Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] kod Błędu P0251 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140689)

Goral 30 02-10-2011 14:07

kod Błędu P0251
 
witam posiadam Modeo mk3 2.0TDCi + chip .
od pewnego czasu zaczął mocniej dymić , a na dodatek podczas gwaltownego wcisniecia pedału gazu wyskakuje sprężynka no i trzeba wyłączyć stacyjke i ponownie uruchomic by wróciło do normy.Dzieje sie tak na ciepłym silniku.podjechałem do mechanika , podpiął pod kompa i wyszedł tylko jeden błąd P0251 . to jest jakiś czujnik ale czy to ten przy listwie wtryskowej czy ten przy EGR ?
proszę o pomoc koledzy

wojtekjanus 02-10-2011 18:25

Odp: kod Błędu P0251
 
Błąd P0251 to nie jest zepsuty czujnik, tylko mówi on o usterce regulacji dawki paliwa doprowadzanej do wtryskiwacza.
Wg IDS -a (to fordowski tester) lista przyczyn powstania tego kodu błędu może być:
- błąd sterowania ciśnieniem w szynie paliwowej
- brak paliwa w zbiorniku
- ograniczenie przepływu miedzy pompą paliwa i zbiornikiem
- niedrożny filtr paliwa
- zablokowane, splątane lub zagniecione przewody paliwowe
- uszkodzone przewody elektr. zaworu regulacji dawki paliwa
- usterka wtryskiwacza

Wykonaj test ciśnienia paliwa i nieszczelności wewnętrznej... etc.
=============================
Tyle IDS, ale przy każdej z wymienionych przyczyn test zakłada prawidłową pracę czujnika cisnienia na szynie - tymczasem sam czujnik może być uszkodzony i przekazywać nieprawdziwe dane. To jedno...
Test nieszczelności WEWNĘTRZNEJ to między innymi próba przelewowa - zbyt duże przelewanie na wtryskach daje zbyt duże spadki ciśnienia... Trzeba ją wykonać.
Życie pokazuje, że po przelewających wtryskach przyczyną powstawania tego błędu może być zawór regulacji ciśnienia IMV w pompie.
Lub sama pompa. Po chipie wymagania odnośnie ciśnienia na szynie są stale podwyższone - szanse na wyjście z dopuszczalnych przez system tolerancji (np z tytułu zużycia pompy wtryskowej) są większe niż bez chipu i dzieje się to nieco wcześniej...

Mówiąc krótko: zrób próbę przelewową, jeżeli wyjdzie na którymś z wtryskiwaczy za duży przelew, zregeneruj WSZYSTKIE wtryskiwacze.
Jeżeli to nie pomoże, czeka cię chyba regeneracja pompy. Można ryzykować zamianę tylko zaworu IMV, ale kosztuje ok. 300 zł plus wymiana - a pewności efektu nie ma.

Czujnik na szynie bardzo rzadko pada, trzeba go wymieniać w całości z szyną, nie występuje jako odrębna część. Moim zdaniem lepiej go nie ruszać - przynajmniej na początku...

Dobrze jest, gdy trafi się na kumatego diagnostę, który z laptopem IDS-a na kolanach pojedzie z tobą na jazdę próbną i w momencie wejścia w tryb awaryjny stwierdzi, co się dzieje z ciśnieniem na szynie...

Zawór EGR nie ma z tym nic wspólnego.

aprox99 02-10-2011 19:41

Odp: kod Błędu P0251
 
Ten blad moze oznaczac wszystko w ukladzie paliwowym od pompy do wtryskiwacza i to jest po prostu glupie,pompe mozna naprawde dopiero sprawdzic po wybudowaniu na stole pomiarowym,ford tego nie moze dokonac

wojtekjanus 02-10-2011 21:12

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1716266)
i to jest po prostu glupie

Hm... Tester wyrzucając ten błąd informuje, że jest NIEPRAWIDŁOWE ciśnienie na szynie. Przyczyn może być kilka - ale to nie znaczy, że to jest głupie. IDS przewiduje dalsze procedury, które pozwalają na bliższe określenie przyczyny występowania błędu.
Problem w tym, że diagności obsługujący testery albo są niedouczeni, albo sposób pracy na stacji nie pozwala na marnowanie - wg nich - czasu na badanie w trybie rzeczywistym (czyli jazdę z podłączonym testerem). Działają często wymieniając drogie podzespoły na ślepo wg zasady, że "klient i tak zapłaci".
I to jest głupie...

