Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak świateł cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238826)

rombu 18-08-2012 20:45

nie działają światła cofania
 
Nie świecą światła cofania, żarówki dobre, w wykazie bezpieczników brak bezpiecznika świateł cofania, może ktoś ma jakiś pomysł?

bambelo 18-08-2012 20:47

Odp: światła cofania
 
Nie wiem jak w MK4 ale w MK3 pada czujnik wkręcony w skrzynię biegów i on jest do wymiany ;) ale to raczej różnicy nie ma .

Mateoo 19-08-2012 07:01

Odp: nie działają światła cofania
 
Jakiej wymiany :) Samemu idzie go zrobić w godzinkę żeby był jak nowy :)

darmodziej 19-08-2012 08:36

Odp: nie działają światła cofania
 
Cytat:

Napisał rombu (Post 1865444)
wykazie bezpieczników brak bezpiecznika świateł cofania

A nie jest to przypadkiem bezpiecznik F-80?

rombu 19-08-2012 18:36

Odp: nie działają światła cofania
 
Nie ma bezpiecznika o oznaczeniu F-80

darmodziej 19-08-2012 19:07

Odp: nie działają światła cofania
 
Sprawdziłeś obydwie skrzynki bezpieczników? Powinien być w skrzynce w kabinie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rombu 20-08-2012 19:16

Odp: nie działają światła cofania
 
W mk4 są 3 skrzynki bezpieczników ale w żadnej nie ma bezpiecznika od świateł cofania

darmodziej 20-08-2012 19:29

Odp: nie działają światła cofania
 
Wybacz, ale nie chce mi się wierzyć, że w MK2 jest bezpiecznik, a w MK4 nie ma. A sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki, czy są dobre?

kasztan 20-08-2012 20:53

Odp: nie działają światła cofania
 
Cytat:

Napisał rombu (Post 1866102)
W mk4 są 3 skrzynki bezpieczników ale w żadnej nie ma bezpiecznika od świateł cofania

Kolego - krótki rzut oka do instrukcji obsługi od MK4 - i jak byk jest napisane, że w centralnej skrzynce bezpieczników, bezpiecznik F11 (7,5A - brązowy) jest od świateł cofania.

wiktorostrowski 11-09-2012 12:57

Odp: nie działają światła cofania
 
Dołączając się do tematu Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem w MK4 z 2008 roku mianowicie po przekręceniu kluczyka stacyjki nie ma napięcia na klapie bagażnika. Nie działa zamek od klapy nie działają światła cofania żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej słabiutko świecą i po kilku sekundach gasną. Jak przekręce kluczyk w poz. zero napięcie na zamek w klapie bagażnika wraca Co jest ????. Podejrzewam że z chwilą uruchomienia silnika czy też przekręcenia kluczyka musi być podawane napięcie do klapy bagażnika ale poprzez który przekaźnik. Mam ciągle komunikat na wyświetlaczu że "otwarty bagażnik" Czy ktoś spotkał się z tym ???

kolonez 12-09-2012 12:50

Odp: nie działają światła cofania
 
To może oznaczać uszkodzony mikrowyłacznik w zamku (zatarty, zawieszony itp), który poprzez zwarcie do masy daje sygnał do GEMa o otwarciu/zamknięciu klapy.
Sprawdź czy jest przejście pomiędzy pinem 2 i 3 elektrozamka klapy i czy zmienia się po przekręceniu kluczyka.

Pozdrawiam

ralfbutton 19-06-2013 22:45

Nie działają światła cofania etc
 
Mam taki sam objaw jak opisywany tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy ktoś zna może rozwiązanie?
Wcześniej błędnie szukałem przyczyny i wymieniłem zamek bagażnika oraz włącznik z mikrostykiem do otwierania klapy.

wojtekn 20-06-2013 07:33

Odp: nie działają światła cofania
 
ralfbutton to na przyszłość dopisz się do istniejącego wątku i nie zakładaj nowego.

