja jestem czysty i gwarancja na elektryke tez sie nie przejmuje.

mr_swistak 26-02-2012 09:39

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
a ile skasowali... myślę o takich w c-max (nowym)

fanatyk81 26-02-2012 10:35

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał mr_swistak (Post 1790425)
a ile skasowali... myślę o takich w c-max (nowym)

Zalozenie swiatel z wymiana opon 300pln. Ramki, ledy i sruby byly moje

Rob^ 26-02-2012 10:39

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1790091)
zamontowalem .... w miejsce swiatel halogenowych...

... żeby tylko jakiś krawężnik nie chciał mandatu pisać za jazdę na halogenach w dzień ;)

fanatyk81 26-02-2012 10:58

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
przykucnie na kolano i zobaczy odpowiednie literki na kloszach;)

Rob^ 26-02-2012 11:07

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
... oj jak już go na kolana powalisz to na pewno będzie szukał dalej ;) ... aż znajdzie krótszy o 3cm niż przewidują normy unijne bandaż w apteczce ;)

Andrzej_K 26-02-2012 11:11

Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1790369)
Gasna po wlaczeniu pozycyjnych.

To dobrze.


Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1790369)
(...) Zamontowali tez porzekaznik bo mimo automatu kt maja sawiatla cos nie bardzo dzialaly i elektryk zwalil wine na inteligentne ladowanie miejscami powyzej 15V. (...).

Niepotrzebnie. One tak mają. Po jeździe (ładowaniu akumulatora) i wyłączeniu silnika świecą jeszcze jakiś czas aż napięcie spadnie do odpowiedniego poziomu. Raz jest kilka a raz kilkanaście sekund.

Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1790465)
przykucnie na kolano i zobaczy odpowiednie literki na kloszach;)

Nie kucaj. Przecież masz homologację:
http://img32.imageshack.us/img32/9968/homologacja.jpg

fanatyk81 26-02-2012 11:21

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 1790479)
To dobrze.




Niepotrzebnie. One tak mają. Po jeździe (ładowaniu akumulatora) i wyłączeniu silnika świecą jeszcze jakiś czas aż napięcie spadnie do odpowiedniego poziomu. Raz jest kilka a raz kilkanaście sekund.

Bylo tak- zamontowal to bez przekaznika jak ladowanie bylo w okolicach 14,2-14,5V to po wlaczeniu pozycyjnych swiatel ledy gasly. bylo wiec ok. Natomiast gdy ładowanie wzroslo do ponad 15V zaczynaly swiecic od nowa ledy pomimo wlaczonych swiatel pozycyjnych(swiecily i te i te). Stad pomysl na przekaznik.
Potem jeszcze okazalo sie ze jedna z lamp jest uszkodzona i musialem je wymienic(objawialo sie to miganiem obu lamp)

Andrzej_K 27-02-2012 05:38

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1790486)
(...)Natomiast gdy ładowanie wzroslo do ponad 15V (...)

To powinien zająć się tym nadmiernym ładowaniem. Nie powinno przekraczać 15 V. Nie jest ono dobre dla akumulatora.

fanatyk81 27-02-2012 12:23

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 1790984)
To powinien zająć się tym nadmiernym ładowaniem. Nie powinno przekraczać 15 V. Nie jest ono dobre dla akumulatora.

takie ładowanie w tym modelu jest normą

wrzoch 03-03-2012 19:59

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1791097)
takie ładowanie w tym modelu jest normą

Śmiem się nie zgodzić. Ostatnio miałem małą awarię alternatora i jeździłem duuużo z podpiętym Torque przez ELMa. Tam jest taka fajna kontrolka, na której możesz przebieg wartości z ostatnich 9 sekund obserwować, dodatkowo zapamiętuje wartości minimalne i maksymalne z całego przebiegu. NIGDY nie przekroczyło 14,8V (mówię o sytuacji po naprawie, przed bardzo nie doładowywał - spalona część mostka prostowniczego).

Andrzej_K 04-03-2012 05:05

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1793896)
Śmiem się nie zgodzić. (...)

Też się nie zgadzam, ale nie chciałem dyskutować.

Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1793896)
NIGDY nie przekroczyło 14,8V (...)

I tak być powinno. Nie pamiętam dokładnie, ale napięcie w czasie ładowania/pracy silnika powinno wynosić w granicach 14,5 V - 14,8V. Te powyżej 15 V jest wręcz szkodliwe dla wszelkich odbiorników.

sunnyluk 29-10-2012 09:23

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Odkopię trochę temat, bo chciałbym również w swoim MK3 zamontować takie LEDy w miejsca przeznaczone na halogeny.