aprox99 03-10-2011 07:07

Odp: kod Błędu P0251
 
to jest tak samo glupie jak migajaca sprezynka,moze miec kilkanascie powodow i moze oni sa niedouczeni w kazdym fordzie maja te same procedury i zawsze uslyszysz: moze byc to albo tamto ale nie musi i wymienia sie pol silnika.Jeszcze nie spotkalem fachowca ktory na 100% powie to jest na pewno to i koniec,silniki dzisiejsze sa skomplikowane i rzadko diagnoza jest trafna

heko 03-10-2011 21:37

Odp: kod Błędu P0251
 
...zazwyczaj to błąd mówiący o spadku ciśnienia na CR poniżej zadanego, co może oznaczać...przelewające wtryski, mało wydajną pompę, a w przypadku chiptuningu zbyt wysoko podniesione ciśnienie wtrysku
...lub wszystko po trochę :)

Goral 30 04-10-2011 18:25

Odp: kod Błędu P0251
 
zauważyłem także że na biegu jałowym gdy moco wcisne pedał gazu i jest powyzej 3/4tys obrotów i nagle puszcze to wskaznik obrotomierza powoli schodzi , ale nie zawsze sie tak dzieje ,zazwyczaj wskazówka szybko opada !!! a co mówicie o własnej regeneracji wrtysku , wyczytałem że robi sie próby przelewowe a pózniej wymienia sie końcówkę wtrysku oraz zaworek.Nie mam aż takiego pojęcia jak wy koledzy wiec prosze o rady !!!

wojtekjanus 04-10-2011 18:51

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1716701)
..zazwyczaj to błąd mówiący o spadku ciśnienia na CR poniżej zadanego

Zazwyczaj tak, ale u mnie podczas jazdy tester pokazał w momencie wchodzenia w tryb awaryjny nagły skok ciśnienia w górę. Czyli... nie sama pompa. Nie wchodząc w szczegóły - pomogła wymiana zaworu IMV.
Jeżeli diagnosta jest kumaty, umie i chce - to szybko robiąc odpowiednie testy można dojść do przyczyny awarii.
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1716385)
Jeszcze nie spotkalem fachowca ktory na 100% powie to jest na pewno to i koniec,silniki dzisiejsze sa skomplikowane i rzadko diagnoza jest trafna

To tylko świadczy o fachowcach których spotykałeś. Nikt nie jest nieomylny, ale inteligentne stosowanie testera przy występowaniu objawów awarii pozwala na dojście krok po kroku do jej przyczyny...
Cytat:

Napisał Goral 30 (Post 1716989)
zauważyłem także że na biegu jałowym gdy moco wcisne pedał gazu i jest powyzej 3/4tys obrotów i nagle puszcze to wskaznik obrotomierza powoli schodzi , ale nie zawsze sie tak dzieje ,zazwyczaj wskazówka szybko opada !!! a co mówicie o własnej regeneracji wrtysku , wyczytałem że robi sie próby przelewowe a pózniej wymienia sie końcówkę wtrysku oraz zaworek.Nie mam aż takiego pojęcia jak wy koledzy wiec prosze o rady !!!

A po co gazujesz silnik powyżej 4.000 obrotów na luzie? Co chcesz osiągnąć? http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif
Kolego, takich przypadeków jak twój jest opisanych na Forum ze sto lub więcej... Wystarczy poczytać. Są dokładnie opisane sposoby robienia we własnym zakresie próby przelewowej i regeneracji wtryskiwaczy. Jeżeli ci to nic nie powie, to i tak nic sam nie zrobisz. Poszukaj - także na Forum w odpowiedniej strefie - adresów dobrych, sprawdzonych warsztatów i tam pojedź... W Warszawie znam adresy dobrych warsztatów, w Poznaniu nie.
Niezależnie od wszystkiego, NAJPRAWDOPODOBNIEJ czeka cię albo regeneracja/wymiana wtryskiwaczy lub pompy, albo i to i to. To niestety duże koszty...