kansas1976 03-01-2014 17:54

Odp: nie działają światła cofania
 
Witam.
Mam pewien głupi problem. Ostatnio zauważyłem, że nie zapala się w moim mondeo mk4 lewe światło cofania, prawe działa dobrze. Żarówka jest dobra, bezpiecznik pod schowkiem w kabinie też. Sprawdzałem miernikiem na przewodzie przy lampie i nie ma w nim prądu. co może być grane? skoro prawa działa, to co się dzieje z lewą? Miał ktoś może taki przypadek?

fotkom 15-02-2016 19:47

Brak świateł cofania
 
Odebrałem auto od mechanika mk4 2.0 benzyna manual po wymianie uszczelnienia wału i nie działa światło cofania po wyrzuceniu wstecznego. Nie działa też asystent ruszania pod górę oraz nie załącza się czujnik parkowania po wyrzuceniu biegu wstecznego. Czy ktoś ma pomysł której wtyczki nie podłączył mechanik. Wyjmowali skrzynie żeby się dostać do uszczelnienia wału i pewnie coś nie podłączone. W środę się do niego wybiorę ale może ktoś wcześniej na coś wpadnie?

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka

fotkom 17-02-2016 13:58

Odp: Brak świateł cofania i inne.
 
Może ktoś wie co załącza zapalenie światła po wyrzuceniu wstecznego?

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka

gozdro 14-08-2016 11:13

Odp: nie działają światła cofania
 
odnośnie bezpieczników w MK 4, nie we wszystkich modelach jest opisany, sprawdziłem w swoim i w instrukcji , nie ma a właśnie mam taki sam problem ,ze światła cofania przestały działać, a wypadało by przeprowadzić diagnostykę według mnie : bezpiecznik, czujnik, jeżeli nie pomoże dalej szukac dopiero, tymczasem bezpiecznik nie jest opisany w moim modelu

Bakra 26-01-2017 08:39

Odp: nie działają światła cofania
 
Cytat:

Napisał kansas1976 (Post 2133000)
Witam.
Mam pewien głupi problem. Ostatnio zauważyłem, że nie zapala się w moim mondeo mk4 lewe światło cofania, prawe działa dobrze. Żarówka jest dobra, bezpiecznik pod schowkiem w kabinie też. Sprawdzałem miernikiem na przewodzie przy lampie i nie ma w nim prądu. co może być grane? skoro prawa działa, to co się dzieje z lewą? Miał ktoś może taki przypadek?

Trochę czasu minęło od postu kolegi ale może udało Ci się rozwiązać swój problem? Bo niestety mam identyczny, chociaż ja nie sprawdzałem miernikiem ale prąd musi być bo żarówka się minimalnie żarzy?!

aurerum 26-01-2017 10:54

Odp: nie działają światła cofania
 
sprawdź przewody

Acio75 29-11-2017 20:58

Nie działają światła cofania i czujniki parkowania
 
Witam, mam problem z Fordem Mondeo 2,0 tdci wersja kluczykowa brak świateł wstecznego biegu, nie załączają się też czujniki parkowania, czujnik na skrzyni biegów jest sprawny, jest masa na przewodzie czarno-żółtym, natomiast na niebieskim przewodzie nie ma żadnego napięcia, ani rezystancji.
Nie znalazłem też bezpiecznika w module komfortu pod schowkiem, druga wersja tego modułu w/g opisu ma bezpiecznik.
Nie chcę rozcinać izolacji wiązki, czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie idzie ten niebieski przewód ??

Golson 29-11-2017 21:22

Odp: Nie działają światła cofania i czujniki parkowania
 
A skąd wiesz, że czujnik jest sprawny?

Czarno zielony to masa, a niebieski idzie do BCM (wtyczka A, pin 26)

Acio75 29-11-2017 21:45

Odp: Nie działają światła cofania i czujniki parkowania
 
Przewód niebieski idzie do pin 29, nie ma rezystancji, nic też się nie dzieje po podaniu masy.
Zczytane błędy z licznika:
C42268
C40168
C41668
C18400
Brak sygnału wstecznego biegu na szynie can - moduł haka 13pin wpięty pod szynę can

OwiecPL 17-03-2019 16:17

Brak świateł cofania i podświetlenia tablicy
 
Dzisiaj z kumplem wzięliśmy się za montowanie czujników parkowania w moim Mondeo z 2010.

