Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206942)

w4chu 22-06-2014 19:33

2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Jak w temacie. Czy w w/w silniku jest tylko jeden wentylator do ch³odnicy cieczy ch³odz±cej i klimatyzacji?
W moim mondeo 2006r tak w³a¶nie jest, a jestem ¶wiecie przekonany, ¿e powinny byæ dwa...

Hipesz 22-06-2014 19:39

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Ja mam te¿ tylko jeden MKIII 2005r

w4chu 22-06-2014 19:41

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Dzia³a Ci kolego wszystko bez problemu? Tzn klima i silnik utrzymuje odpowiedni± temperaturê?

Mariusz 23-06-2014 08:35

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
1 za³±cznik(i)
A dlaczego by nie mia³o dzia³aæ? Jeden wentylator do AC i ch³odzenia cieczy montowano w mondeo po FL (standard).

tlopuc 23-06-2014 12:53

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
jak jest jeden to nie znaczy, ¿e jest ¼le. Ja mam jeden i wszystko ¶miga. A w czym problem u Ciebie?

w4chu 23-06-2014 17:51

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Zaczê³o mnie to zastanawiaæ, bo zauwa¿y³em, ¿e AC nie dzia³a mi na postoju. Zajrza³em pod maskê i zdziwi³em siê, bo nie spotka³em siê nigdy z takim rozwi±zaniem(niestety, albo stety Wentylator Nie dzia³a) . Przy chwili czasu wyci±gnê wentylator i sprawdzê, czy dzia³a na krótko.

matrog19 23-06-2014 18:21

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Jak Ci klima na postoju nie dzia³a a w trakcie jazdy tak to wentylator nie ma z tym nic wspólnego. Przyjrzyj siê sprê¿arce, czujnikom lub uzupe³nij gaz w uk³adzie

w4chu 23-06-2014 21:14

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Gaz by³ uzupe³niany, sprawdzona szczelno¶æ równie¿. A wentylator na postoju z w³±czona klima powinien siebzalaczac, dlatego podejrzenie rzucam na wentylator

w4chu 24-06-2014 19:03

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Wentylator pod³±czony "na krótko" dzia³a. Czy to mo¿e byæ wina modu³u? Jak mo¿na sprawdziæ jego sprawno¶æ?

tlopuc 25-06-2014 12:13

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
wentylator na postoju powinien siê za³±czaæ kilkadziesi±t sekund po w³±czeniu klimy. Jak wentylator nie dzia³a to ci¶nienie w uk³adzie ro¶nie i czujnik wy³±cza sprê¿arkê

Jakub 25-06-2014 12:29

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Sprawd¼ bezpieczniki pod mask±, zw³aszcza te d³ugie - nietypowe.

matrog19 25-06-2014 12:56

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Ja nadal uwa¿am, ¿e przyczyny nie nale¿y szukaæ w niew³±czaj±cym siê wentylatorze tylko w czujnikach, sprê¿arce czyli tych czê¶ciach, które odpowiadaj± za za³±czenie klimy a wentylator jest tylko rzecz± po¶redni± w tym procesie. Poszukaj na forum jak za³±czyæ klimê na krótko i zobaczysz czy wtedy jak siê za³±czy to wentylator wystartuje.

konrad291 25-06-2014 16:31

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
wentylator musi dzia³ac na postoju, gdy mia³em uszkodzony ca³kowicie wentylator ch³odnicy klima na postoju za³±cza³a sie na chwile i po minucie wy³±cza³a sie, podczas jazdy ok,ch³odzi³a.
Po wymianie wentylatora wszystko dzia³a³o lecz nie do koñca,
okaza³o siê, ¿e nie za³±cza sie 1 bieg wentylatora tylko odrazu na 2 bieg i tak co minutê przez kilka sekund... okaza³o sie ¿e to rezystor wentylatora jest przepalony.
A i wentylator powinien ca³y czas pracowac na pierwszym biegu odrazu po w³±czeniuw klimy.
Teraz po wymianie rezystora klima mrozi a¿ mi³o...