zawka1 01-02-2012 09:22

Odp: kod Błędu P0251
 
Witam miałem przygodę z błędem P0251 mianowicie wczoraj (około - 18 stopni C) wracałem z pracy i w trakcie równomiernej jazdy około 80 - 90 km/h zaświeciła mi się sprężynka, spróbowałem przyspieszyć i wtedy samochód szarpnął i zgasł. Odpaliłem go ponownie i wszystko było w normie, jednak przy próbie przyspieszania - ponownie ta sama sytuacja. Oprócz tego żadnych dodatkowych objawów typu dymienie, głośna praca. Dzisiaj rano pojechałem do mechanika i sprawdziłem błędy - tylko jeden P0251 "nieprawidłowe ciśnienie w pompie wtryskiwaczy". Paliwo mam pewne, dolałem ulepszacza na zimę, postawiłem samochód włączony na dwie godziny i po próbie jazdy - wszystko jest ok. Dodam, że rano przed nagrzaniem była sytuacja jak wczoraj.
W związku z powyższym, mam pytanie, mianowicie :

- czy kryształki parafiny nie zaszkodzą wtryskom?
- czy dobrze myślę, że zamarzła mi ropa ( dziś - 20 stopni C)
- czy należy wymienić filtr paliwa ( zmieniałem go dwa tyg temu)
- czy po dolaniu ulepszacza (Skyord do - 39) i ogrzaniu samochodu muszę obawiać się porannych odpaleń i dalszych tras przy takich mrozach?

Z góry dziękuję za podpowiedzi szanownych kolegów i muszę powiedzieć, że odkąd częściej używam forum wydaję o połowę mniej kasy na mechaników.

wojtekjanus 01-02-2012 14:07

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał zawka1 (Post 1775446)
czy kryształki parafiny nie zaszkodzą wtryskom?

Parafina nie wytrąca się w postaci jakiś twardych kryształków, tylko osadzając się na filtrze tworzy taki szklisty, gęstniejący glut, który stopniowo przestaje puszczać paliwo. Dlatego zjawiska związane z wytrącaniem się parafiny nie są nagłe, ale objawy narastają w trakcie jazdy. Potem jak auto stanie - ciepło od silnika promieniując na filtr rozpuszcza nieco glut, znowu można odpalić i kawałek pojechać i tak w kółko. Czasem wystarczy 3-5 st.C więcej i filtr puszcza. Ja kiedyś (w latach 80-tych) - w akcie rozpaczy - ogrzewałem filtr dłońmi co 500 m, aby dojechać do jakiegoś zabudowania i podgrzać bak farelką.
Na takie mrozy należy skończyć z oszczędnościami i kupować najlepsze zimowe paliwo - ja kupuję Ultimate BP i zawsze możesz poprosić o atest ostatniej dostawy - muszą ci pokazać. Wczoraj na Połczyńskiej w Warszawie punkt wytrącania się parafiny był -23st.C. (6,06 zł/l) A jeszcze nie było to paliwo tzw arktyczne, które ma poniżej -30 st.
Zapłacisz ok. 30 gr więcej na litrze - ale będziesz jechał - bez depresatorów i kombinowania...

ministerq 01-02-2012 14:13

Odp: kod Błędu P0251
 
A nie wystarczy zainstalować jakiś przepływowy podgrzewacz paliwa? Chociażby taki który wpina się w układ chłodzenia silnika... Wiadomo że nie rozwiąże on problemów jak parafina wytrąci się na postoju, ale jak już silnik się uruchomi, i zacznie nagrzewać, to zaoszczędzi groteski pt. "czy w trakcie jazdy mi paliwo zacznie zamarzać czy nie"...

wojtekjanus 01-02-2012 15:45

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał ministerq (Post 1775601)
A nie wystarczy zainstalować jakiś przepływowy podgrzewacz paliwa?

Niby tak, z tym że zanim silnik się nagrzeje w nowoczesnym dieslu, to już może być zatkany filtr. W starszych dieslach to jeszcze działało, w nowszych potrzebny byłby elektryczny.
W starszych modelach samochodów stosowany był przelew do zbiorniczka wyrównawczego z obudowy termostatu - ciecz cieknąca cienkim strumyczkiem bardzo szybko była gorąca. Tą cieczą można było zasilić miedzianą spiralę nakładaną na filtr paliwa - działało...