Co muszę kupić, aby mieć komplet, który przekażę ASO do montażu? Wystarczą same światła i te "klosze" czarne lub chromowane, które są przy halogenach w mk3?

stilo_kielce 08-11-2012 20:38

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1790091)
zamontowalem (a raczej Panowie z Forda to zrobili ze wzgledu na gwarancje auta) w miejsce swiatel halogenowych takie oto swiatla do jazdy dziennej. fordowskie ramki+swiatla z allegro pasujace idealnie w miejsce halogenow.
pozdrawiam

Super. Też miałem tak robić

Bump:
Cytat:

Napisał fanatyk81 (Post 1791097)
takie ładowanie w tym modelu jest normą

Dokładnie, jak zapotrzebowanie przedniej ogrzewanej szyby to "tylko" 1000W, tylnej 500W itp. Musi być takie ładowanie, przy całej tej elektronice w aucie

Jedrek2k 15-01-2013 22:04

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Widać, że zastosowane przez Ciebie LEDy mają identyczne wymiary jak oryginalne halogeny, ale chciałbym zapytać, czy w komplecie był również sterownik do tych lamp? Czy mógłbyś zamieścić skan instrukcji montażu dołączonej do tych świateł?
Obecnie również interesuję się tematem i również uważam, że miejsce na halogeny jest idealnym miejscem montażu - jeśli oczywiście nie ma halogenów :-)
Ewentualnym problemem może być jakość tychże świateł i diód LED. Czy możesz coś napisać na temat trwałości Twoich świateł.
Ponieważ minęło trochę czasu od pierwszego postu chciałbym podpowiedzieć, że pojawiły się gotowe zestawy świateł dziennych produkowane przez firmę NSSC wbudowane w trójkątne atrapy wlotów powietrza w zderzaku.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja myślałem o zamontowaniu okrągłych świateł firmy NSSC 510 HP w dokupionych oryginalnych maskownicach halogenów, ale trzeba by wymyślić jak je dobrze zamocować. Zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.
Lampy dedykowane to koszt 460 zł, a okrągłe LEDy 160 zł plus obudowy 150 zł plus zabawa z zmocowaniem.
Czy ktoś może montował takie światła (dedykowane bądź okrągłe NSSC) i mógłby się podzielić jakimiś zdjęciami i wrażeniami z użytkowania?

fanatyk81 16-01-2013 10:47

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Jedrek2k (Post 1939566)
Widać, że zastosowane przez Ciebie LEDy mają identyczne wymiary jak oryginalne halogeny, ale chciałbym zapytać, czy w komplecie był również sterownik do tych lamp? Czy mógłbyś zamieścić skan instrukcji montażu dołączonej do tych świateł?
Obecnie również interesuję się tematem i również uważam, że miejsce na halogeny jest idealnym miejscem montażu - jeśli oczywiście nie ma halogenów :-)
Ewentualnym problemem może być jakość tychże świateł i diód LED. Czy możesz coś napisać na temat trwałości Twoich świateł.
Ponieważ minęło trochę czasu od pierwszego postu chciałbym podpowiedzieć, że pojawiły się gotowe zestawy świateł dziennych produkowane przez firmę NSSC wbudowane w trójkątne atrapy wlotów powietrza w zderzaku.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja myślałem o zamontowaniu okrągłych świateł firmy NSSC 510 HP w dokupionych oryginalnych maskownicach halogenów, ale trzeba by wymyślić jak je dobrze zamocować. Zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.
Lampy dedykowane to koszt 460 zł, a okrągłe LEDy 160 zł plus obudowy 150 zł plus zabawa z zmocowaniem.
Czy ktoś może montował takie światła (dedykowane bądź okrągłe NSSC) i mógłby się podzielić jakimiś zdjęciami i wrażeniami z użytkowania?

jezdze przeszlo rok i nie ma problemow. schematu nie mam wiec nie pomoge
to link do aukcji z ktorej to kupiwalem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] sterownik jest wbudowany wa lampy wiec nie potrzeba przekaznika. swieca jasno wyraznie widac auto z daleka wiec jesli chodzi konkretnie o ten model to jak najbardziej polecam.

boncio 16-01-2013 15:49

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
1 załącznik(i)
Jakos tak nie podchodzą mi te NSSC jako 4 osobne diody. I jak ktoś ma Titanium, to dochodzi lakierowanie plastiku.
A ja znalazłem taki fajny patent - swiatła dzienne i halogeny w jednym. Więc nie trzeba rezygnować z halogenów :) Cena to niestety 730PLN.