Wszystko fajnie, aż przyszło do podłączania kabli, kiedy wyszło, że w sumie nie ma napięcia na kablach, a światła cofania w ogóle nie działają. W życiu bym do tego sam nie doszedł, no bo ciężko to samemu sprawdzić.

Sprawdziliśmy czujnik wstecznego przy skrzyni, ale to nie to. Szukaliśmy też, który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny, ale o ile przed liftem jest opisane, że to F11 koło pasażera, to po lifcie nie ma niczego opisanego jako światła wstecznego.

Rozpiska, której uzywaliśmy:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Samochód niby przed liftem, ale bezpieczniki już ma rozmieszczone jak po lift. Większość bezpieczników wygląda ok, no ale może jednak. Nie mam też podświetlenia tablicy, ale nie wiem czy to ma jakiś związek.

Zanim go dam do elektryka, to może ktoś wie, który bezpiecznik jest odpowiedzialny za tył żeby się upewnić, że to jednak nie to? Albo ktoś miał podobną sytuację i może powiedzieć na czym się skończyło.

Edit: Skonczylo sie na tym, ze elektryk powiedzial, ze jest problem z jakims przekaznikiem czy czyms.
Naprawa to albo wymiana calej skrzynki bezpiecznikow za grube hajsy, bo naprawic sie tego nie da, bo to sa jakies 3 plytki polaczone ze soba czy cos podobnego.
Albo jakies obejscie, wiec zrobil obejscie (wyciagnal kawalek ukladu czy cos), nie znam sie, ale dziala i wsteczne i podswietlenie tablicy :)

Wojtek 17-03-2019 19:17

Odp: Brak świateł cofania i podświetlenia tablicy
 
Sie ma.

A sprawdzałeś kable wiązki która wychodzi z klapy do nadwozia ?
Często tam się przcierają kable.
Ostatnio nawet było to poruszane na Forum.

Pozdrawiam
Wojtek

OwiecPL 18-03-2019 06:24

Odp: Brak świateł cofania i podświetlenia tablicy
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 3107076)
Sie ma.

A sprawdzałeś kable wiązki która wychodzi z klapy do nadwozia ?
Często tam się przcierają kable.
Ostatnio nawet było to poruszane na Forum.

Pozdrawiam
Wojtek

No właśnie dosłownie 2 tygodnie temu, musiałem zakleić te miejsca, bo wyszło, że uszczelki nie są szczelne i miałem zalany cały bagażnik i pół tyłu... Więc nie chce tego znowu rozpieprzać, o ile nie będzie takiej potrzeby.

lukwr 04-05-2019 10:59

Czujnik biegu wstecznego / świateł cofania
 
Witam,

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was wymieniał czujnik biegu wstecznego/świateł wstecznych w Swoim Mondziaku? Wiecie jak dostać się do tego cuda?

ps. Bezpiecznik i żarówki są ok.

czesterek 04-05-2019 11:07

Odp: Czujnik biegu wstecznego / świateł cofania
 
Jak wyjmiesz filtr powietrza, to wtedy jest łatwy dostęp do niego. Na górze skrzyni biegów, koło mechanizmu zmiany biegów. Sprawdź przewody idące do wtyczki czujnika.

lukwr 04-05-2019 11:19

Odp: Czujnik biegu wstecznego / świateł cofania
 
Cytat:

Napisał czesterek (Post 3126335)
Jak wyjmiesz filtr powietrza, to wtedy jest łatwy dostęp do niego. Na górze skrzyni biegów, koło mechanizmu zmiany biegów. Sprawdź przewody idące do tyczki czujnika.

Dzięki wielkie! spróbuję na dniach. :-)

icecream 14-08-2020 17:28

Brak świateł cofania.
 