Boblo 01-02-2012 23:11

Odp: kod Błędu P0251
 
W zasadzoe wszytkie filtry paliwa są obecnie podgrzewane. Jak odpali to potem powinno byc coraz lepiej ( choć bywa, że nie jest :) ) Przecież ciepłe paliwo z przelewów z wtrysków i pompy CR wraca do układu częściowo przez filtr paliwa. Właśnie po to aby rozgrzane już paliwo ogrzewało filtr mieszając się z w nim z zimnym paliwem ze zbiornika. Dlatego uważam, że warto po uruchomieniu silnika dać mu 2-3 minuty popracowac na wolnych obrotach,.. właśnie po to aby filtr się nieco rogrzał.

wojtekjanus 02-02-2012 11:45

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał Boblo (Post 1775938)
Przecież ciepłe paliwo z przelewów z wtrysków i pompy CR wraca do układu częściowo przez filtr paliwa.

Moim zdaniem nie. Na drodze zbiornik-filtr nie ma żadnych odejść od przewodu... Paliwo wraca przewodem powrotnym do zbiornika i stąd dopiero idzie do filtra. Co więcej - często na powrocie paliwa znajduje się mała nieomijalna chłodniczka paliwa - na okoliczność... upałów.

Boblo 02-02-2012 20:21

Odp: kod Błędu P0251
 
w mondeo przelew wraca na filtr i idzie dalej do zbiornika,.. częściowo mieszając się z paliwem w filtrze

FUCKER 03-05-2013 10:25

Odp: kod Błędu P0251
 
Witam

Sorry za odkop tematu. Poczytałem co nieco o tej usterce i opisze u mnie objawy.

Silnik bardzo często wpada w awaryjny podczas obciążenia i jak wiadomo zaczyna mrugać sprężynka informując o błędzie w ecu.

Po odczytaniu błędów, widnieje słynny błąd "Pompa wtryskowa-regulacja dawki paliwa obwód A - P0251"

Po sprawdzeniu parametrów w trybie statycznym ciśnienie na listwie wynosi 24,3Mpa (243bar), po dodaniu gazu przeskakuje od razu na ponad 1000bar. Korekcja wtrysków wynosi "0".

Filtr paliwa nowy, auto pali bez problemu. Zero dymu, jest żwawe.

Od czego najlepiej zacząć ?

dmisieekk 03-05-2013 10:29

Odp: kod Błędu P0251
 
sprawdz przelewy.

wojtekjanus 03-05-2013 14:07

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał dmisieekk (Post 2006473)
sprawdz przelewy.

Od tego zacznij. Przelewy - jeżeli znacznie będą przekraczać dopuszczalne wartości, to jest duża szansa, że pomoże regeneracja wtrysków. Warto zrobić je kompleksowo - i wymienić nie tylko zaworki, ale także końcówki. To duży wydatek... Ale mój Transit 2,0 tdci jeszcze nigdy tak nie chodził, jak po całkowitej regeneracji wtryskiwaczy. Potwierdzają to nie tylko wrażenia z jazdy, ale także pomiary na hamowni.

Jeżeli przelewy będą w normie, to prawie na 100% czeka cię regeneracja pompy... Koszty zbliżone jak przy wtryskach.

zaksiu1985 03-05-2013 18:13

Odp: kod Błędu P0251
 
Korekcja wtrysków wynosi "0".


DZiwna sprawa z tą korektą mimo wszystko, przy takich objawach jak twoje mieć korekcje "0".
Wygląda że tak jak chłopaki piszą, kłaniają się wtryski.

Mimo wszytko jeżeli da się to robiłbym tylko wymianę zaworków, szczególnie że piszesz że nie kopci.
Wymianę rozpylaczy sobie odpuść, wydasz na nie pewnie koło 1000zł a będzie mniej palił może 0,5L/100km, a moze i nawet nie.

wojtekjanus 03-05-2013 19:36

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006658)
Wymianę rozpylaczy sobie odpuść, wydasz na nie pewnie koło 1000zł a będzie mniej palił może 0,5L/100km, a moze i nawet nie.