Duuuzy 16-01-2013 21:36

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Ja myślę o takich, ale cena trochę wyrywa z butów ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
@boncio, gdzie znalazłeś te "dwa w jednym"? :)

jaskół 17-01-2013 07:56

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Ja zastanawiam się nad takimi - czy ktoś juz montował u siebie ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może ktoś widział dedykowane do C-Maxa ?

ddzilins 17-01-2013 08:17

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Duuuzy (Post 1940254)
@boncio, gdzie znalazłeś te "dwa w jednym"? :)


Są oczywiście na alledrogo...wystarczy wpisać w wyszukiwarce "focus drl".

Coneks 17-01-2013 11:12

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał jaskół (Post 1940357)
Ja zastanawiam się nad takimi - czy ktoś juz montował u siebie ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może ktoś widział dedykowane do C-Maxa ?

Są to światełka NSSC 510 HP, kupiłem właśnie takie (około 140zł) i idealnie pasują zamiast halogenów jak na zdjęciach w aukcji, także nie widze sensu kupowania całego kompletu z zaślepkami.

boncio 17-01-2013 11:16

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał jaskół (Post 1940357)
Ja zastanawiam się nad takimi - czy ktoś juz montował u siebie ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może ktoś widział dedykowane do C-Maxa ?

Te konkretnie nie będą pasować do nowego C-maxa i Focusa - są z ramką.
Dedykowanych właśnie nie ma, bo to mniej popularny model jak Focus i nikt nie zrobił jeszcze. Nawet te co były kiedyś oferowane jako oryginalne akcesoria nie są dostępne.

Cytat:

Napisał Duuuzy (Post 1940254)
Ja myślę o takich, ale cena trochę wyrywa z butów ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
@boncio, gdzie znalazłeś te "dwa w jednym"? :)

Takie jak z tej strony, to możesz sam zrobić kupując takie światła NSSC lub nawet Osram. Taniej wyjdzie nawet z robocizną. Poza tym za podobną cenę są oferowane przez Forda i można je mieć z błyszczącym plastikiem do Titanium.

Te dwufunkcyjne znalazłem tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tam na zdjęciu widać adres ;)
Nie jest tam wyszczególniony nowy Focus, ale mocowania powinny być identyczne jak w Fieście i C-maxie.

Yankee595 18-01-2013 12:57

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Witam
ja mam takie:

http://images47.fotosik.pl/1688/b48e9fbc244cd368gen.jpg

mmisza 18-01-2013 13:35

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
@Yankee595 - gdzie zakładałeś i jakie koszta ? Też myślę dokładnie o takich :).
Czy zauważyłeś może jakieś minusy tego rozwiązania ?

Pozdro

MiszA

Yankee595 21-01-2013 14:34

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
światła są z katalogu akcesoriów Forda
zakładałem w ASO zaraz po zakupie samochodu
światła są firmy NOLDEN, były od razu zamontowane przez NOLDENa w trójkątnej oprawie zderzaka, są wyprofilowane tak jak oprawa, więc w ASO nie robili rzeźby, żeby je wkleić w ramkę
po ich montowaniu odłączone są przednie światła pozycyjne, ponieważ ich rolę przejęły teraz LEDy
światła zamontowałem, bo w mojej wersji jest m.in. automtyka sterowania światłami, którą teraz mogę wykorzystać :lol:
nie były tanie, ale udało się wynegocjować rabat na nie plus na montaż

boncio 21-01-2013 15:22

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Tak myślałem, bo dobrze wkomponowane.
Cena standardowa ok 1028 do trenda i 1148 do Titanium.
Yankee, a z ciekawości pozycyjne masz odłączone całkowicie, czyli odpięte kabelki? Nie ma błędów?

Duuuzy 21-01-2013 21:24

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Też się zastanawiałem nad tymi Noldenami, ale z tego co widziałem to one nie świecą takim typowym białym kolorem, są chyba takie żółtawe i mi się to nie bardzo podoba...
Są jeszcze z MS-design, ale cena jeszcze bardziej "zabija" -> 390 euro :?
Ja się mimo wszystko zastanawiam nad tymi, też są fajnie wkomponowane w tą oprawę zderzaka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aerostar 21-01-2013 21:48

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Czy te światła LED świecą słabszym światłem w trybie świateł pozycyjnych (np. razem ze światłami mijania/drogowymi lub np. po otwarciu drzwi) niż w trybie świateł dziennych? Tak jest np. w Oplu Insignia.