Witam, widziałem już kilka tematów odnoszących się do mojego problemu ale w żadnym nie znalazłem rozwiązania. Jak w tytule po wrzuceniu biegu wstecznego nie świecą się lampy ani nie działa czujnik parkowania. Bezpieczniki sprawne i wymieniłem czujnik wkręcany w skrzynie ale to nie pomogło. Jedyne co zauważyłem to to że światło zaczyna świecić i czujnik działać kiedy mocniej docisnę i trzymam bieg wsteczny, gdy puszcze światło gaśnie czujnik milknie. Ktoś spotkał się z podobnym problemem albo coś słyszał?
Z góry dziękuję za pomoc.

klocolus 15-08-2020 12:06

Odp: Brak świateł cofania.
 
Wygląda na to, że wybierak nie wciska odpowiednio głęboko czujnika, może da radę to wyregulowac

januszekdwa 28-02-2021 09:58

brak świateł cofania
 
2 załącznik(i)
Koledzy pomocy. Chciałem podłączyć zakupione w internecie czujniki cofania. Znalazłem przewód prądowy w bagażniku zasilający światła cofania. Podłączyłem moduł sterujący i od tej pory pali mi bezpiecznik od świateł cofania. Wymieniłem czujnik od świateł w skrzyni biegów. Nic to jednak nie dało. Czy przyczyną tego wszystkiego mogą być fabryczne czujniki. Niestety one nie działają. Z prawej strony jest jakieś złącze do której podłączone dwie kostki. Co może być tego przyczyną>

Garbojad 28-02-2021 10:02

Odp: brak świateł cofania
 
Tu nie ma za dużej filozofii pewnie coś źle podłączasz jak pali bezpiecznik, oznacza to zwarcie poprostu

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Parch 28-02-2021 10:43

Odp: brak świateł cofania
 
Cytat:

Napisał januszekdwa (Post 3323414)
Czy przyczyną tego wszystkiego mogą być fabryczne czujniki. Niestety one nie działają.

Ale jakie fabryczne czujniki? Były jakieś zamontowane w zderzaku? Jeśli tak, to nie miały prawa działać, bo nie ma modułu PAM.


BTW. Masz instalację gotową. Nie lepiej kupić fabryczny moduł i podpiąć jak należy?
Ale do tego trzeba by trochę wiedzy nabyć, albo zlecić komuś kumatemu robotę.

januszekdwa 28-02-2021 11:12

Odp: brak świateł cofania
 
Kolego Parch a jak myślisz czy te dwie wiązki na drugim zdjęciu to element instalacji czujników cofania?

leszcz 28-02-2021 11:14

Odp: brak świateł cofania
 
oczywiście ta zaślepka z wpiętymi trzema kostkami to instalacja czujników PDC .

Parch 28-02-2021 11:31

Odp: brak świateł cofania
 
Dokładnie jak pisze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

finskiii 01-05-2022 14:26

Swiatła cofania (brak)
 
2 załącznik(i)
Witam serdecznie,mam problem ze światłami cofania ... auto mondeo mk 4 2011rok
Światła nie zapalają się.. szukam bezpiecznika w centralnej skrzynce(strona pasażera) f11 7,5(A)
dodałem zdjęcie z bezpiecznikami z 2011 roku ,lecz skrzynka która jest wydaje mi się zupełnie inna dodaje fotografie

Bump: posiadam skrzynkę jak na foto, z opisu nie ma tam bezpiecznika światłem cofania..?

Bump: posiadam skrzynkę jak na foto, z opisu nie ma tam bezpiecznika światłem cofania..?

Bump: posiadam skrzynkę jak na foto, z opisu nie ma tam bezpiecznika światłem cofania..?

Bump: posiadam skrzynkę jak na foto, z opisu nie ma tam bezpiecznika światłem cofania..?

rychu.zychu 01-05-2022 14:44

Odp: Swiatła cofania (brak)
 
Może włącznik światła wstecznego padł , albo masz przerwę na kablu.

finskiii 01-05-2022 14:54

Odp: Swiatła cofania (brak)
 
posiadam skrzynkę jak na foto, z opisu nie ma tam bezpiecznika światłem cofania..?

Bump: mam to na uwadze.. jednak bezpiecznik bym postawił na pierwszym miejscu .Pytanie gdzie on jest?

rychu.zychu 01-05-2022 23:29

Odp: Brak świateł cofania
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.