Doświadczeni pompiarze - stare repy mówią, że... nie ma wtrysków które nie leją. http://emotikona.pl/emotikony/pic/dziadek.gif
I mają rację, pytanie tylko, jak bardzo.

Jeżeli zaworki zmienia się (najczęściej) po ok. 200.000 - 250.000 km, to moim zdaniem warto już wymienić końcówki. Tak się składa, że ja też wpierw wymieniłem same zaworki (220.000 km) i po następnych 30.000 km końcówki. I przyrost osiągów - zwłaszcza wkręcanie się na obroty powyżej 3.000 oraz szybkości maksymalnej jest wyraźny. Także silnik przedtem czasami stukający przy mocnym depnięciu - teraz całkowicie jest pozbawiony tego objawu.
Ja - w każdym razie - byłem bardzo pozytywnie zaskoczony aż tak dużą różnicą...

zaksiu1985 03-05-2013 19:48

Odp: kod Błędu P0251
 
Mój ojciec jest pompiarzem od ponad 40lat, i słowo kluczowe "leją" było stosowane w systemach z wtryskiwaczami mechanicznymi, które nie wiedziały co to elektronika. Obecnie rozpylacze w CR które leją, są rzadkością, oczywiście zdarzają się ale jest to spowodowane uszkodzeniem mechanicznym czyli np. walnięcie tłokiem, albo zwykly pech.
Inna sprawa że stare systemy wtrysków robiły po 500-600 tyś km, i wtedy faktycznie lały. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić osobówke co robi 500tyś, chociaż się zdarzaja.

Szybkość max, gdzie można osiągnąć w Polsce te 230km?

wojtekjanus 03-05-2013 20:58

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006687)
Obecnie rozpylacze w CR które leją, są rzadkością,

Wtryskiwacze CR pracują na zupełnie innych parametrach, ale zespół iglica/kocówka co do zasady pracy jest identyczna jak dawniej. I też się zużywają, i dlatego występują jako część zamienna.
Sama firma Delphi produkuje testery, wyposażone w komorę rozpylającą do obserwacji schematu rozpylania wtryskiwaczy CR. Dawniej stosowano ręczne urządzenie nie dające powtarzalnych wyników, urządzenie Delphi jest - siłą rzeczy - sterowane elektronicznie (i programowane pod różne wtryskiwacze) i daje powtarzalność obserwacji. Jednocześnie wyświetla ciśnienie otwarcia dyszy.

Muszę znaleźć czas i skoczyć na hamownię - mam pomiar przed regeneracją wtryskiwaczy, pouczające będzie sprawdzić co dała naprawa jeżeli chodzi o osiągi silnika...

Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006687)
Szybkość max, gdzie można osiągnąć w Polsce te 230km?

Nie bardzo rozumiem?

Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006687)
Dzisiaj trudno sobie wyobrazić osobówke co robi 500tyś

Kolega z Forum eksploatuje Transity w trasach do Niemiec (także Sprintery) i zdarzały mu się Transity z przebiegiem... 1 mln km. Choć trzeba przyznać, że eksploatacja autostradowa plus założony "kaganiec" to trochę co innego...

zaksiu1985 03-05-2013 21:19

Odp: kod Błędu P0251
 
Na temat lania wtryskiwacza - CZUJNIK SPALANIA STUKOWEGO.

Cytaty proszę wklejać całe a nie tylko to co posuje.

Delphi ma hartridga
Bosch EPSa

A wszystko da się sprawdzić na zwykłym próbniku z przed 30lat i generatorem impulsów za 400zł.

Inna sprawa to naprawa.

wojtekjanus 03-05-2013 21:43

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006767)
Na temat lania wtryskiwacza - CZUJNIK SPALANIA STUKOWEGO.

Może rozwiń myśl...
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006767)
Cytaty proszę wklejać całe a nie tylko to co posuje.

Cytaty wklejam tak, by nie zmieniać zasadniczego sensu wypowiedzi, ale jednocześnie oszczędnie...
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006767)
Delphi ma hartridga
Bosch EPSa

No... ma.
Niezależnie od tego, najczęściej urządzenia Boscha pozwalają kontrolować armaturę Delphi i odwrotnie.