Yankee595 22-01-2013 08:07

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał aerostar (Post 1943239)
Czy te światła LED świecą słabszym światłem w trybie świateł pozycyjnych (np. razem ze światłami mijania/drogowymi lub np. po otwarciu drzwi) niż w trybie świateł dziennych? Tak jest np. w Oplu Insignia.

tak, jeżeli działają w trybie świateł pozycyjnych np. po otwarciu drzwi z pilota lub razem ze światłami mijania świecą słabiej,

przy światłach pozycyjnych przednich są chyba odłączone kable, ale żadnych błędów nie ma, a mam je zamontowane już prawie rok

Bump:
Cytat:

Napisał Duuuzy (Post 1943224)
Też się zastanawiałem nad tymi Noldenami, ale z tego co widziałem to one nie świecą takim typowym białym kolorem, są chyba takie żółtawe i mi się to nie bardzo podoba...
Są jeszcze z MS-design, ale cena jeszcze bardziej "zabija" -> 390 euro :?
Ja się mimo wszystko zastanawiam nad tymi, też są fajnie wkomponowane w tą oprawę zderzaka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podobno te MS-design były słabej jakości, zdaje się, że pisał ktoś o problemach na forum i być może w związku z jakimiś wadami Ford z nich zrezygnował i proponują teraz Noldena.
Ja jak się interesowałem ledami na początku zeszłego roku to ASO miało w ofercie lampy PHILIPSA, ale musieli sami przerabiać plastiki w zderzaku, a nie wychodziło im to najlepiej i pewnie lepiej byłoby to zrobić samemu

boncio 22-01-2013 12:30

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Yankee595 (Post 1943357)
Podobno te MS-design były słabej jakości, zdaje się, że pisł ktoś o problemach na forum i być może w związku z jakimiś wadami Ford z nich zrezygnował i proponują teraz Noldena.

Dokładnie. Co prawda dotyczyło to C-maxa, ale same lampy są identyczne, różnią się tylko plastikami. Szkoda, że do C-maxa nie ma modelu Noldena.
A czy rzeczywiście świecą ciepłym białym?

Yankee595 22-01-2013 15:31

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1943518)
A czy rzeczywiście świecą ciepłym białym?

tak myślę, że można to określić jako ciepły biały

gerwek 22-01-2013 21:57

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Coś takiego się pojawiło na allegro może kogoś zainteresuje :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Duuuzy 22-01-2013 22:17

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Yankee595 (Post 1943647)
tak myślę, że można to określić jako ciepły biały

A mógłbyś wrzucić więcej fotek jak wyglądają i świecą te Noldeny?

bonzo000 29-01-2013 16:51

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Też mam takie ledy jak kolega pokazywał na czarnej foce, również działają w identyczny sposób.Czyli dzienne światłą świecą mocno, włączając mijania przygasają o 50% i razem świecą z reflektorami.Przy otwarciu drzwi też świecą

Bump:
Cytat:

Napisał Yankee595 (Post 1943357)

przy światłach pozycyjnych przednich są chyba odłączone kable, ale żadnych błędów nie ma, a mam je zamontowane już prawie rok

w moim przypadku pozycja świeci normalnie bez udziału ledów

Misieksmig 09-02-2013 19:24

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał bonzo000 (Post 1948448)
Też mam takie ledy jak kolega pokazywał na czarnej foce, również działają w identyczny sposób.

A można prosić o fotkę.

Yankee595 13-02-2013 12:30

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Duuuzy (Post 1944016)
A mógłbyś wrzucić więcej fotek jak wyglądają i świecą te Noldeny?

http://images39.fotosik.pl/1938/1b585bd83fc959a9gen.jpg

http://images40.fotosik.pl/1945/d8c7bdd1f88093e9gen.jpg

Misieksmig 11-03-2013 19:44

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Wyglądają na zdjęciach bardzo fajnie. A jak z wykonaniem, czy wszystko dobrze pasuje, czy kolor tworzywa jest taki sam jak oryginał bez ledów?

maciborek 12-03-2013 16:46

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Po co wam te ledy tragedia ale w Polsce jest popieprzone prawo i trzeba cały rok mieć włączone światła.Czasami włączam mijania w dzień palą się tylko z przodu a tył dopiero po zmierzchu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.