Kolega ma auto po lifcie wiec podejrzewam u kolegi sterownik wentylatora który znajduje siê przy wentylatorze(taka puszka) lub wentylator o ile bezpieczniki s± ok...

w4chu 25-06-2014 22:25

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Bezpieczniki s± ok. Przeka¼niki zalaczaja siê razem ze startem sprê¿arki. W sumie teraz po chwili zastanowienia stwierdzam, ¿e wentylator po pod³±czeniu na krótko na pocz±tku rozruchu dziwnie halasuje takie jakby tarcie o co¶. Gdy siê rozpedzi ha³as zanika.

Cytat:

Napisa³ matrog19 (Post 2231331)
Ja nadal uwa¿am, ¿e przyczyny nie nale¿y szukaæ w niew³±czaj±cym siê wentylatorze tylko w czujnikach, sprê¿arce czyli tych czê¶ciach, które odpowiadaj± za za³±czenie klimy a wentylator jest tylko rzecz± po¶redni± w tym procesie. Poszukaj na forum jak za³±czyæ klimê na krótko i zobaczysz czy wtedy jak siê za³±czy to wentylator wystartuje.

Wentylator jest elementem po¶rednim, ale wa¿nym.
Ma³o co przez jego niesprawno¶c zagotowalby siê silnik.

w4chu 27-06-2014 21:49

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Kolejne pytanie:
Czy za pomoc± kabla diagnostycznego idzie wymusiæ prace wentylatora? Je¿eli tak, to przez jaka aplikacje ?

benio 27-06-2014 22:17

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Cytat:

Napisa³ matrog19 (Post 2230394)
Jak Ci klima na postoju nie dzia³a a w trakcie jazdy tak to wentylator nie ma z tym nic wspólnego. ...

Wbrew pozorom wentylator ma bardzo du¿o wspólnego z brakiem dzia³ania klimy na postoju - wrêcz jego dzia³anie jest "obowi±zkowe".:!!:

Cytat:

Napisa³ w4chu (Post 2231010)
Wentylator pod³±czony "na krótko" dzia³a. Czy to mo¿e byæ wina modu³u? ...

Tak.
Info w tym temacie masz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

w4chu 28-06-2014 17:24

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
Zdemontowalem obudowê wentylatora. Zajrza³em najpierw do modu³u wentylatora, na oko wygl±da dobrze. Nic nie jest spalone. Wilgoci równie¿ tam nie ma. Rozebralem obudowê silnika - Szczotki moim zzdaniem s± w stanie kiepskim. W tygodniu postaram siê gdzie¶ zdobyæ (aktualnie mieszkam w Holandii blisko niemieckiej granicy).
Czy w bosch service bêdê w stanie je kupiæ? Kupowa³ kto¶ z Was takie rzeczy poza Polsk±?

tlopuc 28-06-2014 21:15

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
kup jakie¶ wiêksze i sobie zeszlifujesz. Jak dobrze pamiêtam wymiar szczotek to 6x8 mm

w4chu 29-06-2014 11:05

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
A czy te szczotki maj± jaki¶ numer katalogowy? Tutaj ³atwiej by³oby mi kupiæ po jakims numerze...

w4chu 29-06-2014 14:39

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
2 za³±cznik(i)
A tak wygl±daj± szczotki z mojego silnika.

Bump: A tak wygl±daj± szczotki z mojego silnika.

Bump:

tlopuc 29-06-2014 20:59

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
numeru nie maj± bo silnik jest "nierozbieralny" wg. producenta. Musisz szukaæ najlepiej gdzie¶ gdzie naprawiaj± alternatory albo rozruszniki.

w4chu 01-07-2014 21:30

Odp: 2.0 tdci jeden wentylator od AC/ch³odzenia cieczy?
 
W miejscu gdzie naprawiaj± alternatory i rozruszniki(o ile sami to robi±, bo daj±c swój osprzêt dostajemy w zamian inny ) w Holandii nie do zdobycia. Nie potrafi± nawet powiedzieæ gdzie takie móg³bym kupiæ. W niemieckim bosch service powiedzieli, ze takich nie maj±, a zamówiæ mi nie mog±. Chyba, ¿e przyprowadze ca³e auto i zlecê naprawê. Wtedy zamówia i naprawia....
Pozostaje mi tylko zamówienie w PL.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.