Tu cytat z linka: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
"Firma Delphi, we współpracy z firmą Hartridge, oferuje stół probierczy CRi-PC: niedrogą i elastyczną platformę testera wtryskiwaczy Common Rail wszystkich producentów."
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006767)
A wszystko da się sprawdzić na zwykłym próbniku z przed 30lat i generatorem impulsów za 400zł.

Nie wszystko...
--------------------
Ja napisałem tylko, że warto zmienić końcówki wtrysków CR po przebiegu ponad 200.000km.
Bo sam sprawdziłem, że efekty są wyraźnie odczuwalne. I tyle może wystarczy na ten temat...

zaksiu1985 03-05-2013 22:13

Odp: kod Błędu P0251
 
Kolego wiesz ile to coś "niedrogo koszuje" ? Bo ja wiem, i to wcale nie jest nie drogoooooo...

A teraz ten próbnik 30letni.
Na tym próbniku da się sprawdzić KAŻDY wtryskiwacz elektromagnetyczny, każdy!!! Próbniki te mają zegary do 600bar, i już przy tych 600 bar da się sprawdzić czy leje wtrysk, czy nie a konkretnie mówiąc, czy jak dasz mu te 600bar to czy końcówka jest sucha czy zaczyna z niej kapać. Jednocześnie da się sprawdzić na tym rozpylanie.

Wtryski Piezo da sie sprawdzić, ale trzeba zakupić do tego inną przystawkę około 1000zł.


Czujnik spalania stukowego, został wymyślony gdyż te 10 czy 15 lat temu, też uważano że te rozpylacze będą lać i było to takie zabezpieczenie, inaczej mówiąc jeszcze jedna opcja na mrógającą sprężynke. Życie pokazało jednak że rozpylacze nie zdąża się jednak uszkodzić, gdyż poprostu szlag trafia gniazda w Boschu, i zaworki w delphi, czyli jest przelew.

wojtekjanus 03-05-2013 22:31

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006794)
rozpylacze nie zdąża się jednak uszkodzić, gdyż poprostu szlag trafia gniazda w Boschu, i zaworki w delphi, czyli jest przelew.

I dlatego wymiana zaworków powinna pociągać za sobą wymianę końcówek. Właśnie po to by nie czekać "aż szlag je trafia" i np. wypala się dziura w tłoku - ale aby reagować z wyprzedzeniem na ich normalne, eksploatacyjne zużycie.

zaksiu1985 03-05-2013 22:38

Odp: kod Błędu P0251
 
Jak siada rozpylacz to daje o sobie znać ten czujnik, albo kopci, albo podnosi się stan oleju.

Reasumując, wymienić rozpylacz to fajna rzecz tylko że wymiana zaworka + rozpylacza to jest 80% ceny nowego wtrysku. Więc gdzie tu sens?

Rozpylacz sie wymienia gdy jest on uszkodzony, wypalony, spuchnięty, albo auto dymi.

wojtekjanus 03-05-2013 22:44

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006814)
Rozpylacz sie wymienia gdy jest on uszkodzony, wypalony, spuchnięty, albo auto dymi.

W efekcie w wysilonych silnikach diesla całkiem często spotyka się pęknięte tłoki.
A ja zmieniłem je dlatego, że na 3-cim cylindrze stukał silnik i tak długo była obcinana dawka wtrysku (czujnik spalania stukowego), aż silnik podczas mocnego przyspieszania tracił moc. Teraz tego nie ma - ani nie stuka, ani nie traci mocy w pełnym zakresie obrotów podczas przyspieszania... Ciągnie płynnie od 1800 obrotów aż do odcięcia...

zaksiu1985 03-05-2013 22:47

Odp: kod Błędu P0251
 
ta, jeden na 500-700 aut

Bump: ile płaciłeś?

wojtekjanus 03-05-2013 22:53

Odp: kod Błędu P0251
 
230 zł brutto/1 szt. plus jakieś grosze oryginalna podkładka...

zaksiu1985 03-05-2013 22:55

Odp: kod Błędu P0251
 
normalna cena

Waldek83 04-05-2022 21:15

Odp: kod Błędu P0251
 
czy udało się komuś rozwiązać problem błędu p0251?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.